Zakończenie sezonu z dziećmi z Ochronki i przyjaciółmi

/ 14 komentarzy / 6 zdjęć


Zakończenie sezonu wędkarskiego z Dziećmi z świetlicy „Gniazdo”

Już na początku września uzgodniliśmy z Tereską kierowniczką świetlicy że zorganizujemy wraz z przyjaciółmi z Kill&Grill zawody wędkarskie u Państwa Fibic. Będą on otwarciem szkółki wędkarskiej prowadzonej przez Artura.

Nadszedł 29.09.2012. dzień zawodów

Już o godzinie 6.21 zadzwonił do nas Marek. Artur chwilkę porozmawiał z Nim przez telefon,rozłączyli się i w delikatny sposób powiedział do mnie, że czas wstawać ponieważ Marek będzie u nas za jakąś godzinkę do półtorej. No cóż było robić trzeba wstawać, a przyspieszeniem była świadomość bałaganu jaki panuje w mieszkaniu. Pełna mobilizacja, szybkie ogarnięcie mieszkania, ja pobiegłam na zakupy, Artur kończył sprzątanie i już zniecierpliwiony czekał na pojawienia się gościa.
Jak wróciłam ze sklepu Marek już był, oczywiście uściski, całuski śmiech.
Kawa na stole siedzimy sobie rozmawiamy nagle odwracam głowę w stronę drzwi do pokoju patrzę a w progu stoi Jarek a za nim w przedpokoju stała Marta Jarkowa córka.. Artur się śmieje zagląda na mnie ja na niego w pełni zszokowani, przecież jeszcze wczoraj na skypie zapewniał że nie da rady przyjechać z powodu problemów finansowych co dla nas było zrozumiałe. Jak już pierwszy szok minął oczywiście uściskańce być na powitanie musiały. Wszystko Marek nagrał kamerą gdyż tylko On wiedział,że jeszcze ktoś przyjedzie. Ale na tym nie koniec gdy ja byłam w kuchni zrobić kawę gościowi do mieszkania wszedł jeszcze jeden niespodziewany przyjaciel Jacek który zabrał się z Jarkiem. I zaś powitanie,śmiech, radość. Niespodzianka była wielka i bardzo przyjemna. W między czasie doszedł do nas Sebastian. Jak już się troszkę uspokoiliśmy dopiliśmy kawę,przepakowaliśmy auta udaliśmy się na łowisko. Chcieliśmy być gotowi na przyjście dzieci.

Godzina 9.30 nadeszły dzieciaki wraz z paniami i mamami. Chwila wprowadzenia rozdanie wędek, dzieci zajęły stanowiska. Zawody można zaczynać.
Po chwili pierwszą rybkę wyciągnął Filip, i zaś Filip, potem się pojawiło jeszcze kilka rybek u innych dzieci które bardzo się ucieszyły.
Po około dwóch godzinach zawody zostały zakończone, chwila debaty sędziów. Czas na nagrody, to chyba najbardziej wyczekiwany moment wszystkich zawodów.
Nagrody rozdane, kiełbaska na grillu dochodzi.
Teraz nadszedł czas na podziękowania dla Marka za wkład finansowy, na patronat naszej szkółki, za pomoc w zorganizowaniu dzisiejszych zawodów. Tereska na ręce Marka dziękując całemu portalowi Kill&Grill wręczyła dyplom. (Jak byśmy wiedzieli, że będzie więcej przyjaciół i oni by dostali takie podziękowania w postaci dyplomu.) Markowi się chyba łezka w oku zakręcił z wrażenia bo szybko uciekł udając,że musi pilnie zadzwonić.
Wspólne zdjęcie na pamiątkę. Możemy siadać do stołu na kiełbaskę przygotowaną przez Sebastiana.
Rozmowy, śmiechy, dyskusje. I połowa dnia zleciała trzeba się zbierać do domów.
Oczywiście wszyscy ładnie posprzątali łowisko ,śmieci do kosza wyrzucone bo przecież chcemy jeszcze tu kiedyś wrócić prawda? Wszyscy się porozchodzili do domów, my wraz z naszymi przyjaciółmi również udaliśmy się do naszego domu, gdzie wypiliśmy kawkę. Próbowałam nakarmić gości krokietami ale chyba nie za bardzo im smakowały bo jeszcze zostały.
Pogoda była bardzo ładna więc większość czasu przesiedzieliśmy na dworze.
Ale co dobre szybko się kończy, i niestety nasi przyjaciele zaczęli się zbierać do domów.
Przytulaski na pożegnanie, podziękowania uśmiechy. Pierwszy pojechał Marek który musiał zdążyć na imieniny żonki, bo to brzydko wygląda jak goście przyjdą a gospodarza nie ma w domu.
Chwilkę później do auta odprowadziliśmy Jarka,Martę i Jacka. Jarek obiecał zawieźć po drodze Sebastiana, więc ja nie musiałam Go odwozić.
Goście odjechali zostawiając po sobie pustkę, pomieszaną z nutką szczęścia.
Dziękujemy Wam kochani przyjaciele za piękną niespodziankę.

Pozdrawiam Róża

 


5
Oceń
(23 głosów)

 

Zakończenie sezonu z dziećmi z Ochronki i przyjaciółmi - opinie i komentarze

troctroc
0
***** jak nic, inicjatywa godna rozpowszechnienia, gratuluję organizatorom i życzę aby tego typu zawody zagościły na stałe w kalendarzu imprez. Pozdrawiam.
(2012-10-26 16:34)
ferozaferoza
+1
Sympatyczne, urokliwe, godne naśladowania. Ile ciepła i uśmiechu było w całym spotkaniu, można bez trudu "określić" czytając ten felietonik. Serdeczne gratulacje "za" imprezę i jej elegancki /powtórzę się/ cieplutki "opis"; *****!!!!! (2012-10-26 16:50)
kabankaban
+1
 Zawody dla dzieci organizuję od kilkunastu lat i wiem ,że warto (choć z niektórymi rodzicami bywa różnie...). Dlatego dalej będę szukał sponsorów i robił to dla poniekąd własnej przyjemności. Ten kto widział minę dzieciaka odbierającego nagrodę i puchar wie o czym myślę. Pozdrawiam.
(2012-10-26 20:39)
Piotr 100574Piotr 100574
+1
*****żal człowiekowi że daleko mieszka i nie może dojechać na wszystkie spotkania (2012-10-26 20:55)
JaroDawJaroDaw
+1
***** to zaszczyt był uczestniczyć w tej imprezie. Dzięki i pozdrawiam Jarek. (2012-10-26 21:18)
Iras1975Iras1975
+1
Pozostaje tylko podziwiać takie zaangażowanie, dzieciaki miały rozrywkę, a organizatorzy kolejny dzień na plus w swoim życiu. Pozdrawiam.:) (2012-10-26 22:14)
ryukon1975ryukon1975
+1
Wspaniała sprawa że istniej grupa ludzi którzy chcą coś zrobić dla innych, szczególnie dzieci i pomóc im tym zastartować w życie w właściwym kierunku z czystej dobroci serca. (2012-10-27 09:14)
henryk58henryk58
+1
I to jest piękne , dzieci są skarbem narodu ***** (2012-10-27 22:25)
Zander51Zander51
+1
Bardzo dobry wpis Róża. Czepiałem się kiedyś, że dużo ortów.., ale jak widzę, to już przeszłość. O Waszym zaangażowaniu pisałem już. Sam to robię, więc takie wpisy tylko mnie cieszą. Arturowi dziękuję, że stanął w obronie fotek moich dzieci z "bidula". Człowiek to podłe zwierzę. Na szczęście nie wszyscy tacy są. Trzymam kciuki za Waszą działalność. Szacunek dla ludzi z Kill & Grill. (2012-10-28 08:33)
BromarBromar
+1
Dla mnie jest wielkim zaszczytem brać udział w tym przedsięwzięciu, tak jak jest zaszczytem być wśród ludzi z "KILL&GRILL" (2012-10-28 12:42)
robcio2535robcio2535
+1
***** :) (2012-10-28 16:53)
roman76roman76
+1
nic dodać ,nic ująć napisaliście już wszystko ,mam nadzieję że w przyszłym roku mnie oraz mojej rodzince dane będzie osobiście poznać tą wesołą gromadkę dzieciaczków (2012-11-25 12:57)
Sniper64Sniper64
+1
To prawda co tu piszecie..Pozdrawiam wszystkich..:) (2012-11-27 20:32)
Zibi60Zibi60
+1
Wspaniały pomysł i organizacja dzięki ludziom o wielkim sercu. Wielkie gratulacje dla całej ekipy, sercem jestem z Wami. 5* (2012-11-30 07:36)

skomentuj ten artykuł