Tyczka - Team Daiwa SR3 - 13m


W maju tego roku postanowiłem wymienić dotychczasową moją tyczkę na coś nowego. Nowa wędka miała być w miarę lekka i być w bogatym paku. Po przewertowaniu wielu stron internetowych z opiniami i danymi technicznymi moją uwagę przykuła oferta Daiwy.

Wędzisko SR3 13m - waga 910g - top do kubka 2 elem. + 3 dodatkowe topy 4 elem. Match + 2 Power topy w cenie niecałych 3000zł.

Na wędkę czekałem około 2 tygodni od zamówienia wędziska u polskiego przedstawiciela firmy Daiwa. Wszystko przyszło zapakowane w osobne plastikowe tuby ochronne (7 tub) i bardzo estetyczny czarny pokrowiec.

Topy Match 3 elem. - 3,2m - szczytówka około 1,8mm
Topy Match 4 elem. - 4,7m - szczytówka około 1,8mm
Topy Power 2 elem. - 3,2m - szczytówka około 2,8mm

Wędką przełowiłem cały sezon - około 10 startów w zawodach + około 20 wyjazdów na "prywatne ryby".

Wędka wykonana solidnie - ma "powera" bez problemu radzi sobie z listkami po 50g na rzekach, jak i ze spławikami 0,5g na wodzie stojącej. Wędka "jak za te pieniądze" godna polecenia dla początkujących i średnio zaawansowanych wędkarzy. Hol 1,5kg kleni i jazi na Narwi przy uciągu 40g i zastosowaniu w Power Topie pełnej gumy 1,4 nie trwa dłużej jak 10-15s.

Wędka super ale jest jedno ale... Wyważenie na 13m jest nie za dobre, wyjechać kubkiem z kulką gliny wielkości mandarynki to nie lada wyzwanie. [EDIT: Problem rozwiązałem przycinając szczytówkę topu do kubka o długość dopałki i wklejając uchwyt kubka wewnątrz szczytówki. Teraz nawet pełen kubek gliny nie jest najmniejszym problemem.] Wędzisko rewelacyjnie zachowuje się jako 11,5m (waga 680g !!!), takiej długości przeważnie używam. SR3 jako 11,5m jest lekka, sztywna, dobrze wyważona i bardzo mocna.

Podsumowanie - za taką cenę jaką zapłaciłem za pak z siedmioma topami, dla osoby która nie potrzebuje łowić non stop na 13m polecam z czystym sumieniem. Wędka idealna dla kobiety lub juniora na zawody.


[Dodano 10-08-2012] Ostatnio miąłem okazję porównać moją SR3 do Daiwy G8 - w trakcie zawodów wylosowałem stanowisko obok zawodnika z Daiwą G8, więc mieliśmy doskonałą okazję porównać obie wędki. Z tego co zaobserwowałem porównując obie wędki przy długości 11,5m różnica jest tak niewielka, że wręcz niezauważalna - ugięcie i wyważenie jest niemal identyczne, jedyna różnica zauważalna jest w momencie zacięcia G8 minimalne szybciej "gaśnie". Po dołożeniu ostatniego elementu na 13m pojawia się już znaczna różnica w wyważeniu na korzyść G8, w przypadku SR3 wędkę wyraźnie bardziej "ciągnie" przez co jest wolniejsza od G8.

 


4.3
Oceń
(4 głosów)

 

Tyczka - Team Daiwa SR3 - 13m - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł