Witam poszukuję jakiegoś kołowrotka do wędki konger World Champion Impuls. Zastanawiałem się nad kołowrotkiem shimano exage1000FB,a także na shimano super GT, czy te kołowrotki są godne polecenia,dotykałem je są dobrze wykonane a i praca ich jest nienaganna ale nie wiem jak jest w praktyce.Mój tata twierdzi,że ta wędka bardziej jest pod multiplikator, ta teza jest nawet udowodniona rozłożeniem przelotek, ale wolałbym go uniknąć.Łapię na jeziorze, woblerami 15g, czasem blachą 12g,a niekiedy obrotówkami 8g, Głównie łapię na szczupaka żyłkami 20mm,czasem18mm (gdyż nastawiam się na okonie i szczupaki). Miałem poprzednio shimano alivio 1000FA muszę stwierdzić ,że był to dobry kołowrotek kręcił 5 lat i dalej kręci, ale niestety nie nadaje się do spinningu(przynajmniej mojego) bo żyłka się przez niego przeciera, a i podczas holowania szczupaka hamulec nie chodzi prawidłowo,gdyż żyłka w momencie ruszenia ryby nie wysuwała się z kabłąka. Proszę o poradę .
Witam poszukuję jakiegoś kołowrotka do wędki konger World Champion Impuls.
Zastanawiałem się nad kołowrotkiem shimano exage1000FB,a także na shimano super GT, czy te kołowrotki są godne polecenia,dotykałem je są dobrze wykonane a i praca ich jest nienaganna ale nie wiem jak jest w praktyce.Mój tata twierdzi,że ta wędka bardziej jest pod multiplikator, ta teza jest nawet udowodniona rozłożeniem przelotek, ale wolałbym go uniknąć.Łapię na jeziorze, woblerami 15g, czasem blachą 12g,a niekiedy obrotówkami 8g,
Głównie łapię na szczupaka żyłkami 20mm,czasem18mm (gdyż nastawiam się na okonie i szczupaki).
Miałem poprzednio shimano alivio 1000FA muszę stwierdzić ,że był to dobry kołowrotek kręcił 5 lat i dalej kręci, ale niestety nie nadaje się do spinningu(przynajmniej mojego) bo żyłka się przez niego przeciera, a i podczas holowania szczupaka hamulec nie chodzi prawidłowo,gdyż żyłka w momencie ruszenia ryby nie wysuwała się z kabłąka.
Proszę o poradę .
Z góry dziękuje.