Reklama

Szarpakowcy w porcie stoczni rzecznej w Płocku

14/12/2015 13:45
Ze względu na zimowisko ryb zlokalizowane w porcie stoczni rzecznej w Płocku, kontrola tego rejonu w okresie zimowym jest na stałe wpisana w zadania patrolu Państwowej Straży Rybackiej z Posterunku Terenowego w Płocku. Rejon ten upodobali sobie szczególnie kłusownicy łowiący najbardziej barbarzyńską metodą kłusowniczą na tzw. szarpaka.

W ostatnim czasie, strażnicy z płockiego posterunku dwukrotnie zatrzymali na gorącym uczynku mężczyzn poławiających ryby metodą kaleczącą w porcie. Łącznie zatrzymano trzech kłusowników: 2 grudnia zatrzymano jednego szarpakowca, a 12 grudnia dwóch. 

Wszyscy zostali przekazani policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Jako dowód w sprawie zabezpieczono okaleczone ryby oraz narzędzia kłusownicze.Kłusownicy odpowiedzą za popełnienie przestępstwa polegającego na poławianiu ryb narzędziami kaleczącymi, za które na podst. art. 27 c ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Robert Kucyk, komendant wojewódzki PSR w Warszawie
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo wedkuje.pl




Reklama