Przechowywanie uzbrojonych przyponów

/ 3 komentarzy  • konto usunięte
Grauvell

Bardzo spodobał mi się sposób przechowywania przyponów kolegi Michała Bisiora z Forum Poradnik początkującego karpiarza. Te pudełka kupiłem w aptece i są one na mocz, a ten materiał "siwy" to pianka do ocieplania rur. Rdzeń, ja wytoczyłem z drewna, ale z braku tokarki można znaleźć odpowiedni wymiar z gałęzi drzew, (ale raczej suchych) Jeżdżę na ryby w nocy i łowię tylko do godzin porannych, więc aby nad wodą nie tracić czasu na zakładanie przynęt na włosy, dla swoich potrzeb trochę go zmodernizowałem i robię, (czyli zbroję) włosy w domu. Np. na zdjęciu pierwszym "jedynka" pokazuje pudełko na przypony, ale 2 i 3 to są pudełka do przechowywania uzbrojonych włosów,dlatego rdzenie są cieńsze, aby weszły przynęty (kukurydza, pellet, a nawet kulki, których ja nie używam). Uzbrojone przypony są pokazane na zdjęciu 11, 12 i 13. Zdjęcie nr 2 pokazuje wbite gwoździe do zaczepiania przyponów. Przypony z regulowanym włosem wykonałem na podstawie opisu kolegi Sebastiana Jóźwiaka ze Szkoły Wędkarstwa Sportowego - Karpiarstwo. Ale gumki,czyli wentylki wykonałem sam. Umożliwiają one bardzo szybkie założenie przynęty na włos (i moim zdaniem bardzo praktyczne)- zdjęcie nr5. Na zdjęciu nr 6 wciągam włos do pelletu, ale za pętelkę ,a nie za gumkę. Na zdjęciu nr 7 lekko gumkę wciągam do środka. To samo robię z kukurydzą i ustawiam potrzebną mi odległość na włosie- zdjęcia 8,9 i 10. Można zakładać więcej sztuk na włos i robić tzw. bałwanka Zainteresowanym życzę przyjemnej pracy.

 


4.5
Oceń
(20 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)
Przechowywanie uzbrojonych przyponów - opinie i komentarze

pstrag222pstrag222
0
pomysł bardzo fajny ale u mnie nie przejdzie z tymi gotowymi włosami. po prostu dużo z nimi kombinuje. ale cała reszta jest ok. zostawiam 5 i pozdrawiam
(2011-05-08 08:33)
bednar14bednar14
0
A ja kiedyś zostawiłem sobie kilkanaście paczek po kupnych przyponach i te które sam wiążę wkładam poprostu do tych paczuszek. (2011-05-15 16:55)
bartoszix2002bartoszix2002
0
daje ci 5+ ale!!! ja wole jechać do sklepu i kupić gotowe
(2011-06-18 17:19)

skomentuj ten artykuł