Robinson Diaflex - wiosenne spinningowanie

/ 5 komentarzy

[p]Sporo osób pewnie zastanawia się kiedy w końcu stopnieje śnieg. Wiele osób nie może już się doczekać wiosennego spinningowania. Spróbuje doradzić początkującym wędkarzom jaki sprzęt powinni wybrać na początek. Głównym powodem braku dobrego sprzętu jest cena. Lecz nie wszystkie wędziska, plecionki, kołowrotki, przynęty itd, są drogie. Sam zacząłem przygodę z wędkowaniem 4 lata temu chociaż mam dopiero 17 lat. Nie mam jeszcze ogromnego doświadczenia tak jak wielu kolegów z forum. Lecz postanowiłem wziąć udział w konkursie pomimo mojego wieku. Zaczynałem wędkowanie z wędką firmy Jaxon. Muszę przyznać, że bardzo zawiodłem się na tej firmie. Posiadałem wiele kołowrotków i wędek tej firmy lecz każda z nich miała w sobie jakąś wadę. Ale nie oceniajmy słabo tej chińskiej firmy. Jaxon posiada wiele dobrego sprzętu m.in. pokrowce, przynęty czy sprzęt pomocny w wędkowaniu czyli podbieraki czy siatki. Pewnego dnia w wakacje pojechałem na zawody wędkarskie-spinningowe. Byłem przekonany, że zdobędę jakieś dobre miejsce. Ale nic z tego zawiodłem się na moim sprzęcie wędkarskim. Byłem bardzo smutny, że słabo mi szły zawody. Po jakiejś godzinie podszedł do mnie jakiś pan. Spytał się dlaczego taki smutny jestem. Opowiedziałem mu wszystko. On doradził mi parę rad w związku z wędkarstwem i powiedział mi co nieco o dobrym sprzęcie. Powiedział mi również, że mam prze sobą jeszcze kupę życia aby nauczyć się dobrze wędkować. Nie oszukujmy się. Miałem dopiero 13 lat. Pewnego razu gdy chciałem zakupić nową wędką spotkałem pana Marka w sklepie. Mężczyznę z zawodów. Spytałem się go czy mógłby mi pomóc w wyborze nowego wędziska spinningowego w przystępnej cenie. On doradził mi firmę Robinson. Pomyślałem sobie „Robinson” pierwsze słyszę. Ale posłuchałem się go. W końcu miał 50 lat na karku i wędkuje od ponad 23 lat. Kupiłem Wędkę „Robinson Xenon Power Jig” oraz kołowrotek Shimano Catana. I muszę przyznać nigdy nie zawiodłem się na tej firmie. Co do zestawu. Od 2 lat już używam już wędki
„Robinson Diaflex Classic” :

-długość: 2,40m;
-długość transportowa: 130cm;
-ilość elementów: 2;
-ciężar wyrzutu: 8g-32g;
Oraz kołowrotka:
„Kołowrotek Robinson Maxim” :

 -8 łożysk, w tym łożysko oporowe
 -system wolnego biegu szpuli Super Bait Runner
 -komputerowo wyważany rotor
 -aluminiowa szpula
 -grafitowa szpula zapasowa
 -lekka grafitowa konstrukcja
 -bardzo mocna przekładnia
 -precyzyjny hamulec
 -rolka kabłąka typu "UT"

Najczęściej używam plecionki o wytrzymałości 0,15mm. Oczywiście zależy to od miejsca na które się wybieram. Na koniec postaram się dać parę dobrych rad co do Spinningu.
RADY:
- Zacznij od wybrania odpowiedniej przynęty na łowisko. Głównie mówiąc dostosuj przynętę biorąc pod uwagę wędkę, plecionkę oraz łowisko.
- Ubierz się stosownie co do pogody. Zalecam jakieś wodery. Chociaż ja używam wysokich kaloszy gumowych zakupionych w sklepie robotniczym. Polecam takie coś ze względu na cenę oraz jakość.
- Nie płosz ryb, zachowuj się cicho oraz łów ryby np; w jeziorach z malutkimi wzniesieniami (pagórkami). Wiem to ponieważ przeczytałem poradnik wędkarski. Są to miejsca, w których lubią się chować ryby drapieżne.

Mam nadzieję, że pomogłem i życzę wszystkim wędkarzom połamania wędki i bardzo polecam tą firmę.
[/p]

 


4.5
Oceń
(37 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 6)

Ocena użytkowników:

Jakość:
(5)
Cena:
(5)
Użytkowanie:
(5)

Średnia ocena:

5Robinson Diaflex - wiosenne spinningowanie - opinie i komentarze

grisza-78grisza-78
0
Gdybym ja był tym panem Markiem spotkanym w sklepie, na pewno nie poleciłbym ci firmy Robinson. Są inni, o wiele lepsi i niedrodzy producenci, ale to nie jest w tym momencie ważne. Najważniejsze, że zestaw, który stosujesz pasuje tobie i leży ci dobrze w dłoni. Jak zauważyłeś - masz przed sobą jeszcze wiele lat ( oby owocnych ! ) łowienia i po jakimś czasie, po nabraniu większego doświadczenia nie będziesz potrzebował porad w zakupach, tylko sam w sklepie wybierzesz to, co ci pasuje. Za ambitny wpis ode mnie *****. (2013-04-04 08:02)
Lin1992Lin1992
0
Ja zgadzam się w 100% z wypowiedzią kolegi grisza-78. Niedługo sam będziesz sobie dobierał sprzęt i kierował się w tym swoimi upodobaniami. Za wpis pięć zostawiam i serdecznie pozdrawiam. (2013-04-04 08:34)
ekciakekciak
0
:D 5***** (2013-04-04 12:11)
u?ytkownik116538u?ytkownik116538
0
Sprzęt od droższego i popularniejszego producenta wcale nie musi być lepszy :) Robinson ma dobre kołowrotki ale z innym sprzętem już gorzej o czym sam się już przekonałem (to tylko moje zdanie). Ja się trzymam takich firm jak Konger czy Mistrall i na prawdę nigdy się na ich sprzęcie nie zawiodłem, dobrze dopasowana cena do dobrej jakości sprzętu. To tyle, pozdrawiam :) (2013-04-04 16:30)
kick971kick971
0

Warto również wspomniec o sprzecie firmy DRAGON ;D

 

(2013-05-13 20:51)

skomentuj ten artykuł