Witam wszystkich,chciałbym przedstawić wam przepis na pyszną jajecznicę z pomidorami idealną na niedzielne śniadanie (szczególnie po sobotniej imprezie).
Oto składniki - olej lub smalec ze skwarkami - kawałek cienkiej kiełbasy - 2 duże pomidory - 4 jajka - przyprawy:sól,pieprz,magi lub inne w zależności od gustu - świeży szczypiorek,ja niestety dziś nie posiadałem
Kiełbaskę drobno kroimy w kostkę i podsmażamy na patelni Pomidory wkładamy do małego garnka i zalewamy wrzątkiem,czekamy około 30 sekund i odlewamy wodę,po sparzeniu pomidorów obieramy je ze skórki(odchodzi bez problemu) Następnie kroimy pomidory i dodajemy do podsmażonej kiełbasy.Mieszamy i pozostawiamy na małym ogniu pod przykrywką do momentu aż pomidory całkowicie się rozgotują mieszając co jakiś czas.Zdejmujemy pokrywkę i pozostawiamy na małym ogniu do czasu odparowania nadmiaru wody z pomidorów,powinien powstać gęsty sos pomidorowy,następnie dodajemy przyprawy i wbijamy jajka.Wszystko cały czas mieszając aby jajka pościnały się równomiernie jeśli mamy szczypior drobno go siekamy i dodajemy na około 30sekund przed końcem smażenia. Naprawdę idealna jajecznica na niedzielne śniadanko.
Komentarze