Zawody Mała Czapa III ,Batorówka 11.10.2015

/ 2 komentarzy / 53 zdjęć


Kilka telefonów..., ogłoszenie... ,zawody... i III "Mała Czapa" przeszła do historii.

Troszkę "szerzej" to było tak.

Po zawodach na Pacyfiku 23.08.nie było wątpliwości że jeszcze się spotkamy.Pozostała kwestia gdzie i kiedy.W imieniu kolegów z Łodzi Mariusz Milczarek zaproponował łowisko Batorówka .Przedstawił to w samych superlatywach  ,nie pozostało nic innego jak jechać sprawdzić i ewentualnie dograć sprawę.Po mojej wizycie,słowo ewentualnie,jest nie na miejscu,bo to co widać na zdjęciach już przekonuje ,plus  zaangażowanie i podejście właścicieli to coś niebywałego.
Na zbiórce stanęło 16 zawodników .Podzieliliśmy się na dwa sektory, na dwóch przeciwległych brzegach ,stanowiska dość szeroko ok. 13-15m.

Złota polska jesień zamieniła się na mrozną i musieliśmy ubrać się na styl maskotki Michelin.Z tym nie było problemu ,pozostało pytanie jak na tą pogodę zareagują ryby .Karpie ,amury i sumy jakby zapadły w zimową drzemkę ,a naszą czujność sprawdzały karasie.Karpi łącznie złowiono ok. 8 .Pełne wyniki tutaj. Metoda połowu była do wyboru ,wszyscy wybrali method feeder .

Czas łowienia ustaliliśmy na ponad 6 godzin z obowiązkową przerwą na ciepły posiłek .Żurek przygotowany przez gospodarzy w tych okolicznościach smakował wyśmienicie i przywrócił chęci do działania.

Jak wspomniałem Mariusz wybrał łowisko , ale drugą miłą niespodziankę przygotował dla nas Krzysztof Ścigaczewski alias Ścigacz .Taki oryginalny breloczek otrzymał każdy uczestnik zawodów.


Skoro jesteśmy przy atrakcjach to na zwycięzcę czekał : puchar ,koperta (1-300 ,2-200, 3-100) i 44 piwa .Należy wspomnieć że w między czasie  przed zawodami na FB powstała akcja czteropak ,najlepszy zgarnia wszystko.Do FB-ej akcji przystąpiło 11 miłośników tego trunku.


Nagrody wręczyła szefowa łowiska Pani Renata.
Krzysztof Wacławski wygrał te zawody i został najlepiej przygotowanym kibicem na mecz Polska  -Irlandia.Drugie miejsce, Marcin Chorzempa ,który pokonał ok. 140 km ,nie kalkulował szans po prostu chciał z nami łowić i zrobił to na tyle skutecznie że wygrał swój sektor.Trzecie miejsce Janusz Sut po raz pierwszy na naszych zawodach ,mam nadzieję że nie ostatni.

Nie będę wypisywał zalet Batorówki ,  jeszcze tam zawitamy z wielką przyjemnością na zawody i nie tylko.Przy okazji ślę podziękowania właścicielom za udostępnienie łowiska .

Resztę uzupełnią zdjęcia naszego fotoreportera Sylwii , zapraszam do galerii.

Link do Batorówki .

P.S.

Jeśli ktoś natknął się na "Małą Czapę" po raz pierwszy ,to słowo wyjaśnienia.

Pierwsze zawody odbyły się w sierpniu 2015 z inicjatywy zawodników Koła Kleń .Celem głównym jest doskonalenie swojego hobby,a konkretnie łowienie dużych ryb ,w dużych ilościach, na zbiornikach dobrze zarybionych.W polskich realiach łowiska komercyjne.Ta dziedzina sportów wędkarskich przywędrowała do nas z Anglii i rozwija się bardzo szybko.Generalnie te zawody mają być alternatywą wobec zawodów komercyjnych i PZW .Tzw. poligonem dla zaawansowanych i zachętą dla początkujących.Tu za niewielką kasę , można się sprawdzić i zdobywać doświadczenie, bo tylko łowiąc w szerszym gronie znajdziemy odpowiedz na jakim etapie jesteśmy.Zasady są proste z 50 zł wpisowego  opłacamy łowisko , resztę pakujemy w koperty ,do podziału na pierwszą trójkę ,czwórkę w zależności od ilości uczestników.Sam przebieg i regulamin nie odstaje od zawodów ogólnopolskich gdzie wpisowe oscyluje między 100 - 200 zł.Każdy może tu poczuć się jak sponsor ,sędzia i organizator .Na przykładzie tych zawodów ,jeden proponuje nowe łowisko ,drugi produkuje super breloki ,trzeci/a robi zdjęcia  itd.Robimy to dla siebie  i chyba na tyle dobrze że przy temp.-3* ,są chętni i jest 100% frekwencja.

Pozdrawiam

Marek Owczarz 


5
Oceń
(8 głosów)

 

Zawody Mała Czapa III ,Batorówka 11.10.2015 - opinie i komentarze

troctroc
+3
Gratuluję pomysłu- zawodnicy na pewno powrócą na kolejne zawody zrobione z "jajami" a październikowe zawody zawsze są ciekawe... Gratuluję wyników. Pozdrawiam za *****. (2015-10-15 18:49)
zwir73zwir73
0
Dziękuje. (2015-10-26 19:47)

skomentuj ten artykuł