Reklama

Gościnnie na łowisku w mieście Owińska

26/07/2012 18:00
Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Rekreacji i Ochrony Środowiska w Czerwonaku koło nasze uzyskało możliwość rozegrania kolejnych zawodów wędkarskich na tym pięknym i zasobnym w ryby akwenie. W dniu 22-VII-2012 w piękny niedzielny i słoneczny poranek o 7.00 na miejscu zbiórki stawiło się 35zawodników. Wraz z nimi kilkanaście osób towarzyszących. A więc zainteresowanie imprezą duże. Aby nie tracić cennego czasu już po krótkiej odprawie dokonanej przez prezesa kol. Piotra Wągrowskiego i z-ce Bogdana Gmerka zawodnicy wyruszyli na wcześniej przygotowane przez w/w stanowiska. Zawody postanowiono rozegrać metodą spławikowo-gruntową w jednej 4ro godz. turze. Tym razem przy ograniczonej ilości zanęty – 1l oraz regulaminie obowiązującym na tym łowisku w zakresie wymiarów ochronnych. Tutaj wymiary ochronne są wyższe niż w RAPR. Dla przykładu: płoć-15, wzdręga -15, okoń-20, lin-35, leszcz-25, jaź-25, karp-40. O godz.8 umówionym sygnałem rozpoczynamy zawody. Już nie leciały do wody niezliczone ilości kul zanętowych tylko kuleczki. W trakcie łowienia efektów wielkich nie zanotowano. Było podobno kilka porządnych brań wskazujących na duże ryby lecz bez efektów. Wśród złowionych ryb dominowała płotka i leszczyki. Były jednak 3 okazałe leszcze złowione przez kol. Mirka 2szt. i 1szt. przez kol. Janusza. Największa rybą zawodów okazał się leszcz kol. Janusza Marcinkowskiego 1,2kg. Po 4 godz. zawody dobiegają końca. Komisja przedziera się dzielnie przez zarośla dokonując ważenia złowionych ryb. Jest ich nie wiele. Po obliczeniu wyników ustalono następującą kolejność .
Zwycięzcy: 1.kol. Kajtek Mirosław - 2020pkt. 2.kol.Karolczak Łukasz – 1820pkt. 3.kol.Henka Jarosław - 1280pkt. 4.kol.Marcinkowski Janusz Janusz 5.kol.Gmerek Zbigniew – 940pkt. 6.kol.Henka Tomasz - 830pkt. Po wręczeniu pucharów i bonów kol. prezes podziękował uczestnikom za sportową ,godną naśladowania atmosferę. Słowa podziękowania skierowano pod adresem prezesa Stowarzyszenia kol. Piotra Szafrańskiego za udostępnienie akwenu ,fachowe doradztwo oraz dopingowanie zawodników prze okres trwania zawodów. Kto wie – może w przyszłym roku zagościmy tutaj ponownie. Zjedzeniem kiełbasek z ogniska zakończyliśmy spotkanie. Przed nami już następne zawody. Spinningowe rz. Warta - Bąblin 26-VIII-2012. Zapraszamy członków koła.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo wedkuje.pl




Reklama