Warunki połowu ryb na zbiorniku Chechło-Nakło

/ 7 komentarzy

Uchwała nr 4/2013 Prezydium Zarządu Okręgu PZW w Katowicach z dnia 24.01.2013 r.
w sprawie: warunków wędkowania na zbiorniku Nakło Chechło

Na podstawie § 47 ust. 1 w związku z § 46 pkt 10 i 15 Statutu PZW z dnia 19.10.2007 r.
Prezydium Zarządu Okręgu PZW w Katowicach uchwala:

§ 1
1. Zbiornik Nakło Chechło nr 010 jest łowiskiem ogólnodostępnym, na którym obowiązują specjalne warunki amatorskiego połowu ryb wędką.
2. Łowisko jest udostępnione dla wszystkich członków PZW i niezrzeszonych, którzy spełnią
warunki wydania i obowiązywania zezwolenia określone w załączniku nr 1.

§ 2
1.Warunki wędkowania na zbiorniku Nakło Chechło określa załącznik nr 2.
2.Wzór zezwolenia uprawniającego do wędkowania na zbiorniku Nakło Chechło oraz instrukcję wypełniania rejestru połowu ryb określa załącznik nr 3.
3. W sprawach nie ujętych mają zastosowanie ogólne przepisy PZW.
4. Zezwolenia wydawane będą w siedzibie Okręgu i siedzibach kół, które zgłoszą zapotrzebowanie oraz na rybaczówce nad zbiornikiem Nakło Chechło.

§ 3
Wykonanie uchwały powierza się Dyrektorowi biura.

§ 4
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Wiceprezes ds. gospodarczych Prezes ZO
Konrad Ciura Mirosław Iwański
Załącznik nr 1 do uchwały nr 4/2013 Prezydium ZO PZW w Katowicach z dnia 24.01.2013 r.

Warunki wydania i obowiązywania zezwolenia
1. Zezwolenie niniejsze uprawnia do wędkowania na zbiorniku Nakło Chechło nr 010 użytkowanym przez Okręg PZW w Katowicach po wniesieniu składek członkowskich.
2. Dowodem wniesienia składek , o których mowa w ust.1 są znaki składek trwale umieszczone w legitymacji członkowskiej PZW.
3. Zezwolenie zabezpieczone jest hologramem.
4. Zezwolenie ważne jest wraz z kartą wędkarską, legitymacją członkowską i zezwoleniem podstawowym
na 2013 r.
5. Zezwolenie jest wydawane po wpłaceniu zwrotnej kaucji o wartości 50 zł dla zezwolenia rocznego i 25 zł dla zezwolenia okresowego. Kaucja podlega zwrotowi po zdaniu zezwolenia rocznego w punkcie jego pobrania w terminie do 30 kwietnia następnego roku, a po zdaniu zezwolenia okresowego w terminie do 14 dni od daty zakończenia ważności wędkowania kaucja podlega zwrotowi w punkcie jej pobrania.

Załącznik nr 2 do uchwały nr 4/2013 Prezydium ZO PZW w Katowicach z dnia 24.01.2013 r.
Warunki uprawiania amatorskiego połowu ryb wędką
I. Na zbiorniku Nakło Chechło obowiązuje:
-roczny limit połowu ryb w ilości 35 szt. łącznie dla następujących gatunków ryb: karp, lin, węgorz, szczupak, sandacz, pstrąg potokowy. Limit ten obowiązuje na zbiorniku Nakło Chechło łącznie z pozostałym wodami wymienionymi w zezwoleniu podstawowym na 2013 r.,

-zakaz pozostawiania złowionych ryb z gatunków sumik karłowaty, czebaczek amurski, trawianka oraz raków pręgowatych i sygnałowych na łowisku i obrzeżach zalewu,

-zakaz patroszenia ryb na obrzeżach zbiornikach,

-utrzymanie stanowiska wędkarskiego w czystości promieniu 5 m bez względu na stan, jaki zastał przed rozpoczęciem połowu, w tym wrzucanie śmieci i niedopałków do wody, pozostawiania ich na brzegu lub jakimkolwiek innym miejscu,

-zakaz stosowania zanęty w ilości większej niż 2 kg na każdy dzień, a w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia korzystania z zanęty innej niż zwierzęca i ziaren zbóż w ilości większej niż 1 kg,

-zakaz połowu ryb z łodzi w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia w godzinach od 10.00 do 18.00,

-zakaz połowu ryb w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia w godz. od 7.00 do 22.00 w miejscach oznaczonych na mapie,

-zakaz połowu ryb z wyspy oraz wyznaczonych tarlisk,

-zakaz wywożenia zanęty i przynęty środkami pływającymi oraz tzw. ,,modelami pływającymi”,

-zakaz znakowania łowiska za pomocą plastikowych butelek, taśm, linek itp.,

-zakaz biwakowania poza polem namiotowym,

-zakaz pozostawiania jakichkolwiek przedmiotów w obrębie Zalewu, w tym na lodzie, a w szczególności opon, skrzyń, przenośnych krzeseł itp.,

-zakaz wjazdu samochodami na ,,koronę” zalewu oraz ich postoju poza wyznaczonymi miejscami,

-zakaz załatwiania potrzeb fizjologicznych poza przenośnymi toaletami i miejscami do tego przeznaczonymi,

-każdy wędkarz jest zobowiązany do zapoznania się z Regulaminem Porządkowym Zalewu Nakło Chechło i stosowania się do jego zapisów. Regulamin jest dostępny w siedzibach kół wydających zezwolenie oraz wywieszony na tablicach informacyjnych Rybaczówki, przy wjeździe nad zalew, a także na stronie internetowej www.gorswierklaniec.pl.

II. Wjazd pojazdami na teren zbiornika Nakło Chechło przez wędkarzy wymaga uiszczenia opłaty zgodnie z obowiązującym zarządzeniem Wójta Gminy Świerklaniec lub uchwałą rady Gminy Świerklaniec.

III. W sprawach nieujętych mają zastosowanie przepisy zawarte w zezwoleniu podstawowym na 2013 r. oraz Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb uchwalonym przez ZG PZW.
IV. W przypadku nie stosowania się do warunków połowu ryb zastrzega się prawo do zatrzymania zezwolenia na amatorski połów ryb wędką i rejestru przez osoby uprawnione ustawowo do kontroli i skierowania sprawy do właściwego sądu.


Link do strony z oryginalna treścią: http://www.katowice.pzw.org.pl/wiadomosci/71978/61/uwaga_wedkarzezbiornik_naklo_chechlo_nr_010 


5
Oceń
(7 głosów)

 

Warunki połowu ryb na zbiorniku Chechło-Nakło - opinie i komentarze

Adik1988Adik1988
0
Gratuluję władzom rozumnego podejścia do tematu. Jako że czasem zaglądam tam wraz ze swoim spinningiem uważam, że obostrzenia są i tak zbyt łagodne. Patrząc w ostatnich latach, co tam się działo (mam na myśli bardziej osoby korzystające tam z rekreacji niż wędkarzy) boję się, że i tak nie uda się już doprowadzić tego uroczego miejsca schowanego w środku GOP do stanu chociażby sprzed 7-8 lat... (2013-02-08 00:35)
valhupavalhupa
0
WITAM. Więcej kontroli straży rybackiej .Zwracać szczególną uwagę na tych po drugiej stronie jeziora -wiadomo o kogo chodzi ,Zabrze , Bytom itp.ONI zostawiają syf na '' swoich'. stanowiskach . Kontrolować mięsiarzy. (2013-02-09 09:59)
slawekdwslawekdw
0
No siwietnie, najlepiej zrobic z wędkarzy MPO do sprzątania chlewu po pseudo turystach, a wogóle to z wędka to można tam po tym "porozumieniu" podjechać ? Wstyd Dziękuje za takie "porozumienia" po 30 latach rezygnyje z czlonkostwa w tej pseudo-organizacji-zwiazku zwanej PZW (2013-02-12 12:08)
jpmasi1jpmasi1
0
Nie powinno być tak, by przyjeżdżający nad wodę wędkarz miałby odpowiadać za pozostawiony SYF poprzedników. To może jeszcze powinien wędkowaniem przesiać przez sito: piach, ziemię itp (2013-02-12 14:14)
gaardiangaardian
0
...-zakaz wywożenia zanęty i przynęty środkami pływającymi oraz tzw. ,,modelami pływającymi”, ... a kto udowodni że coś się wywozi,przecież można tak sobie popływać w ramach testu sprzętu... ... zakaz stosowania zanęty w ilości większej niż 2 kg na każdy dzień, a w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia korzystania z zanęty innej niż zwierzęca i ziaren zbóż w ilości większej niż 1 kg,... Ciekawe jak to chcecie skontrolować skoro nie potraficie nawet ukrócić kłusownictwa.... I co jeszcze wymyślicie? Wy zakazujecie a ludzie i tak robią co chcą.Patrząc na wasze tępe podejście, nawet nie zamierzam robić za was roboty i dzwonić do PSR gdy inni biorą co i ile wlezie. To wy podcinacie sobie gałąź a nie wędkarze. (2013-03-05 21:21)
KSIENDZUKSIENDZU
0
najlepiej to zamknijcie zbiornik dla wedkarzy na okres 10 lat to moze sie cos zmieni z rybami.... bo w zeszlym roku tylko sumik i sumik..... inna ryba byla na prawde nie czesto.... co to tych zakazow i przykazow, to lowienie tylko w nocy w okresie lipiec-sierpien, ale namiotu rozlozyc nie mozna gdzie indziej niz pole namiotowe.... to co samochodem czy motorkiem do wedek jechac ??? A z tym zakazem polowu z lodzi w okresie lipiec-sierpien to juz przesadziliscie.... Rybaczowka sama sie nie utrzyma, a wydaje mi sie ze to jest jeden z niewielu przyplywow gotowki w tym okresie..... co komu przeszkadza wedkarz na srodku zbiornika z kijem w wodzie??? dziwna sprawa, ale zobaczymy jak to bedzie :)))) Ps. moze nawet nie warto oplacac karty na ten sezon :))) (2013-04-15 15:00)
destruktordestruktor
0
Witam jestem za tymi obostrzeniami aaaaaaaaale ciekawe czy przyjezdni turyści i plażowicze też muszą wpłacać kaucję żeby się kąpać czy opalać się no i czy ktoś zwraca na nich uwagę gdzie np.oni załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne wędkarze niestety nie nabijają dużej kasy więc mało im wolno.Ja na pewno nie będę wpłacać tej kaucji to jakaś kpina a to zarybienie karpiem chyba też pozdrawiam wszystkich wędkarzy. j (2013-04-24 10:00)

skomentuj ten artykuł