Skuteczne łowienie szczupaków - poradnik

/ 5 komentarzy / 7 zdjęć


Skuteczne łowienie szczupaków - poradnik:

Dobre przygotowanie się do sezonu na szczupaka to wykorzystanie okresu zimy do gromadzenia wiadomości na temat tej ryby. Wiedza o zębaczu (teoretyczna) to połowa wędkarskiego sukcesu.

1. Przejrzyj wszelkie dostępne internetowe fora opisujące naturalne środowisko szczupaka, jego sposoby połowu. Dużo wiadomości wnoszą sprawozdania z wypraw na szczupaka doświadczonych kolegów po kiju, którzy regularnie zdają swoje relacje wędkarskie również na wedkuje.pl . To prawdziwa skarbnica wiedzy o sprzęcie, przynętach, metodach, sukcesach i naturalnie porażkach.
2. Wyciągnij wnioski z własnych błędów popełnionych w minionym sezonie, które doprowadziły do utraty ryby. Rady „szczupakowych” mistrzów można wtedy przenieść na grunt własnej wędkarskiej rzeczywistości. Nauka na własnych błędach oraz trafny wybór sprawdzonych metod, to chyba najważniejszy klucz do sukcesu.
3. Zapoznaj się z wiadomościami na temat wiązania różnych węzłów, przydatnych do mocowania krętlików, woblerów, bocznych troków, żyłek z plecionkami itp. Poćwicz wiązanie węzłów.
4. Pogłębiaj wiedzę na temat przynęt. Zapoznaj się z ofertą przynęt szczupakowych firmy Daiwa: w programie Tournament oferowane są woblery na szczupaka jak i przynęty z miękkiego plastiku, a wśród nich bardzo łowny Duck-Fin Shad, który w tym roku oprócz wersji 9 cm występuje w wersji 13 centymetrowej. Oglądałeś Mac Gyvera? To może we własnym zakresie wykonasz parę przynęt na szczupaka, wykażesz się kreatywnością i fantazją. W ten sposób udowodnisz żonie, że nie spałeś w szkole na zajęciach praktyczno-technicznych. W zimowej porze masz sporo czasu na majsterkowanie, a zębacz złowiony na blaszkę własnej produkcji będzie cieszył podwójnie.
5. Przygotuj sprzęt:
-spinningowanie z brzegu: np. wędka Daiwa Exceler 3,15m c.w. do 45g. Waga wędki 205g.
kołowrotek Daiwa Exceler 2500
plecionka Daiwa Turnament Braid 8, 0,12mm
-spinningowanie z łodzi: np. wędka Daiwa Lexa Spin 2,40 , 15-50g .Waga wędki 140g.
kołowrotek Daiwa Ballistic 3000 SH, cieżar 230g
plecionka Cormoran Corastrong 8 Braid, 0,14mm
6. Przeglądnij oferty w najnowszym katalogu DAIWA Cormoran 2014. Można znaleźć tu sporo innych propozycji pomocnych w przygotowaniu wyprawy na szczupaka.
Wszyscy wiemy, że złowienie dużej ryby zależy też od odrobiny szczęścia, ale szczęściu możemy pomóc. Wspiera nas w tym bez wątpienia Firma Daiwa-Cormoran.
Połamania kija!

Zgłaszam na konkurs wedkuje.pl

 


3.8
Oceń
(27 głosów)

 

Skuteczne łowienie szczupaków - poradnik - opinie i komentarze

Zibi60Zibi60
0
W tak krótkim tekście 8 razy użyłeś nazwy ...pewnej firmy - przejadło mi się. (2014-05-11 18:13)
slawekkiel17slawekkiel17
0
... Jesli to jest sponsorowane przez Daiwe, to celem jest REKLAMA. Wiec nie robcie kochani koledzy wedkarze "zadymy" bawcie sie dobrze i traktujcie to z przymruzeniem oka. Mi sie podobalo ( fajnie to narysowales) pozdrawiam i oczywiacie *****5-ka (2014-05-11 18:58)
okoniowy_bartusokoniowy_bartus
0
Dokładnie, to miał być jakiś krótki tekścik opisujący produkty Daiwy zadowolonych klientów, a nie epopeja narodowa; ja mam właśnie tą słabość, że jak napisałem takowy artykuł to okazało się że jest chyba nieodpowiedni, ale niestety nie umiem inaczej, lubię pisać swobodnie, bez ograniczeń. (2014-05-11 20:38)
marusia-92marusia-92
0
A gdzie mój post że straszna komercha??? Niewygodny wpis??? (2014-05-11 20:40)
u?ytkownik32263u?ytkownik32263
0
A gdzie są pierwsze posty, 7 czy 8? Czyżby krytyka wazeliniarstwa się nie spodobała? Bo to już wazeliniarstwo a nie artykuł zachęcający do kupna produktów. Nawet jeśli dotyczy to świetnej firmy jaką jest Daiwa. PS. Sam używam sprzętu tej firmy i jestem bardzo zadowolony ale tu jest ewidentne przegięcie. (2014-05-11 22:09)

skomentuj ten artykuł