Przecież za przejażdżkę motorówką trzeba było zapłacić

/ 6 komentarzy / 6 zdjęć


Wieczorem patrzę pogodę, i widzę: spadek ciśnienia, wiatr 9 km, od 2 do 14 ma nie padać. Więc jutro na rybki jadę. Może będzie gryźć, a jak nie to posiedzę sobie na spławiku. W końcu miejscówkę przygotowałem, i tydzień temu z Maciejem żeśmy złowili parę ładnych płotek.
Jeszcze przed świtem jestem na łowisku, wypompowywanie wody z łódki, pakowanie tobołków i sru na jezioro. Oczywiście w pierwszym rzędzie w ruch idzie spin. No cóż nie żeruje :-( do godz 6,30 mam raptem 2 skubnięcia. A że pogoda całkiem przyzwoita, postanawiam zmienić miejscówkę i pospławikować. I tak gdzieś do około godziny 10, słyszę jakąś rozmowę na jednej z łódek, patrzę a tam 2 łódeczki stoją obok siebie. Myślę sobie, że tak im się chce blisko siebie łowić. Chwila, ta druga łódka to motorówka, a nikt tu takiej nie posiada, i raczej nikt z przyjezdnych też nie.
O kuca fiks, to Straż Rybacka? Już dość długo na tym jeziorze łowię z łódki, a wcześniej z brzegu, i nie pamiętam by kontrolowali z łodzi. Co ja gadam, na tym jeziorze słyszałem o kontrolach podczas zimy. Ale jeszcze nigdy się na nią nie natknąłem. Wiem że wszystko mam, RAPR też nie łamię, nawet w operacie data i nr łowiska wstawiona. Tak więc spoko, łowię dalej i co jakiś czas lukam w stronę strażników, co oni tak długo przy każdej łodzi siedzą.?
Widzę że teraz kierują się do mnie, jak są już dość blisko, pokazuję im z której strony mają podpłynąć i by to uczynili lukiem, bo tu są moje zestawy.
Podpływają i zaczyna się kontrola.
- Dzień dobry PSR.
- Dzień dobry. Jak ja dawno nie widziałem straży…
- Karta wędkarska jest?
- Jest. :-)
- Zezwolenie jest?
- jest. :-)
- dowód rejestracyjny łódki jest?
- jest :-)
- sprzęt ratunkowy: kapok koło ratunkowe jest?
- nie ma.
- Będzie kara..… 50 zł
:-(
- Panie za kapok? Nie może być upomnienie? ...
- mamy prikaz, po ostatnim szkwale, co się 2 utopiło…
Okazało się że by mi wypisać ten jak że cenny bilecik, potrzebuj a też mój dowód, a on w aucie został, co bym go nie utopił. Jeden ze strażników nawet zaproponował że mnie na brzeg podrzuci i odstawi do łódki, jak nie chcę wędkowania przerywać. Myślę sobie czemu nie, szkoda przerywać a dybać tyle na wiosłach mi się nie chce. Jeden ze strażników został w mojej łódce popilnować gratów, a ja z drugim udałem się na brzeg, gdzie zastałem 3 moich kolegów co też czekają na ukaranie. Krótka rozmowa i śmiech że wszyscy jak jeden mąż są karani za brak kapoków. I nie ma się czego dziwić, bo kontroli tu takowej nikt nie pamięta. Więc żeśmy dawno zaprzestali wożenia z sobą kapoków czy kół ratunkowych. Nie dość że więcej do targania, to jeszcze w łódce to coś przeszkadza, i można się o to potknąć, niszcząc sprzęt czy też wypadając do wody. Pokazałem że mam już dowód, i strażnik odwiózł mnie do mojej krypki, tam wypisali mi mandacik o wysokości 50 zł, troszkę pogadaliśmy a potem na odchodne za ich pozwoleniem („przecież jesteśmy publiczną jednostką”) machnąłem takie sobie foto na pamiątkę.
Po powrocie do domku, pokazałem swojej lubej sztraf, i za co on. Opowiedziałem jak to było, a ona skwitowała to słowami „przecież za przejażdżkę motorówką trzeba było zapłacić” :-)

 


5
Oceń
(8 głosów)

 

Przecież za przejażdżkę motorówką trzeba było zapłacić - opinie i komentarze

erykomerykom
0
Drugiej takiej kontroli już pewnie długo nie zobaczysz...:) (2017-09-17 20:49)
Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
0
Pewne do tego czasu znów zaprzestanę używać/wozić kamizelki. Dla mnie chore by za to karać, a nie dać upomnienia. Nie interesowało ich jakie mas ryby w siatce itd. Szkoda słów... (2017-09-18 14:53)
Romuald55Romuald55
+1
Gaśnica w samochodzie też niepotrzebna skoro jest straż pożarna . A mandaty za jej brak śą nieuniknione.O trójkącie ostrzegawczym nie wspomnę.   (2017-09-18 15:31)
SlawekNiktSlawekNikt
+1
Piniędzy brakuje jak widać wszystkim ;-) A kamizelkę zacznij wozić. (2017-09-19 20:20)
Romuald55Romuald55
0
Jakiekolwiek prawo by nie było,należy go przestrzegać. Dodam,że nie tylko kamizelka jest obowiązkowa/nie musi byc ubrana/ ale także koło ratunkowe lub rzutka rękawkowa.Łódki z silnikiem spalinowym posiadające zbiornik paliwa nie montowany na stałe muszą być ponadto wyposażone w gaśnicę. (2017-09-19 21:12)
Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
0
Romuard, masz rację, ale tu chodzi o nagonkę mandatową. Bo mogli dawać upomnienia, zamiast kary finansowej. Tak to dz... nie jeżdżą i nie pilnują czy ktoś kłusuje itd. No i mnie zastanawia ta rzutka, czy mogła by zastąpić ta kamizelkę i koło? (2017-09-23 10:05)

skomentuj ten artykuł