Mistrall Bavaria Spin 240/8

/ 4 komentarzy

Witam, w tym wpisie chciał bym wam przedstawić jak zaczęła się moja przygoda z firmą Mistrall.

Moja przygoda z firmą Mistrall rozpoczęła się 12 marca 2012 roku kiedy w prezencie otrzymałem wędkę Mistrall Bavaria Spin o długości 2,40 m i ciężarze wyrzutowym 1-8 G. A więc jest to wędka do finezyjnego łowienia. A teraz troszkę o sprzęcie:

-Charakterystyka ogólna
Mistrall Bavaria to seria która oferuje wędkarzom wędki to połowów większości drapieżników występujących w naszych wodach. Model który posiadam jest to wędka typu ultra light przeznaczona do połowów okoni na niewielkich zbiornikach oraz pstrągów,kleni i jazi w małych rzeczkach. Z tego co się orientuję wędki z tej serii nie są już produkowane ale nadal są w poszczególnych sklepach do kupienia.

-Jakość i wykonanie
Bavaria to spining z wklejąną częścią szczytową. Gdy po raz pierwszy wziąłem wędkę do ręki byłem naprawdę miło zaskoczony ;-) Jakość wykonania jest naprawdę zadowalająca. Wędka jest wykonana w wysokomodułowego splotu węglowego IM10. Przelotki typu SIC są bardzo staranie wyważone i rozmieszczone. Na wędce jest osiem przelotek. Omotki położone są równo bez zbędnej ilości lakieru. Na końcówkach omotek znajduję się srebrna nić wzmacniająca. Uchwyt kołowrotka jest nakręcany od góry i to może być dla niektórych minusem bo pierścienie w czasie długiego łowienia lubią się poluzować. Rękojeść została wykonana z korka o zadowalającej jakości. Na końcu wędki znajduje się wstawka z mielonego korka. Masa kija jest niewielka waży on 185 gram. Wydaje mi się że na wędzisko w tej klasie wagę kija można uznać za zadowalającą. Wędka została wyposażona w uchwyt do mocowania przynęty.

-Akcja wędki
W skrócie akcja wędki jest szybka i raczej szczytowa ale pod dużym obciążeniem przechodzi w lekką parabolę. Wklejana szczytówka pokazuje nam najdelikatniejsze brania. Świetnie tą wędką łowi się na przynęty gumowe na główkach o wadze 2-8 gram. Niewielkie 2-5 cm woblerki i obrotówki nie przeszkadzają w swobodnym operowaniu wędziskiem. Przynęty są bardzo dobrze wyczuwalne. Plusem wędki jest jest jej celność. Przynętę można posłać celnie na dużą odległość. Pierwsza przelotka wędki jest dosyć spora co pozwala nam na dalekie rzuty. Kolejne przelotki są już mniejsze i delikatniejsze dlatego nie powinniśmy stosować do tej wędki grubszej żyłki niż 0,18 mm. Wędka ma zapas mocy więc nie powinniśmy się obawiać że nie wytrzyma przy holu kilkukilogramowej ryby.

-Moje wrażenie
Ten kijek to naprawdę ciekawa propozycja na małe rzeki i płytkie zbiorniki. Za cenę około 130 zł dostajemy wędkę z której długo będziemy zadowoleni. Naprawdę zachęcam do zakupu tej wędki ja jestem z niej bardzo zadowolony. Bardzo przyjemnie łowi mi się nią okonie i pstrągi więc jak ktoś szuka kija po te rybki to gorąco polecam. Ta wędka jeszcze długo będzie ze mną współpracować ;-)

 


4.7
Oceń
(20 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)
Mistrall Bavaria Spin 240/8 - opinie i komentarze

JacoslawJacoslaw
0
To kiedy Piotrek na pstrągi jedziemy? :) Pozdrawiam. (2013-01-17 21:30)
okiem_sandaczaokiem_sandacza
0
Bardzo dobry opis. I zastanawiam się czy nie zakupić takiego do boczego troku ,albo na koguty paprochowe;) (2013-01-18 10:47)
majapmajap
0
Uważam ,że jest to doskonały kij do jak to nazwałeś finezyjnego połowu,bardzo czuły,ja łowię nim z dużym powodzeniem tęczaki i okonie na boczny trok . Pozdrawiam.                                              
(2013-01-18 12:23)
David48David48
0
Posiadam ten kij. Najlepiej spisuje się gdy lowie na paprochy na glowkach 2/3g. Pozdrawiam i polecam (2014-04-26 11:14)

skomentuj ten artykuł

 

Sklep wedkuje.pl

Mistrall Lexus Ultra Spin