Bycze byczki z Opoczna

/ 3 komentarzy / 13 zdjęć


Wiosna coraz bardziej daje o sobie znać, zgłodniali wędkarskich przygód wyruszamy na łowy.Rozlewiska Luciąży są naszym celem .Kolega z portalu daje cynk że można połowić jazie .Po krótkiej jeździe jesteśmy na miejscu .Wędkarzy niema zbyt wielu ,napotkani narzekają na bezrybie .Postanawiamy trochę powędkować .Ja z bratem próbuje na pikery a kolega Damian na spławiczek .Brania jakieś mamy ale rybki które łowimy są mikroskopowe .Małe płoteczki ,uklejki i okoniki w granicach 10 cm .Łowimy około 3 godzin ale wyniki mizerne .Udaje mi się złowić okonia 20 cm ,jest to największa rybka złowiona dzisiaj .Kręcimy się jeszcze trochę po okolicy i postanawiamy zmienić miejsce połowu .

Zalew Opoczyński jest łowiskiem gdzie dominuje płoć .Do wody leci kilka kul zanęty połciowej i na brania nie musimy długo czekać .Co chwile na zmianę z Damianem holujemy kolejną rybę. Brat próbuje z gruntu na czerwone robaki i holuje pierwszego pięknego sumika .My też zmienimy metodę,federy z koszyczkiem, przynęta kilka czerwonych robaków.Posyłam zestaw daleko od brzegu i pełny nadziei wypatruje brania.Szczytówka delikatnie się przygina i następuje zdecydowane branko.Zacinam i jest rybka, ale niestety tylko płoć.Kolega Damian też ma branie i łupem jego pada kolejny piękny sumik.W końcu i do mnie uśmiecha się szczęście i łowię kilka sumików Łowimy jakiś czas i udaje się nam w sumie złowić 10 ryb tego gatunku . Nigdy nie sądziłem ze w naszym zalewie są takie okazy tego gatunku.Największy sumik miał 35 cm

W między czasie przyjeżdżają koledzy, którzy byli na zbiorniku w Drzewicy.Niestety wyniki mieli kiepskie i też próbują połowić na naszym akwenie.
Wyszło na to, że wszyscy próbowaliśmy połowić w okolicy a tym czasem pod nosem mamy niezłe łowisko …

 


4.5
Oceń
(24 głosów)

 

Bycze byczki z Opoczna - opinie i komentarze

u?ytkownik13163u?ytkownik13163
0
Jak zwykle super wpis. Pana wisy zawsze tak mi się podobają, że następnego dnia jadę na tą samą metodę co Pan i na ten sam akwen i też próbuję szczęścia, w tym wypadku będzie tak samo. Daje ***** (2010-05-02 20:22)
zegarzegar
0
Myślę że wahania pogody wpłynęły na wyniki brań na rozlewisku. Pod koniec kwietnia świetnie brały. Teraz z tego co wiem rybki , te większe zeszły gdzie indziej, tylko gdzie?. Myślę że za parę dni dadzą się wytropić . Pozdrawiam...
(2010-05-03 14:19)
u?ytkownik70140u?ytkownik70140
0
5 (2013-05-19 18:45)

skomentuj ten artykuł