Plecak – najlepszy przy spinningowaniu

/ 1 komentarzy

Wielu z wędkarzy polujących na drapieżnika wybiera metodę spinningową. Nieraz trzeba przejść wiele kilometrów, ażeby coś złapać. Łapiąc na wędkarze są zmuszeni do noszenia ze sobą sporej ilości sprzętu. Trzeba zabrać ze sobą gumy, wahadłówki, blachy, uzbrojenie do nich, siatka na połów, nieraz przyda się jakaś zapasowa żyłka i nie można zapomnieć o czymś „ na ząb” ( gdy tak się idzie kilka kilometrów wzdłuż rzeki to można zgłodnieć). Zapas przynęt jest obowiązkowy, nie mówię tu o dwóch czy trzech sztucznych przynętach, lecz o przynajmniej kilkunastu. Łowiąc na spinning na rzece musimy się liczyć z zaczepami o dno, leżącymi na nim korzeniami czy innymi „śmieciami”. Taki zaczep kończy się często utratą przynęty.

Wiem z własnego doświadczenia, że z dwiema gumami nie ma sensu jechać na szczupaka. Na moją pierwszą wyprawę na rzekę na drapieżnika miałem ze sobą dwie gumy i starą blachę. Po drugim rzucie zostałem już tylko z jedną sztuczną rybką i blachą, której wolałem nie zakładać, ponieważ wiedziałem, że szybko mogę ją stracić. Po chwili nie miałem już żadnej gumy. Poratował mnie na szczęście kuzyn z którym pojechałem i który miał niezłe zaopatrzenie.
Cały zapas sprzętu trzeba więc w czymś nosić. Wiele miejsc godnych zainteresowania wędkarza jest trudno dostępnych. Lepiej nie nosić więc za dużo w ręku, poza wędką oczywiście. Wszystko co niezbędne może zmieścić się do poręcznego plecaka, który nie będzie nam przeszkadzał w przyjemnym spinningowaniu.
Nie zabierajmy ze sobą byle jakiego plecaka. Najlepiej, żeby miał kilka przegródek czy kieszonek. W wielu przypadkach kolor też nie jest bez znaczenia. Łowią przy brzegu na płyciźnie musimy się liczyć z tym, że ryba może nas zauważyć (i po zabawie). Większość rzek porośnięta jest roślinnością więc starajmy się wtopić w otoczenie. Zielony czy brązowy plecak będzie w miarę odpowiedni.
"Tekst zgłoszony na konkurs wedkuje.pl"

 


3.3
Oceń
(18 głosów)

 

Plecak – najlepszy przy spinningowaniu - opinie i komentarze

pstrag222pstrag222
0
Plecak jak plecak nie kazdemu pasuje ,
nie ktorzy maja skrzynki inni torby
ja mam kamizelke i nadłuzszy wypad zabieram torbe
(mały chlebak)
za wpis ***** i pzdr
pstrag222
(2011-06-02 13:41)

skomentuj ten artykuł