Stowarzyszenie ZG PZW kontra społeczność wędkarzy

/ 3 komentarzy  • konto usunięte
Do podjęcia tego wątku skłonił mnie post kol mariuszm cyt. bardzo proszę redakcję o zajęcie stanowiska w sprawie prowadzenia stron kół pzw na portalu wędkuje.pl…. itd. Co ciekawe na stronie pzw powstał podobny wręcz konkuręcyjny zamysł , autoryzowany przez PZW lecz redagowany a raczej realizowany przez rybobranie.pl co ciekawe realizowane przez dirnet sp. z o o , najaktywniejszy na forum jest tam kol. tomaszokret , nie wiem jak to się ma do gangaleon1970 (osobista refleksja ) , nadmienię ,że kol podaje swój okręg PZW w Kielcach koło PZW 34 Ostrowiec miasto .
to tytułem wstępu dla kumatych . Przytoczę tu treść pisma ZG PZW do ZO PZW z blogu kol. mariuszam
Kol.prezesi zarządów okręgów
Kol.dyrektorzy biur zarządów okręgów

'W nawiązaniu do pisma z dn. 1.06.br(l.dz.org. 188/09) przesyłamy w załączeniu wykaz części kół PZW, które jako jednostki organizacyjne PZW, funkcjonują niezgodnie ze statutem PZW w nieformalnej strukturze Polskiego Związku Wędkarskiego w komercyjnych tzw. społecznościowych portalach wędkarskich, w przypadku których, mogą to być informacje pochodzące wyłącznie prywatnie od ich użytkowników tworzących społeczność,a nie tworzyć wrażenia,iż stanowią stanowisko lub informację pochodzącą od koła lub okręgu,jako jednostki organizacyjnej PZW.
Przypominamy również, że xxviii krajowy zjazd delegatów PZW zalecił rozwijanie internetu w działalności ,PZW poprzez rozwój już istniejących, autonomicznych stron internetowych okręgów i kół oraz utworzenie portalu związkowego www.pzw.org.pl umożliwiając jednostkom organizacyjnym bezpłatny, jednolity system do prezentacji efektów swojej działalności.
Zgodnie z § 30 pkt 2 i 21 oraz § 46 pkt 2 i 19 statutu PZW do zakresu działania kompetencji, zarówno zarządu głównego PZW, jak i zarządów okręgów PZW należy realizowanie uchwał krajowego zjazdu delegatów pzw oraz sprawowanie nadzoru nad działalnością jednostek organizacyjnych związku. Ponadto członek związku, zgodnie z § 14 pkt 1 i 2 statutu PZW, ma obowiązek przestrzegać postanowień statutu PZW,uchwał władz związku orza strzec jedności związku. W przypadku ich nieprzestrzegania, które ma miejsce w przypadku aktywowania jednostki organizacyjnej PZW w nieformalnej strukturze, podlega on odpowiedzialności organizacyjnej przed sądami koleżeńskimi.
W związku z powyższym zobowiązujemy kolegów do niezwłocznego spowodowania wycofania się kół PZW z tego rodzaju działalności i poinformowania biuro ZG PZW o podjętych działaniach w terminie do dn. 31 lipca br.'

I tu zaczyna się nielegalna działalność kół OPZW ? Czy portalu WEDKUJE.PL , skoro skupia zrzeszonych członków PZW których przede wszystkim obowiązuje status tej organizacji !? Irytuje mnie zmurszały obłudny ZWIĄZEK WĘDKARSKI (PZW) NAJWIĘKSZE STOWARZYSZENIE POLSKICH WĘDKARZY NAJWIĘKSZY RYBACKO-WĘDKARSKI UŻYTKOWNIK WÓD ŚRÓDLĄDOWYCH W POLSCE !
Kierujący się zasadą zakazu. Związek do którego muszę należeć ze względu na miłość i pasję do wędkarstwa !... A zarazem braku alternatywy , ten związek który tworzy realne prawo, bez konsultacji społecznych , narzucając nam wędkarzom swoje jedynie słuszne rozwiązania ! Zrzeszający 600 tys. członków ,2700 Kół i 45 okręgów, jako jednostki terenowe.
A my płacący składki , nie wiemy ilu krajowych delegatów obradowało pod przewodnictwem prezesa ZG, Eugeniusza Grabowskiego dnia 28 marca W Domu Wędkarza w Warszawie, jednogłośne przyjecie budżetu PZW na rok 2009 !
Niech XXIX Zjazd Delegatów Okręgu PZW Szczecin tak opisywany na naszym portalu nie zaszkodzi Panom w kontaktach z ZG PZW .
Tak oto ZG PZW dba o swój i nasz wizerunek , oraz rozwój wędkarstwa w Polsce , a co za tym z naturalnie idzie , swoich umiłowanych składek . Ps. Skutek będzie jeden kompromis i połączenie ,a w tle sukces komercyjny . Ciekaw jestem jak REDAKCJA potraktuje ten artykuł ...

 


4.7
Oceń
(15 głosów)

 

Stowarzyszenie ZG PZW kontra społeczność wędkarzy - opinie i komentarze

u?ytkownik6499u?ytkownik6499
0
A TO PEŁNA TRESĆ WIADOMOŚCI OTRZYMANEI OD REDAKCJI NA PRYWAT. POCZTĘ Witam serdecznie,
dziękujemy za zainteresowanie sprawą stron kół. POnieważ nie jesteśmy stroną w sprawie - pisma otrzymały jedynie koła, procedura wyjaśniająca nieco się przedłuża. Stanowisko redakcji ma być znane w połowie przyszłego tygodnia i do tego czasu proszę serdecznie o cierpliwość i wyrozumiałość oraz nie podejmowanie tego tematu w portalu - dla dobra nas wszystkich.
Jeszcze raz proszę o cierpliwość.
Pozdrawiam serdecznie w imieniu redakcji,
Martyna

(2009-07-16 11:26)
u?ytkownik3378u?ytkownik3378
0
sugerujesz, że lada dzień będziemy na oficjalnym portalu pzw ? (2009-07-16 21:56)
wojtekkrwojtekkr
0
Ciekawe co z tego będzie (2009-07-16 23:52)

skomentuj ten artykuł