Zanęta oraz atraktory Marcel Van Den Eynde

/ 6 komentarzy

Jakiś czas temu dostałem od redakcji portalu wedkuje.pl paczkę z zanętą Marcel Van Den Eynde Super Crack brasem / bream (leszcz) oraz dwa atraktory zapachowe z tej samej firmy.
Atraktory są o zapachu Apple `N Herbes - jest to zapach jabłkowy z lekką nutą ziół oraz Lemon`N Vanille - jest to zapach cytrynowy z lekką nutą wanilii.

W tym miejscu jeszcze chciał bym bardzo podziękować redakcji portalu za to że wylosowała mnie do możliwości sprawdzenia tej zanęty i obiecuję że opiszę jak najlepiej będę umiał jak się sprawowała oraz jakie były efekty nad wodą.


Miałem tą zanętę oraz atraktory sprawdzić w praktyce nad wodą ale niestety jak była ładna pogoda plany pokrzyżowała choroba a jak jestem już zdrowy plany pokrzyżowała pogoda.
Mówi się trudno :)

Jednakże opiszę to co zaobserwowałem "na sucho" (dosłownie :P ) a na sprawdzenie skuteczności w praktyce przyjdzie czas jak pogoda się poprawi.

Zanęta z tego co zobaczyłem jest raczej drobnej frakcji,nie ma w niej widocznych większych kawałków takich jak zboża czy wyroby piekarnicze jak to ma miejsce u innych producentów takich jak Lorpio czy Dragon.
Na leszcza używałem przeważnie zanęt grubo mielonych a czasem karpiowych ciekawe jak ta mieszanka się sprawdzi.
Zapach zanęty jest bardzo przyjemny i słodkawy.
Idealnie się skomponuje z atraktorem jabłkowo ziołowym.
Jest duża szansa że ta zanęta na moim jeziorze zamiast leszczy ( których u mnie nie ma za dużo) zwabi w łowisko liny czy wzdręgi.
Pokuszę się jeszcze o dokupienie dwóch paczek tej zanęty i jedną wypróbuję z atraktorem cytrynowo waniliowym a drugą złamię jakimś atraktorem o zapachu ryby czy kałamarnicy (tzw. Śmierdziuchem) i zobaczę jakie efekty przyniesie dany miks :)

W internecie dużo czytałem na temat tych zanęt oraz atraktorów i w większości przypadków użytkownicy tej marki polecają ją dalej.
Twierdząc że jest to na prawdę dobra mieszanka i świetnie działa na ryby.

Nie jestem jakimś wielkim znawcą spławikowych łowów ale w tym sezonie bliżej przyjrzę się tej serii zanęt być może okażą się lepsze od tych co do tej pory stosowałem.


Na koniec napiszę jeszcze o cenie:

Kilogram zanęty kosztuje około 15 do 16zł natomiast jeden atraktor to wydatek rzędu 8 do 13zł w zależności od sklepu.

Z wędkarskim pozdrowieniem Lin1992.

 


4.5
Oceń
(26 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 2)

Ocena użytkowników:

Jakość:
(5)
Cena:
(4.5)
Użytkowanie:
(4.5)

Średnia ocena:

4.7Zanęta oraz atraktory Marcel Van Den Eynde - opinie i komentarze

pstrag222pstrag222
0
Powodzenia w testowaniu ja raczej nigdy sie nie zdecyduje na te zanety. ***** pzdr.pstrag222 (2014-03-27 12:05)
TomekooTomekoo
0
Marcelowskie zanęty i dodatki są dobre , kolega łowiąc na jednym z jezior używa tej zanęty i goli piękne płocie. Pozdrawiam ***** (2014-03-27 15:39)
Lin1992Lin1992
0
O to może i mi się uda :) (2014-03-27 16:00)
u?ytkownik102837u?ytkownik102837
0
Fajnie to opisałeś, prawdopodobnie ja też wystawie swoją opinie na początku następnego tygodnia (2014-03-27 16:40)
sztafisztafi
0
Zanęty MVDE ogólnie są dobrymi zanętami sprawdzającymi się na większości łowisk. Ale mnie zawsze przyświeca domena że nie najważniejszym jest jaką zanętę używasz ale ważne jest jak ją podasz :) Pozdrawiam i piąteczka ! (2014-04-07 18:48)
u?ytkownik102837u?ytkownik102837
0
Masz racje zanęta to nie klucz sukcesu ale jest ona bardzo pomocna w uzyskaniu dobrego wyniku. Na pewno do wszystkich rekreacyjnych wypadów nie używam zawodniczych zanęt ale na zawodach są one niestety koniecznością. Pozdrawiam (2014-07-13 23:22)

skomentuj ten artykuł