Bluza i spodnie wędkarskie


Bluza i spodnie (kilka słów o ubiorze zewnętrznym).
Tematem tego artykułu jest dobór odpowiedniego ubioru zewnętrznego na wyprawę wędkarską. Nie oszukujmy się ale rodzaj ubioru w największym stopniu zależy od pogody i pory połowu ryb. Logiczne jest, że w ciepłe dni założymy coś lekkiego i przewiewnego, natomiast w chłodne i wietrzne doby założymy coś co nas ochroni przed przeziębieniem czy inną chorobą.
Chciałbym zwrócić uwagę na kolorystykę ubioru. Pamiętajmy, że gdy łowimy w niewielkiej odległości od naszego stanowiska niektóre ryby mogą nas zauważyć i się spłoszyć, szczególnie w słoneczne dni. Nie zakładajmy więc jaskrawych kolorów na siebie. Przed wyprawą na ryby warto jest wcześniej zrobić rekonesans, to znaczy dowiedzieć się jak wygląda linia brzegowa zbiornika na którym chcemy łowić. Jeżeli brzeg jest obrośnięty zielenią załóżmy ubrania koloru zielonego, ciemno szarego czy w moro. Jeżeli brzeg jest natomiast piaskowy to bluza/bluzka oraz spodnie niech będą w podobnym kolorze. Kolor ubioru nie odgrywa większej roli jeżeli łowimy w znacznej odległości (np. metodą gruntową na jeziorze).
Jeżeli do miejsca połowu musimy się dostać na pieszo przez na przykład wysoką roślinność to radzę, żeby spodnie miały nieprzemakalne nogawki (no chyba że wysokie buty z gumy). Wybierając się na ryby pamiętajmy, że pogoda jak i kobieta zmienną jest. Pamiętajmy więc że przed wyjazdem na ryby w słoneczny dzień weźmy ze sobą coś cieplejszego. Przyda się na pewno coś nieprzemakalnego. Sam doświadczyłem sytuacji, gdy wybrałem się na ryby w słoneczny dzień i gdy dojechałem na miejsce zaczęło padać. Nie miałem niestety żadnego „konkretnego” ubioru, i po około pół godziny siedzenia w samochodzie wróciłem do domu.
Pamiętajmy jeszcze o bardzo ważnej rzeczy: wygoda to podstawa i tego się trzymajmy.
"Tekst zgłoszony na konkurs wedkuje.pl"

 


4.2
Oceń
(22 głosów)

 

Bluza i spodnie wędkarskie - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł