Mezalians Sensasa z Traperem-zanęta na zawody

/ 13 komentarzy / 5 zdjęć


Mezalians Sensasa z Traperem
Kolejne prestiżowe zawody przed nami, więc przygotowania zaczynamy znacznie wcześniej od analizy składu zanęty. Dotychczas stosowana mieszanka znakomicie sprawdzała się na wiosnę, kiedy woda była bardzo czysta i stosunkowo słabo nagrzana. Pełnia sezonu jednak przyniosła nowe warunki co wymusiło trochę inne podejście do całego zagadnienia. Ponadto konkurencja jest nad wyraz silna, dlatego doszedłem do wniosku, że na dotychczasowych składnikach więcej nie da się osiągnąć. Przeglądając materiały natrafiłem w internecie na ciekawą stronę (www.leszcz.pl sklep wędkarski..url), gdzie w menu, technika, zanęty, znalazłem różne ciekawe kompozycje zanętowe. Było to bezpośrednią inspiracją do wprowadzenia zmian. Ideą mojej nowej mieszanki jest wprowadzenie atraktorów Sensasa i zastąpienie dotychczasowej melasy w płynie koprą z dodatkiem melasy, natomiast biszkoptu prażonego miodowego, biszkoptem z melasą (Epiceine). Skład nowej mieszanki przedstawia sie e następująco:
- 1 kg – zanęta Traper Gold Series Magic - płoć czerwona;
- 1 kg – zanęta Traper Gold Series Grand Prix - leszcz, krąp, płoć - czarna;
- 500g – kopra z dodatkiem melasy (Sensas coprah melasse);
- do 5% – mączka z orzecha kokosowego (Sensas Coco belge);
- 400g – biszkopt z melasą (Sensas Epiceine);
- 1/4 litra pinki
- 1/5 litra jokers;
- dwa opakowania ziemi bełchatowskej do zanęty;
- jedno opakowanie ziemi bełchatowskiej do jokersa.

Sposób przygotowania zanęty generalnie bez zmian.
- suche składniki dokładnie wymieszać dzień przed zawodami;
- ziemię przesiać przez drobne sito;
- pinkę odtłuścić i zaprawić mieszanką zanęty;
- jokersa wypłukać, odsączyć na sicie i rozproszyć w porcji ziemi bełchatowskiej;

Zanętę nawilżać stopniowo przy użyciu zraszacza wodą z łowiska. Po nawilżeniu zanętę dokładnie przecietrzeć przez sito wędkarskie. Następnie dodać ziemię do przetartej na sicie zanęty. Całość dokladnie mieszać.

 


4.2
Oceń
(49 głosów)

 

Mezalians Sensasa z Traperem-zanęta na zawody - opinie i komentarze

bzdykbzdyk
0
ciekawe połączenie używam zanęt Sensas i Traper ale nigdy ich nie łączyłem na pewno spróbuje za pomysł daje ***** :)!!   (2011-08-15 10:29)
troctroc
0
A miała to być tajna broń na najbliższe zawody, ech.
(2011-08-15 12:16)
troctroc
0
W tej chwili już bardzo tajna.
(2011-08-15 12:17)
mientamienta
0
Bardzo ciekawe zestawienie trapera ze sensasem trzeba będzie wypróbować ode mnie ***** (2011-08-18 18:22)
Zibi60Zibi60
0
Napisz coś o skutkach tego mezaliansu Marku. 5*
(2011-09-02 05:43)
marek-debickimarek-debicki
0
Potrzebujemy jeszcze z Kolegą trochę czasu aby dać w miarę wiarygodną informację odnośnie tej mieszanki. Niedługo (za tydzień) odbędą się w kole jesienne zawody spławikowe "Złoty liść 2011", więc doświadczeń będzie znacznie więcej i na pewno się nimi podzielimy. Pozdrawiam i do usłyszenia. (2011-09-03 10:09)
mario11mario11
0
a na czym polega ten mezalians? Wielu zawodników dodaje do zanęt jednej firmy dodatki z innej a nawet miesza zanęty różnych firm.  (2011-09-21 11:47)
marek-debickimarek-debicki
0
Poprostu zwykło się uważać, że Traper jest mniej popularną i bardziej powszechną marką od Sensasa. Mezalians w tym wydaniu rozumiany był przez autora jako połączenie dwóch....rzeczy o zdecydowanie różnej jakościowo wartości, popularności. Aczkolwiek spotkałem się z opiniami, że atraktory Trapera są całkiem przyzwoite. To by było na tyle. Pozdrawiam. (2011-09-21 20:12)
KYLONKYLON
0
Mogę tylko dać 5 za artykulik jest całkiem super.Chce jednak dodać,że stosuję mieszankę zanęty Samet czarna płoć+sensas płoć 3000+czrna płoć Robinson. Proporcje-2kg +1kg+1kg.Ale potrzebne sa dodatki i atraktory,uważam,że powinnismy sami stosować takie mieszanki od gustu i upodobania.Pozdrawiam (2012-02-03 16:08)
krzychu64krzychu64
0
Sprawdziłem u mnie w kole na zawodach - będę stosował na zawodach w przyszłym roku. ***** (2012-06-04 13:22)
pastuchpastuch
0
Coco i Epiceine spoko. Ja osobiscie nie dodawal bym juz Coprah Melase jest to dodatek bardziej na leszcza natomiast ploc i tak w niego w chodzi. Za duzo dodatków moim zdaniem. Osobiscie proponuje tak. - 1 kg – zanęta Traper Gold Series Magic - płoć czerwona; - 1 kg – zanęta Traper Gold Series Grand Prix - leszcz, krąp, płoć - czarna; ------------------------------------------------------------------------------------------ - ATRAKTOR GOLD SERIES PŁOĆ !! - do 5% – mączka z orzecha kokosowego (Sensas Coco belge); ------------------------------------------------------------------------------------------ - NIE 400 ! A 500 gr !! – biszkopt z melasą (Sensas Epiceine); bądz konopi prazonych - 1/4 litra pinki - 1/5 litra jokers; - dwa opakowania ziemi bełchatowskej do zanęty; - jedno opakowanie ziemi bełchatowskiej do jokersa. Zawsze mozna dodac po 100 gr Traper Wanilia i Kopra :) (2012-06-28 06:42)
perwerperwer
0
Niedawno miałem zawody ,Byłem jesli chodzi no zawody amator,tak że dużo pytałem -miedzy innymi na privie Marka-za dużo nie pomógł ,no ale coś napisał..Najgorzej nie wypadłem ,najlepiej tez nie .Miałem sensansa gross gordon i epiceine ,plus konopie prażone -do tego pinka ,ziemia i osobno ziemia z jokiem . Duzo próbowałem trapera i lorpio . Tak naprawdę to sensas jest jedna z lepszych zanet i na łowieniu próbnym dał mi fajne rezultaty.Jednak co zauważyłem ,rezultaty tak naprawde daje jokers z ziemią przy nęceniu i praca zanęty. Wcale tyle dodatków nie jest kluczem do sukcesu i dla mnie jest to zupełnie bez sensu . Sama zaneta z dodatkiem epieine ,plus konopie to już jest dobrze. Wyżej wymienione proporcje ,to jest przedobrzenie.No,ale kazdy oczywiście ma swoje zdanie i efekty. (2012-10-19 21:23)
maras74maras74
0
jak dla mnie za dużo spożywki poprostu zamiast 2 kg trapera dałbym 1kg gros gardonsa noire a zamiast copra melasa i coco płoć woli prażone i gotowane konopie+wanilie lub zamiast wanili atraktor gardonix. dałbym też więcej joka 0,7kg a nawet 1kg donęcanie jokiem w ziemi i dostrzeliwałbym konopie i pinki z procy po parę szt w zależności od sytuacji, ale kto nie ryzykuje ten nie ma. 5* pzdr. Marek (2012-11-09 08:18)

skomentuj ten artykuł