Okoń w boczku

/ 1 komentarzy

Trzecia potrawa, jak obie wcześniejsze, wymaga dużo pracy, ale gwarantuję Wam, że jej wyborny smak wynagrodzi czas, poświęcony na jej przygotowanie.
Niebawem rozpocznie się sezon dobrych połowów okoni, więc zaproponuję kolegom sposób na kapitalną przekąskę - okonie pieczone w boczku. Najlepiej udają się okonie w rozmiarach 20 - 25 cm, które po obraniu i opłukaniu odsączamy, lub wycieramy do sucha ściereczką a następnie przyprawiamy solą, czosnkiem granulowanym oraz przyprawą do ryb firmy Prymat. Z wędzonego, niegotowanego boczku kroimy ok 10 cm długości plastry, którymi owijamy okonie w poprzek, spinając wykałaczką. Dobrze by było aby tak przygotowane poleżały w lodówce ok 2 godzin, ale gdy Wam bardzo ślinka cieknie to należy je ułożyć na posmarowaną olejem blachę do pieczenia ciasta i wstawić na 50 minut do rozgrzanego do 180 stopni piekarnika. Przyprawa z ziołami, czosnek i wędzonka, znakomicie komponują z mięsem okonia. Niezbędnym dodatkiem jest oczywiście pewien złocisty napój, który jak pewnie zauważyliście jest nieodzowny przy każdym moim przepisie.
Czytałem wiele przepisów na smaczne rybki, ale potrawy, na które przepisy zamieściłem, zostały przeze mnie wielokrotnie przygotowywane i spożywane a w moim otoczeniu są uważane za przysmaki.
Pozostaje mieć nadzieję, że i ktoś z Was odkryje nowe smaki potraw z ryb. SMACZNEGO !

 


3.8
Oceń
(17 głosów)

 

Okoń w boczku - opinie i komentarze

użytkownik42354użytkownik42354
0
Jako Naczelny Mięsiarz RP gratuluję Koledze smaku. Z cała pewnością użyję Kolegi przepisów. Pozdrawiam i życzę udanych łowów. (2010-10-15 12:26)

skomentuj ten artykuł