O kuriozach PZW raz jeszcze

/ 12 komentarzy

Witam wszystkich serdecznie.
 
Obiecałem pisać o niedorzecznych przepisach PZW oraz łamiących je działaczach PZW, wiem obiecałem to Wam ale czasu brak.
Wiem też że niektórzy działacze PZW w Okręgu Wałbrzyskim za moją Ich krytykę uważają mnie za czarną owcę.
Myślałem że jestem jedną, unikalną, nieliczną czarną owcą, ale niestety myliłem się , serfując po Internecie napotykam się na ogromną krytykę PZW, ale tylko na niezależnych od PZW portalach, gdzie takich czarnych owieczek jak ja jest multum.
Pozwólcie że przedstawię jedną z nich: http://wedkarskiewakacje.pl/2015/10/o-ssr-kontrowersyjnie

Napisałem cyt.:"serfując po internecie spotykam się na ogromną krytyką PZW, ale tylko na niezależnych od PZW portalach". 
Pisuje już od 5 lat na portalu wedkuje.pl, nigdy mi nie ocenzurowano żadnej wypowiedzi, nie zakwestionowano żadnego wpisu.
Na stronach PZW które prowadziłem "różnie bywało", pisząc prawdę naruszałem "dobry wizerunek" PZW.
Słowa jak z poprzedniej epoki ale tak niestety było.

Dlatego dziękuje Redakcji wedkuje.pl za brak cenzury, tolerancje, dawanie nam swobody wypowiedzi.
 
Niektórzy działacze PZW nie rozumieją, że spontaniczna, swobodna, niecenzurowana dyskusja, od szczebla koła PZW do ZG PZW może przynieść tylko korzyści. Duszą w zarodku wszelkie przejawy krytyki zastraszając zapisem w Statucie PZW o szarganiu dobrego imienia PZW.

Czy coś to da? Myślę że nie, bo nie zatrzyma się zmian, przetrwają tylko koła i okręgi PZW które będą konsekwentnie wprowadzać tak potrzebne zmiany. Reszta po pewnym czasie zniknie jak śnieg na wiosnę.

Pozdrawiam serdecznie.
 

 
 

 


4.9
Oceń
(15 głosów)

 

O kuriozach PZW raz jeszcze - opinie i komentarze

krisbeerkrisbeer
+9
Kol. Wiesławie. Nie dla wszystkich ważne jest, że działasz że działasz w słusznej sprawie. Dla tych którym wytykasz błędy jest to ,,sranie we własne gniazdo''. Jak ktoś śmie wytykać głupotę, brak profesjonalizmu, etc. nawet jeżeli jest to oczywista oczywistość. Oglądałem jakiś czas temu reportaż w telewizji o tym jak policjant występujący w roli eksperta podważył wiarygodność pomiaru radarowego ze względu na linie wysokiego napięcia. Chciał jak twierdził być uczciwym. Efekt, zawieszenie i prowadzone wobec niego postępowanie dyscyplinarne. Dobrego imienia żeby je chronić to najpierw trzeba się dorobić.................... Pozdrawiam (2015-10-13 13:01)
piotr48piotr48
+3
niedługo wszystkie zbiorniki PZW zasypią śmieci co przy obecnej niżówce nastąpi bardzo szybko (2015-10-13 14:30)
rysiek38rysiek38
+4
Święte slowa - sam wyleciałem z zarzadu bo moje zdanie niezbyt pasowalo większości a wiadomo że kto chce psa uderzyć to kij znajdzie, no i znalezli - teraz łowię na dzikolach i nie narzekam bynajmniej na rybią posuchę. niestety w tym sezonie nie było mnie stac na składkę i jednak troszkę mi żal tej nieobecności na związkowych zbiornikach- jestem w PZW od 1980-roku ,za wpis piona w ciemno ! (2015-10-13 20:42)
marek-debickimarek-debicki
+3
My Zarząd!!! (2015-10-13 21:41)
adleradler
+3
Wiesław gratuluję samozaparcia i wiedz że są wokół Ciebie (w kraju) koledzy którzy także walczą z cieniem przeszłości. Rozwiązuję te sprawy z różnym skutkiem, ale coś niecoś się udaje wygrać. Nie wiem jak tu się zrzeszyć, skrzyknąć by to wszystko odwrócić, naprawić, polepszyć, ROZWALIĆ ewentualnie. Z mojej strony także ukłony i szacun w dla Redakcji Portalu za wolność słowa i wypowiedzi w nieprzyjemnych sprawach, kwestiach dla oligarchów PZW, a i czasami słowa krytyki się napisze na działania portalu (bez konsekwencji za krytykę). Wiesław życzę powodzenia w dalszej walce o lepsze jutro wędkarzy i naszych wód, ja nie ustaję w działaniu, czego i kolegom życzę. Pozdrawiam i piąteczka. (2015-10-14 15:35)
zubero62zubero62
+1
Dziękuje za słowa poparcia i otuchy, powiem tak kropla skałę drąży, jeszcze trochę! (2015-10-14 17:39)
SithSith
0
5* Masz również moje wsparcie, choć tylko moralne, bo już dość dawno zrezygnowałem z członkostwa w PZW (Postkomunistycznym Związku Wydrwigroszy). Wolę wydać więcej pieniędzy na opłaty za wędkowanie w łowiskach komercyjnych i mieć satysfakcję z połowu, niż wrzucać pieniądze do bezdennego wora i finansować synekury grupki etatowych "pseudo działaczy" :( (2015-10-16 07:54)
Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
0
:-) (2015-10-16 21:43)
Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
+1
Ja naruszyłem dobre imię PZW kandydując do zarządu koła, od tamtej pory 2 typków i ich koledzy wszytko robi, bym nie mógł pokazać że zarządzanie to nie tylko profity które mogą z tego tytułu płynąć. A działanie na rzecz członków koła jak i otaczających nas łowisk. Postępowanie dyscyplinarne przeciwko E. M jest zamiatane pod dywan już 2 lata. Nic by im takie triki nie dały jak by ludzie przyszli na wybory i powiedzieli pas, tego już dość. wystarczyło by przyszły 4 osoby z tych nie przybyłych 270. A mieli by nie limitowane zarybienia naszymi rodzimymi gatunkami ryb, poprawiane dojazdy do łowisk, budowane pomosty do cumowania łódek i wędkarskie. Tak wiec poprawę warunków wędkowania. Ciekawe ilu w tym roku na walne przybędzie, a będzie wesoło. Znów wszytko zrobią bym nie mógł zabrać głosu, i jestem pewny że nie dopuszczą mnie do złożenia sprawozdania z postępowania "komisji do pozyskiwania środków dla koła". Bo tam było by czarno na białym jak to Ci pięknie was reprezentują i działają na waszą korzyść. ;-) (2015-10-17 08:19)
bodekwbodekw
+2
już dawno stwierdziłem, że w tym chorym kraju żadna organizacja a w tym i PZW nie może być dobrze zarządzana ze względu na to kto nią kieruje. A kto kieruje PZW ? Banda kolesi , których układy ,znajomości i powiązania są nie do obalenia a wiedza na temat obowiązków i powinności z racji zajmowanych stanowisk { nie mylić z funkcjami} jest zerowa. Za komuny był jeden związek jedna opłata na cały kraj jeden regulamin i wszystko jakoś funkcjonowało. Przepisy były jasne czytelne dla wszystkich.Teraz to jakieś SF. nie wiadomo o co w tym naszym związku chodzi. Chyba, żeby jak najwięcej ludzi porezygnowało a wtedy skąd kasa na nierobów z zarządów okręgowych i głównego? Przecież te barany tego chyba nie rozumieją, że jak nie będzie nas nie będzie tez ich .Chciało by się rzec KOMUNO WRÓĆ chociaż tylko do PZW zrobić porządek bo tak dalej być nie może. (2015-10-20 14:35)
rysiek38rysiek38
+2
Tu sie z bodkiem zgadzam w pełni, choć do komuny mi daleko ale przyznać trzeba że wtedy wszystko jakoś trzymało się kupy a jedyny podział wtedy to wody nizinne i górskie "ale to już było" :-) (2015-10-21 16:48)
jacfarjacfar
0
drogi Wiesławie , kuriozalne jest istnienie tworu pod nazwą pzw, z rozbawieniem przeglądam oficjalną stronkę leśnych dziadów i co widzę ? :D http://www.pzw.org.pl/home/wiadomosci/134272/60/podziekowanie_od_komisji_ds_rybolowstwa_parlamentu_europejskiego ano gówno widzę :D http://ec.europa.eu/fisheries/index_pl.htm , bo rybołówstwo ma się do wędkarstwa jak piernik do wiatraka (2016-06-24 23:27)

skomentuj ten artykuł