Wyprawa na Rybnik luty/marzec 2013

/ 5 komentarzy

Witam,
Wpis mój głównie jest skierowany do członków klubu Cyprinus Club i do rzeszy karpiarzy.
Planujemy na przełomie luty/marzec wyjechać na 4 dniową zasiadkę na Jezioro Rybnickie z nastawieniem na karpia.

Dla zainteresowanych podaję opis z Ciotki Wiki:
"Jezioro Rybnickie (Zbiornik Rybnicki, Zalew Rybnicki) – zbiornik zaporowy utworzony przez spiętrzenie wód rzecznych Rudy zaporą w Rybniku Stodołach.
Zbiornik o powierzchni 450 ha i objętości 22 mln m³ wody został utworzony na terenie dzielnic Rybnika – Rybnickiej Kuźni, Orzepowic, Chwałęcic i Stodół, dla potrzeb Elektrowni Rybnik.
Nad zbiornikiem znajduje się kilka klubów żeglarskich (KŻ Koga – Kotwica, KŻ im. kpt. Bogumiła Pierożka), stanica harcerska, ośrodki rekreacyjne, kawiarnie oraz Ośrodek Jeździecki Indeks, w którym mieści się również Towarzystwo Sportowe Kuźnia. Sezon żeglarski na Zalewie Rybnickim jest najdłuższy w Polsce, trwa od kwietnia do października. Temperatura wody w zbiorniku nie spada w tym czasie poniżej 15 stopni Celsjusza.
Sztucznie zarybiany zbiornik jest miejscem występowania wielu gatunków ryb (liczne konkursy wędkarskie). Jest to jedno z najlepszych w Polsce stanowisk połowu dużych ryb. Pobito tu kilka rekordów."

Na razie jedziemy we dwóch, ale jeśli chcecie, możecie do nas dołączyć. Musicie jednak wiedzieć, że nie jest to łatwa wyprawa. Temperatura może spaść w nocy poniżej -20*C, do tego na zrzucie ciepłej wody, temperatura rzadko kiedy spada poniżej 15*C. Przez co jest duże parowanie i często bardzo duża, zamarzająca na dosłownie wszystkim mgła, dlatego wymagane jest:
Dobry namiot z winterskin, ogrzewacz do namiotu, kuchenka bądź palnik z butlą gazową czy też innym paliwem, łóżko, bardzo ciepły śpiwór, ciepłe ubranie. Do tego dochodzą jeszcze opłaty za wędkowanie(podane poniżej)
Wyprawa jednak ma też plusy ;) w tym okresie na zrzucie ciepłej wody bardzo często padają osobniki o masie niejednokrotnie przekraczającej 20 kg. Gwarancji jedna nie dam, bo wiadomo jak to jest na rybach. Na pewno przeżyjecie niezapomnianą przygodę wędkarską dającą szanse na poprawienie wyniku życiowego. Zainteresowanych serdecznie zapraszam. Dysponujemy łódką zdalnie sterowaną do wywozu zestawów i zanęt, pontonem(na wszelki wypadek - ponieważ na Rybniku jest zakaz używania pontonów i łodzi), jeżeli czegoś wam brakuje do ekwipunku lub sprzętu wędkarskiego możemy Wam pożyczyć na czas wyprawy.
Podam wam ceny za wybrane stanowiska:
Zezwolenie specjalne jednodniowe na „zrzut ciepłej wody”:
- stanowiska 1 do 4 - 100 zł / dzień
- stanowiska 5 do 7 - 60 zł / dzień
- stanowiska 8 do 10 - 40 zł / dzień
Jeśli macie jakieś pytania to śmiało piszcie na prive lub maila klubowego: cuprinusclub@wp.pl

 


5
Oceń
(6 głosów)

 

Wyprawa na Rybnik luty/marzec 2013 - opinie i komentarze

u?ytkownik104372u?ytkownik104372
0
Życzę udanej wyprawy i rekordowych miśków. Pozdrawiam:) (2012-12-15 20:40)
ryboholik89ryboholik89
0
Brzmi zachęcająco ale w namiocie przy -20 to dla mnie extremum. Brawa dla odważnych. (2012-12-15 21:36)
JKarpJKarp
0
W zasadzie to mam wszystko żeby pojechać ale hm... wariat to ja jestem ale nie aż taki. JK (2012-12-15 21:54)
maras74maras74
0
My jedziemy i napewno za pomocą forum zdamy relację z tej bądź co bądź zimowej zasiadki. Przygoda czeka tylko trzeba jej wyjść naprzeciw!!! (2012-12-15 22:01)
maras74maras74
0
No i co, chętnych brak ;) spoko rozumiem zima w pełni a tu dwóch debili jedzie na "karpiszony" ;) (2012-12-17 16:51)

skomentuj ten artykuł