Wędkarskie dylematy

/ 4 komentarzy / 3 zdjęć


Wędkarskie dylematy
Jak to było kiedyś dobrze jak człowiek mało wiedział o wędkowaniu. Jedna wędka bambusowa z prostym kołowrotkiem o szpuli ruchomej, spławikiem z korka lub stosiny pióra bociana, pudełko czerwonych robaków i nad wodę. Nie trzeba było tachać ze sobą wiadra z zanętami i innych przyborów typu podbieraki, siatki, skrzynki itp. Nie było też dylematu jaką rybę i na co łowić. Z czasem sprzętu przybywało doszła jakaś żywcówka, druga spławikówka, gruntówki i już było ciężko się zapakować nie tylko na rower ale nawet i motorower. Przejazd nad jezioro Kórnickie, czy też Bnińskie z Poznania był nie lada wyczynem nawet na motorowerze typu Wierchowina. w związku z tym, że pomimo swojego niezaprzeczalnego uroku, sprzęt to nie był nakjmocniejszy, dlatego niezbędną była przerwa w połowie drogi. Nie chodziło o wypalenie papierosa ale głównie wymianę świecy. Tak to się wszystko rozwijało i zmieniało, że teraz to nawet ciężko i do samochodu się załadować z całym majdanem.
Na dodatek jak na złość, zapewne aby tylko wędkarzowi nie było łatwo, prawie zawsze rodzi się pytanie, na co będziemy się nastawiać jeżeli chodzi o wędkowanie, jaką metodę wybrać i czym łowić? Przecież jeszcze ładna pogoda więc może by się posiedzało za jakimś karpikiem i leszczykiem. Jednak jak się popatrzy na wyskakujące ponad powierzchnię wody stada drobnicy po uderzeniu drapieżnika , to z chęcią chwyciło by się za spinning lub żywcówkę. Jak więc się ustawić, co wybrać aby póżniej nie żałować?
Do tego wszystkiego jeszcze na dodatek wpadną jedne lub drugie zawody wędkarskie i po prostu zaczyna brakować tygodnia, a nawet miesiąca. W takiej sytuacji wypadałoby chyba tylko pozazdrościć typowym spinningistom lub karpiarzom za ich ścisłą specjalizację. Z drugiej jednak strony myślę sobie może to jednak i dobrze. Wędkarskie dylematy da się rozwiązać, gdyż wystarczy jeden telefon Kolegi z propozycją wyjazdu nad wodę, a przynajmniej nie ma czasu na nudę.

 


4.4
Oceń
(12 głosów)

 

Wędkarskie dylematy - opinie i komentarze

blutublutu
0
Zgadzam się z Twoim wpisem. Pozdrawiam i zostawiam *****.
(2011-09-14 10:36)
pstrag222pstrag222
0
szczera prawda kolego ale to jest własnie piekne w naszy hobby.
zostawiam***** i pzdr. pstrag222
(2011-09-14 16:03)
camelotcamelot
0
...piąteczka....dobry temat !  Sam miewam często podobny dylemat. I wtedy biorę tylko spining. Choćby tylko po to by nie stracić pięknego dnia.                                                                                ...Pozdrawiam serdecznie ! (2011-09-15 22:49)
u?ytkownik70140u?ytkownik70140
0
5 (2013-05-11 10:06)

skomentuj ten artykuł