Pomóżmy - akcja sprzątania świata

/ 2 komentarzy / 3 zdjęć


Od dziś i w weekend zaczyna się akcja ' Sprzątanie Świata ' , wędkarze z różnych Kół przyłączają się do dużych grup , ( przeważnie dzieci ze szkół ), do akcji sprzątania Naszej Ziemi . Sprzątane są brzegi rzek : Wisły jezior i innych miejsc , wcześniej zaplanowanych przez organizatorów . Moje macierzyste Koło Wędkarskie corocznie uczestniczy w tym wielkim czynie społecznym , gdyż wielu z nas jest członkami ' Ligii Ochrony Przyrody '

I tu apel do wszystkich wędkarzy i ich znajomych .
Jeżeli wybieracie się na rybki lub spacer nad wody , to zabierzcie też śmieci tych innych brudasów , którym za młodu nie wpojono utrzymywania czystości i dobrych zasad etyki moralnej , dotyczy to również dużej rzeszy turystów . Szkoda tylko, że większości z nas potrzeba do tego specjalnego święta. Jednak najpewniej to się zmieni. Za kilka lat dorośnie bowiem młodzież, która jest dziś główną siłą napędową akcji. Mam nadzieje , że wędkarze i miłośnicy przyrody przyłączą się do tej akcji .

Brudasom i śmieciom mówimy stanowczo ' STOP 'Pozdrawiam serdecznie Jurek.S.

 


4.6
Oceń
(11 głosów)

 

Pomóżmy - akcja sprzątania świata - opinie i komentarze

halski021halski021
0
Smutny widok,ale prawdziwy i to prawie wszędzie,ale jak się rozmawia z wędkarzami to (ja nie syfię )ciekawe w takim razie KTO(ufo?)Większość śmieci nad wodami to śmieci po WĘDKARZACH. (2012-10-25 22:12)
majapmajap
0
Akcja bardzo szlachetna ale jak sam wpis pozostaje bez odzewu i to jest przykre . Sądzę ,że to pseudo wędkarze sami sobie śmiecą . Na naszych trzech wodach którymi się opiekujemy w dniach 2 - 5 03.2013 r . wywieżliśmy kilkadziesiąt worów śmieci nie licząc tego co zostało spalone . Serdecznie pozdrawiam . (2013-03-07 08:38)

skomentuj ten artykuł