Woblery robić czy kupować ? - część 1

/ 6 komentarzy

Chociaż standardowych przynęt na naszym rynku nie brakuje to jednak przy każdej wizycie w jakimkolwiek sklepie wędkarskim zawsze odczuwałem niedosyt. Przynęty imitujące różnego rodzaju owady na jazie, klenie, pstrągi czy lipienie, a w innym zaś przypadku „boleniowe kilery” to dziś charakterystyczne wyposażenie spinningisty, który własnoręcznie wykonuje swoje przynęty.

O samodzielnym wykonaniu woblerów myślimy z reguły wtedy, gdy po raz kolejny tracimy przynętę za kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych. Obławianie zatopionych drzew czy krzewów, bądź też penetrowanie najlepiej zapowiadających się miejscówek typu faszynowe opaski czy główki zawsze naraża nas na możliwość utraty kolejnej przynęty. Lecz który ze spinningistów odmówi sobie przyjemności trafienia w takim miejscu życiowego okazu. Każde ryzyko niesie ze sobą jakieś straty tak jest również i w tym wypadku. Dlatego alternatywą dla każdego spinningisty jest dołączyć do wciąż rosnącej grupy wędkarzy, którzy własnoręcznie wykonują swoje przynęty...

więcej na www.garbus-fishing.pl

 


4.9
Oceń
(51 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)
Woblery robić czy kupować ? - część 1 - opinie i komentarze

hubihubi
0
kiedyś prubowałem zrobiłem kilka sztuk ale słabo pracowały widocznie odwaliłem lipe teraz tylko kupuje i nie żałuje fakt niektóre sa drogie ale naprawde dobre. (2009-01-07 18:54)
mistrallmistrall
0
witam.dobry opis od jutra zaczynam produkcje wlasnych woblerkow.moze sie uda cos uda.goraco pozdrawiam. (2009-01-07 20:30)
ordaorda
0
Witam. Super tekst. Bardzo rzeczowe porady. Więcej takich artykułów i wyrośnie nam wielu nowych mistrzów wędkarstwa (a może nowych producentów dobrego i taniego sprzętu). Ode mnie oczywiście pięć gwiazdek. Pozdrawiam. (2009-01-15 10:02)
przemi4przemi4
0
Wystarczy mieć swój sprzęt i można dłubać w drewnie. Tym bardziej że są gotowe instrukcję jak zrobić dobrego woblera. Ładnie to opisałeś;) (2009-01-17 13:32)
u?ytkownik7993u?ytkownik7993
0
ja nie łapie na woblery bo mi nie bardzo idzie na nie:(.ja teżą jestem za tym żeby robić woblery chociaż ich bardzo żadko używam(chyba że własnoręcznie robiony) bo na tkiego woblera za dużo pieniędzy sie wydaje.ja lubie w zimie tak sobie posiedzieć chociaż ja preferuje blaszki które także sam wyrabiam:) (2009-03-20 13:54)
angijangij
0
nigdy bym nie pomyślał że ja taki amator stolarz mógbym zrobić własnego woblerka, bardzo cieszy mnie fakt że ktoś o tym napisał i to tak szczegółowo no nie mam wyjśćia musi być pięć ,gratuluje i życze sukcesów (2009-08-01 22:01)

skomentuj ten artykuł