Spinningi Jaxon Variant Pro

/ 4 komentarzy / 3 zdjęć


Projektując serię wędzisk spinningowych Jaxon Variant Pro dołożyliśmy wszelkich starań, by produkt jak najbardziej spełniał oczekiwania polskich wędkarzy. Po kilku latach obecności serii na rynku, z dumą informujemy, że zebraliśmy wiele pozytywnych opinii na temat jakości wykonania oraz komfortu użytkowania naszych wędek. Seria Variant Pro powstała z myślą o jak najlepszym dostosowaniu parametrów wędzisk do warunków panujących w łowiskach na terenie całego kraju. Jednym z głównych założeń zespołu konstruktorów było otrzymanie solidnych, dobrze wyważonych wędzisk uzbrojonych na bardzo mocnych, grubościennych blankach. Zastosowanie wysokiej klasy komponentów pozwoliło uzyskać długowieczność konstrukcji oraz odporność na wysokie przeciążenia powstałe podczas dynamicznego holu dużego drapieżnika. Optymalne osadzenie przelotek klasy SLIM-TS oraz duża średnica przelotki startowej ułatwia wykonywanie bardzo dalekich rzutów nawet przy zastosowaniu przynęt charakteryzujących się niewielkim ciężarem. W skład obszernej serii Variant Pro wchodzi aż osiem typów wędzisk różniących się konstrukcją blanku, rodzajem akcji oraz zastosowanymi komponentami. Każdy z nich występuje w wielu wersjach ściśle sprecyzowanego ciężaru wyrzutowego oraz kilku popularnych długościach. Dzięki temu cała seria liczy aż 35 wędek różniących się właściwościami i przeznaczeniem.

Jaxon Variant Pro Spinning 25g, 30g

Seria sześciu uniwersalnych wędzisk spinningowych występujących w trzech popularnych długościach 2,10 m, 2,40 m oraz 2,70 m. Każdej długości odpowiadają dwie wersje różniące się zakresem ciężaru wyrzutowego, który dla modeli delikatniejszych wynosi 5-25 g, a dla mocniejszych mieści się w przedziale 10-30 g. Wszystkie spinningi z tej serii charakteryzują się zrównoważoną szczytową akcją, dzięki której doskonale nadają się do połowu większości drapieżników przy zastosowaniu małych oraz średnich przynęt spinningowych. 
Jaxon Variant Pro Spinning 40g, 45g, 65g

Jest to grupa wędzisk przeznaczona dla miłośników cięższego spinningu. Solidne, mocne i dynamiczne blanki, które zostały wykorzystane do produkcji tej serii umożliwiają zastosowanie przynęt selektywnych, czyli dużych gum, woblerów i błystek. Dzięki wykorzystaniu odpowiednich komponentów stworzyliśmy wędziska, które doskonale radzą sobie w walce z rekordowymi rybami. Krótsze modele stanowią propozycję dla łowców szczupaków i sandaczy, natomiast spinningi o długości 2,70 m oraz 3,00 m i ciężarze wyrzutu do 65 g zostały zaprojektowane pod kątem łowienia troci i łososi. 

Jaxon Variant Pro Texa Spin

Nowoczesny design wzorowany nowinkami rynku amerykańskiego oraz skupienie uwagi na atrakcyjnym wykończeniu dolnika sprawia, że nie można przejść obok serii Texa Spin obojętnie. Charakterystyczna konstrukcja rękojeści wykonanej z lekkiej, przyjemnej w dotyku pianki wpływa na zminimalizowanie wagi wędziska. Najkrótsze modele o długości 2,12 m i ciężarach wyrzutowych 7-27 g oraz 10-35 g znakomicie nadają się do połowu sandaczy przy wykorzystaniu miękkich przynęt oraz kogutów. Wędziska o długości 2,42 i ciężarze wyrzutu 10-30 g oraz 10-40 g to klasyczne jeziorowe szczupakówki umożliwiające łowienie większymi gumami, błystkami oraz woblerami. Modele o długości 2,72 stanowią propozycję dla wędkarzy rzecznych, preferujących łowienie boleni, sandaczy oraz szczupaków. 

Jaxon Variant Pro Bait Cast

Biorąc pod uwagę wzrost zainteresowania metodą castingową, zaprojektowaliśmy grupę wędzisk wyposażoną w specjalny uchwyt do multiplikatora. Po raz pierwszy w naszej ofercie znalazły się dłuższe wędziska castingowe przeznaczone do połowu szczupaków, troci i łososi w dużych rzekach, w których długość spinningu często decyduje o komforcie i efektywności łowienia. Prawdziwym hitem jest model o długości 3,00 m i ciężarze wyrzutowym 15-55 g. Złowienie dużej troci, czy łososia na zestaw castingowy daje nieopisaną dawkę adrenaliny oraz emocje, które pamięta się bardzo długo. 

Jaxon Variant Pro Zander Claw Tip

Najnowszy model serii Variant Pro został zaprojektowany z myślą o wędkarzach łowiących techniką z opadu. Połączenie usztywnionego, szybkiego dolnika oraz super miękkiej szczytówki to prawdziwa rewolucja wśród sandaczowych wędzisk. Dzięki zastosowaniu mocnego dolnika otrzymujemy agresywne podbicie przynęty oraz natychmiastowe zacięcie, natomiast czuła szczytówka w kontrastowym czerwonym kolorze działa jak najdelikatniejszy wskaźnik brań. Każda wystepująca w trzech długościach wędka serii Variant Pro Zander Claw Tip została wyposażona w trzy różniące się twardością szczytówki. Istnieje możliwość dokupienia dodatkowych, rezerwowych szczytówek.Jaxon Variant Pro Zander Spin

Wędzisko Zander Spin to klasyczna wklejanka, której zalety docenią przede wszystkim wędkarze łowiący sandacze metodą z opadu. Delikatna szczytówka wykonana z pełnego włókna węglowego doskonale wskazuje delikatne brania drapieżników. Spinningi występujące w długościach 2,10 m, 2,40 m oraz 2,70 m polecamy nie tylko do łowienia sandaczy, ale także do połowu innych drapieżników.

Jaxon Variant Pro Zander Kogut Spin 

Jest to seria przeznaczona dla wędkarzy preferujących agresywne prowadzenie przynęty. Dzięki zastosowaniu mocnego blanku, sztywnego dolnika oraz wybitnie szczytowej akcji otrzymaliśmy wędki doskonale dostosowane do połowu sandaczy i szczupaków metodą z opadu. Krótki i solidny dolnik poprawia komfort prowadzenia gumy i koguta oraz umożliwia natychmiastowe zacięcie drapieżnika. Spinningi serii Variant Pro Kogut Spin występują w trzech krótkich wersjach 1,80 m, 1,95 m oraz 2,10 oraz dopuszczalnym ciężarze wyrzutu do 45 g. 

Jaxon Variant Pro Jig Spin 

Seria delikatnych wklejanek przeznaczonych do połowu okoni oraz innych mniejszych drapieżników przy zastosowaniu małych oraz bardzo małych błystek obrotowych i gum. Czuła szczytówka wykonana z pełnego włókna węglowego znakomicie przewodzi nawet najbardziej subtelne brania. Co więcej, konstrukcja blanku umożliwia szybkie zacięcie i pewny hol ryby, a także radzi sobie z ewentualnym przyłowem większego drapieżnika. Wędki serii Variant Pro Jig Spin występują w trzech wersjach – do 8 g, 12 g oraz 15 g i długości 2,10 m, 2,40 m oraz 2,70 m.

Eleganckie wykonanie oraz klasyczne wzornictwo dodają serii uroku, dzięki któremu spinningi Jaxon Variant Pro coraz częściej stają się obowiązkowym wyposażeniem wytrawnych wędkarzy, którzy potrafią odnaleźć w wędzisku duszę. Precyzyjne dostosowanie parametrów użytkowych poszczególnych modeli stwarza wędkarzom szereg możliwości, dzięki czemu każdy, zarówno początkujący, jak i zaawansowany spinningista odnajdzie w serii Variant Pro wędkę, która idealnie spełnia jego oczekiwania. 

Więcej o ofercie na stronie firmy www.jaxon.pl

/Tekst sponsorowany przez firmę JAXON

 


4.3
Oceń
(21 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 1)

Ocena użytkowników:

Jakość:
(4)
Cena:
(5)
Użytkowanie:
(5)

Średnia ocena:

4.7Spinningi Jaxon Variant Pro - opinie i komentarze

Jakub WośJakub Woś
-1
Sandacz jak żadna inna ryba ma poniszczone płetwy po przetrzymywaniu w siatce (2014-10-19 17:52)
grisza-78grisza-78
-1
Mnie jakoś Jaxon nie pociąga,nie ufam tej firmie, ale dla tych, którzy zaczynają spinningować, może być ok. (2014-11-12 23:04)
SithSith
+1
Ocena sprzętu:
Jakość:Cena:Użytkowanie:
Używam wędzisk i kołowrotków JAXON-a od ponad 20-tu lat i jeszcze się nie zawiodłem. Owszem zdarzały się awarie, ale były one wyłącznie wynikiem mojej nieostrożności, lub niedostosowania się do warunków. Nigdy też nie zawiodłem się na serwisie JAXON-a. Właśnie jestem na etapie modernizacji mojego arsenału i przymierzam się do zakupienia Variant Pro Texa 272cm/10-32g. (2016-05-04 11:45)
w6i6e6w6i6e6
+1
Ta Texa toporna trochę jest, machałem nią w sklepie i myślę, że jej jedyną zaletą jest cena :-) (2016-05-04 12:43)

skomentuj ten artykuł