Mydelniczka

/ 4 komentarzy / 7 zdjęć


Po godzinnym przeczesaniu najbliższej zatoczki, owiani wschodnimi podmuchami wiatru przemieszczającymi lodowatą mgłę, spływamy na spotkanie z redaktorem miesięcznika „podSkoki”. Celem spotkania jest przeprowadzenie rekonesansu nad Kanałem Karolewskim i odnalezienie źródeł zanieczyszczenia wody naszego jeziora. Widząc, że Kolega jest pierwszy raz w naszym rejonie, staram się wskazać wszystkie zalety wody, pokazuję kładkę na szlaku wybudowaną przez gminę, uroki jeziora i graniczącego terenu bagiennego, opowiadam o licznych ptakach przebywających w okolicy i niezapomnianym krzyku żurawi w okresie godowym, Dochodzimy do przepustu, a tu jak na złość w miejscu ujścia kanału z jeziora jest w miarę czysto. Spoglądamy na powierzchnię wody i widzimy, że woda niemrawie przemieszcza się od jeziora do rzeczki. Podążamy więc w tym kierunku i już po 50m naszym oczom ukazuje się zgoła inny obraz. Najpierw lekkie zmącenie wody, jakby rozrzedzone mocno mleko, a za kilka następnych kroków obraz, który ukazuje się naszym oczom woła o pomstę…... Skutki działalności bezmyślnych ludzi są powalające. Śmierdzące mydliny, biała woda, zanieczyszczony kanał, brak słów. Przy wyższej wodzie w rzeczce, to wszystko co jest teraz w kanale, pójdzie ponownie na jezioro. Kolega Redaktor robi zdjęcia, informujemy członków zarządu o sytuacji i smutni wracamy na stanicę. Jest nadzieje, że może materiał, który przygotuje Kolega do następnego wydania miesięcznika skockiego poruszy sumienia włodarzy gminy i zmusi kompetentne organa do zdecydowanego działania.

 


4.7
Oceń
(16 głosów)

 

Mydelniczka - opinie i komentarze

kamil11269kamil11269
0
tak to niestety już jest (2012-11-18 18:27)
marek-debickimarek-debicki
0
Kamilu! To jest tylko jedna część zdania "tak niestety już jest", ale ja wierzę, że już tak nie będzie!!! (2012-11-18 20:46)
marek-debickimarek-debicki
0
Kolego "dacdog"! Bardzo dziękuję za zabranie głosu i pouczającą wypowiedź. (2012-11-27 21:48)
spokojnyspokojny
0
Witam Marku, to przecież woła o pomstę do nieba i do wszystkich władz, brak przykładnych kar na takich trucicieli powoduje ich chwilową bezkarność. Pisze Chwilową bo mam nadzieję że taki stan rzeczy kiedyś się skończy a winni zostaną na tyle surowo ukarani że nie będzie ich stać na działki nad wodą. (2012-11-29 16:19)

skomentuj ten artykuł