Rekord Polski szczupak 24 kg zauważyłem że jeszcze nikt nie wstawił tego zdjęcia i chyba jestem pierwszy.Jak sami widzicie zdjęcie jest bardzo stare bo mamy czarno białe fotkę,szczupak jest wielki i jest uznany jako rekord polski miał aż 24 kg.Ale jest jedno ALE dlaczego teraz nie ma takich szczupaków teraz mamy o wiele lepszy sprzęt a jeszcze nikt takiego szczupaka nie złowił dlaczego?Te pytanie pozostaje dla was piszcie dlaczego nikt nie złowił większego szczupaka.Moim zdaniem jest to przez ludzi,ale to moje zdanie teraz mamy dużo mięsiarzy i dobry sprzęt ale owszem kiedyś też było dużo mięsiarzy,tylko kiedyś takich dużych ryb się nie łowiło a jak się łowiło to bardzo mało i wtedy szczupaki mogły spokojnie rosnąć.A teraz nie damy na szczupaka rosnąć mamy dobry sprzęt żadnym problemem nie jest nam złowić szczupaka 10 kg czy 5 kg a jeśli już złowimy szczupaka 10 kg to jakieś 80% polaków go zabija zjada go a jego łeb wiesza na ścianach i właśnie dlatego moim zdaniem przez długi czas nie złowimy szczupaka 25 kg no chyba że ktoś złowi młodego szczupaka który będzie miał 15 kg i zapuści go do swego stawu prywatnego i tam będzie go hodował.Ale też był jeszcze większy szczupak w polsce aż 29 kg ale też został nie uznany zdjęcie macie u dołu ten szczupak 29 kg został złowiony jak sami widzicie zimą czyli w okresie ochronnym i pewnie dlatego nie został uznany.W tym szczupaku 29 kg widać ślad po siatce i raczej był złowiony na siatkę bo raczej nie możliwe jest aby wyciągnąć szczupak 29 kg z przerębli i to jeszcze na podlodówkę. Kolejny z wielkich szczupaków należy do pana Carla włoskiego wędkarza właśnie on złowił szczupaka 24,9 kg zdjęcie macie u dołu.Teraz z tych ostatnich lat-szczupak 21 kg złowiony w Holandi w 2008 roku,zdjęcie u dołu. Mogłoby to zostać uznane Rekord Świata Northern Pike złapany z opuszczonym kamieniołomie w Niemczech w 1983 roku. Został złapany przez Arno Wilhelma i mierzy 145 "i waży 30kg i I tutaj też widzimy jednego z największych szczupaków świata,tylko z tym że został on złowiony 30 lat temu. I ostatni z wielkich szczupaków złowiony w 1986 też bardzo stary szczupak ważący 26 kg,był on złowiny w Niemczech,a największy szczupak świata ważył 41 kg ale niestety nie został on złowiony tylko znaleziony martwy w Irlandi,podobno zdechł bo udławił się 7 kg łososiem,ile w tym prawdy to nie wiem,więc strasznie mnie to dziwy dlaczego teraz nie ma dużysz szczupaków jeszcze nigdy w miesięczniku WW nie widziałem szczupaka 20 kg,co jest nie tak,dlaczego kiedyś ludzie łowili 20 kg bestie a teraz ciężko o 15 kg,niby lepszy sprzęt i wszystko a szczupaki karłowate chyba się robią,ten temat pozostawiam wam do dyskusji,piszcie co wiecie o tych wielkich szczupakach.
W tym poście to na tyle,i wielkie sorry za jakie kolwiek błędy i złe sklejanie zdań,ale w tym nie jestem najlepszy
Komentarze