Sandacze - ryby, które są świetne

/ 8 komentarzy / 7 zdjęć


[p]Pewnego dnia, a dokładnie 1 lipca złowiłem sandacza na grunt z czerwonym robaczkiem, troszeczkę zostałem zaskoczony ale za to bardzo mile : ). Gdy wyciągnąłem go z wody, odpiąłem, wziąłem go do siateczki (która była przyczepiona do podpórki a następnie wrzucona do wody)i, pomyślałem piękna ryba, w moim otoczeniu wędkarskim ta ryba jest troszeczkę zapomniana. Zainteresowałem się nią bardziej, pooglądałem sobie o niej, poczytałem w internecie no i co. Wyróżniamy trzy główne metody połowu sandacza:

1. Żywiec, na spławik - śłużąca do połowu drapieżników - szczupak, okoń, sandacz, sum. Wszystkie elementy zestawu żywcowego są mocne i przystosowane do brania dużego drapieżnika. Przypon jest odporny na przegryzienie, a zamiast haczyka częściej używa się kotwicy. Metodą żywcową można łowić ze spławikiem lub bez - z gruntu. Ważny jest sposób zakładania przynęty, czyli małej rybki zwanej żywcem. Małego żywca można przekłuwać przez wargi pyska lub w okolicach grzbietu. Należy jednak przy tym uważać aby nie uszkodzić rybki, ponieważ zależy nam na tym, aby żywiec nie zdechł.


Więcej zobaczycie na tej stronie: http://www.tajniki-wedkarstwa.pl/page.php?24

2. Grunt - trupek - służy do połowu drapieżników - szczupak, okoń, sandacz, sum, kleń. Wszystkie elementy zestawu na trupka są mocne i przystosowane do brania dużego drapieżnika. Polega ona na łowienie z małą rybką np: ukleje przekłute igłą przez cała długość ciała. Ciężarek mówi się, że musi być ciężki, niestety ja tego nie stosuję i mam małą wagę ciężarka 20 gram. Używam haczyków sandaczowych, rozmiar taki jak uważacie.

3. Spinning - Metoda znana wszystkim, przynęta ? Gumy, blachy, itd. Sami na pewno dobrze wiecie o co chodzi :D. Niestety spinning nie jest moją mocną stroną, na pewno z braku doświadczenia, lecz zdarzały się cuda i czasem coś wyciągnąłem.

Reasumując Panowie i Panie, pamiętajcie że nikomu niczego nie narzucam, podaje swoje spostrzeżenia, obserwację i doświadczenie, które w tej dziedzinie ryb nie jest za duże.

Sandacz też ryba, pamiętajcie o wymiarze ochronnym i wypuście rybkę do wody.

Ryby, które wrzucam do siatki, która jest zanurzona w wodzie i po zakończeniu wędkowania ryby są wypuszczane z powrotem do ich domu czyli do ZBIORNIKA WODNEGO, w którym zostały złowione

Pozdrawiam.
[/p]

 


4
Oceń
(18 głosów)

 

Sandacze - ryby, które są świetne - opinie i komentarze

dunster35dunster35
0
Ciekawy wpis:) Wczoraj kupiłem sobie nowy spining i kołowrotek na sandacze zobaczymy co się trafi . Dwa tyg. wybrałem się na sandacze (spining) dwie sztuki po 40 cm i zostały wypuszczone. Pozdrawiam i życzę wielkich smoków. 5:) (2013-07-03 15:37)
jurekjurek
0
Ryby, które wrzucam do siatki, która jest zanurzona w wodzie i po zakończeniu wędkowania ryby są wypuszczane z powrotem do ich domu czyli do ZBIORNIKA WODNEGO, w którym zostały złowione ===================================================== No pięknie są te ryby strasznie męczone , zwłaszcza sandacz . Jeżeli decydujesz się zabrać rybkę do domu , to zastanów się tuż po jej złowieniu . (2013-07-04 13:23)
Zander51Zander51
0
Usuwając krytyczne komentarze kariery tu nie zrobisz. A swoimi chamskimi odzywkami, szybko zaliczysz glebę. A potem aut... (2013-07-04 14:22)
JKarpJKarp
0
Mirek daj spokój - kolega myśli, że jak usunie nieprzychylne komentarze i przy okazji obdzieli moje wpisy jedynkami to ja się popłaczę. JK (2013-07-04 17:22)
Iras1975Iras1975
0
Jest dobrze! ;) Dawno się tak nie uśmiałem. :))) (2013-07-04 17:53)
BoolekBoolek
0
Co za ludzie czepiają się co do słowa, wy to macie na bani. (2013-07-05 11:49)
JKarpJKarp
0
Porównaj swoje wpisy - ten powyższy czyli Twój i ten o glinkach czyli " kopiuj-wklej ". Zrozumiesz ( może ) wtedy dlaczego się ktoś czepia. (2013-07-05 14:47)
adamo0adamo0
0
Sandacz w siatce długo nie popływa letnią porą.Albo od razu do wody,albo w łepek i na patelnię. Pozdrawiam (2013-07-07 21:40)

skomentuj ten artykuł