Rewelacja na lód - ogrzewacz Kayoba

/ 3 komentarzy / 3 zdjęć


Jak lód, to i zimno. Każdy, który choć raz był na lodzie doświadczył, jak mróz może dopiec. Kilka dni temu, nie kto inny jak kolega Tomek zadzwonił do mnie z informacją, że zakupił niesamowity gadżet na lód. Oczywiście ciekawość wzięła górę nad cierpliwością i jeszcze tego samego dnia pojechałem sprawdzić nowy zakup.
Po przyjeździe Tomek pokazał mi niewielki woreczek (5-15cm), który był wypełniony niebieskim płynem. Uśmiechnąłem się pod nosem i powiedziałem, że widziałem tego typu termofory (ew. schładzacze). Jednak (ku mojemu zdziwieniu), jego radość z tego, że pokaże mi coś, czego jednak na oczy w życiu nie widziałem nie zmalała. Wtedy już wiedziałem, że to musi być coś. I nie pomyliłem się.
Wziąłem urządzenie (tak, tak…urządzenie) do ręki. Nic dziwnego, worek z niebieskim płynem w środku. Znowu się uśmiechnąłem i oddałem sprzęt. W tym momencie Tomek powiedział: „Patrz teraz”. To, co się stało wywołało u mnie efekt spadającej szczęki.
Tomek zaczął szukać czegoś w środku. W końcu wymacał mały krążek wielkości 50gr. I strzelił nim tak, jak się strzela frugo. W ułamku sekundy, konsystencja zawartości worka zaczęła się zmieniać. Ale nie tak, jak dyktuje to zdrowy rozsądek. Nagle, płyn wydawał się zamarzać i jaśniał. Wyglądało to tak, jakby odkręcić butelkę coli wyjętej dopiero, co z zamrażalnika.
Efekt termiczny był jednak zgoła odmienny. Urządzenie nagrzało się i to już wykraczało poza moje granice wyobraźni. Nigdy nie spotkałem się z czymś takim. Temperatura rosła w zastraszającym tempie. Gdybym miał to do czegoś porównać, to najbliżej byłaby szklanka typy arcoroc, wypełniona gorącą herbatą (ok. 55 stopni).
Natychmiast wyobraziłem sobie, jak stoję z drewnianymi wręcz dłońmi i włączam ten wynalazek…marzenie. Działa kilkadziesiąt minut. To w zupełności wystarczy na ogrzanie się.
Wytrącając się z zachwytu, pomyślałem o cenie. Zapytałem: „Ile?”, Tomek: ”… 9PLN”! Szok! Zapytałem więc, jak to działa. Okazało się, że worek wystarczy włożyć do wrzątku na 15 minut. Później, np. kilka godzin lub nawet DNI później, wystarczy strzelić klipsem i w kilka chwil, dostajemy potężną dawkę ciepła. Ogrzewacz jest wielokrotnego użytku.

Polecam!

 


4.8
Oceń
(18 głosów)

 

Rewelacja na lód - ogrzewacz Kayoba - opinie i komentarze

kamil11269kamil11269
0
mi się raczej nie przyda bo nie łowię metodą podlodową (2012-10-20 09:50)
użytkownik1348użytkownik1348
0
Żadna to rewelacja mam coś takiego 20 min to za mało, mam tez benzynowy i na węgiel prasowany i to jest lepsze grzeje do 6 godzin potem wymienia się wkład lub dolewa paliwa i kolejne 6 godzin. (2012-10-23 07:58)
z@melaz@mela
0
mam takie cos i pomimo trzymania w gorącej wodzie i kombinowania nie odzyskal konsystencji żelu a jedynie krysztalków :/ (2014-11-25 18:51)

skomentuj ten artykuł