Straszliwa katastrofa, której urzędnicy nie chcieli zapobiec!

/ 96 komentarzy / 39 zdjęć


Błaganie o pomoc !


Zwracam się do stacji telewizyjnej TVN , program UWAGA , z prośbą o interwencję i nagłośnienie sprawy dotyczącej katastrofy ekologicznej w Stoczni Rzecznej w Płocku , dzielnica Radziwie . Chodzi o kilkanaście ton zdechłych ryb pływających po dużym akwenie o długości około 600 –700 metrów i szerokości od 150 do 600 m . Średnia głębokość tego portu wynosi około 4.5 metra . Ja osobiście monitorowałem duszenie się ryb już w grudniu , dzwoniłem i pisałem do Urzędu Miasta i gazety , wydawanej przez ten Urząd ( Sygnały Płockie ) , oraz do czasopism wędkarskich --- bez żadnego odzewu . Powiadomiony został też Poseł Ziemi Płockiej Pan Opioła , lecz nikt się nie odezwał . Dopiero Gazeta Wyborcza , a raczej dziennikarze opisywali tą tragiczną sytuację . Jestem wędkarzem od 34 lat i społecznym strażnikiem Polskiego Związku Wędkarskiego , członkiem Ligi Ochrony Przyrody oraz blogerem na Portalu www.wedkuje.pl
Jest to największy Portal wędkarski w Polsce , moja strona to , www.jurek.wedkuje.pl
Dwukrotnie opisywałem tam sytuacje dotyczącą wód Stoczni Rzecznej , wody która nie jest wodą PZW , tylko 4 spółek prywatnych , bo tak orzekł Sąd Powszechny , ( na moim blogu zamieściłem bardzo dużo zdjęć , jak ryby były martwe wskutek uduszenia się z braku tlenu w wodzie ) . WIOŚ badał wodę kilkanaście razy i na początku było to 1 mg / 1 litr wody , a ryby dzióbkują , czyli się duszą przy 4mg/ 1litr wody , w miesiącu styczniu natlenienie wody zwiększyło się do 7 mg/1 litr i więcej . Ale wszyscy płocczanie wiedzą , że w Stoczni Rzecznej trwa produkcja barek i innych jednostek pływających dużych gabarytów , do których to używane są bardzo toksyczne farby podkładowe i nawierzchniowe , muszą one wytrzymać duże zasolenie w morzach koło Holandii i innych krajów .Ponadto te duże jednostki pływające ( akurat o tej porze stoją widoczne na nabrzeżach portu ) malowane są jeszcze toksycznymi farbami mającymi zapobiegać przywierania glonów do podłoża statku .
Odpady te wpadają do wody w postaci pyłów i wiążą tlen zawarty w wodzie , tak potrzebny do oddychania ryb i innych wodnych żyjątek ! .
W tych wodach jest cała tablica Mendelejewa , tylko społeczeństwu nic się nie mówi . Pod koniec lat 80-tych stwierdzono nawet cyjanek potasu w wodzie , co może potwierdzić laboratorium Ochrony Środowiska . Przedstawiciele Urzędu Miasta obiecywali w styczniu , w lokalnej prasie , że firmy zajmujące się odpadami powyciągają śnięte ryby z lodu i z dna akwenu ( na dnie jest ponad półmetrowa warstwa ryb różnego gatunku , i ten akwen jest naturalnym zimowiskiem niemal większości ryb , przykre jest to , że w 2009 r zarybiliśmy My , czyli PZW --- 7 ton suma , dużo lina , szczupaka i sandacza – średniej wielkości i pewnie te ryby tam się schroniły , na ich zgubę ) , więc mieli oczyścić akwen z martwych ryb i je zutylizować , lecz niestety Urząd Miasta , tak długo czekał z tą decyzją , aż powstał przepis , że ryby , to nie odpady !, więc tych 4 gospodarzy wód w Stoczni Rzecznej są bardzo zadowoleni , bo pewno by splajtowały ich firmy na samej utylizacji kilkunastu ton ryb . Chodzą słuchy , że ktoś im poszedł na rękę i dlaczego władze , tak dużego miasta , tak długo czekały z tą decyzją . Gdy w 19 marca sprawę jeszcze raz opisała Gazeta Wyborcza , to otworzono śluzę i poziom Wisły wyrównał się z wyższym o ponad metr poziomem w Stoczni , jednocześnie do Wisły spłynęło i spływa z wodą olbrzymia ilość martwych ryb . W tej wodzie jest masę bakterii E.coli , paciorkowca , czy gronkowca , jakże groźnych dla ludzi , wystarczy zdarty naskórek na dłoni , by wylądować w szpitalu na Oddziale Zakaźnym . Jest to istna ekologiczna bomba ....potrzeba jeszcze trochę czasu .

Reszta zaś pozostała na całej długości akwenu , oraz na stromych brzegach i na dnie .
Smród jaki tam panuje jest nie do zniesienia , istny fetor rozkładających się ryb i olbrzymiej ilości mew , rybitw i innych ptaków . Jak wiatr powieje , to ten fetor jest czuć w Płocku , a Stocznia Rzeczna jest prawie w środku miasta Płocka . My wędkarze nie możemy nic zrobić , jesteśmy zdani na państwa program . Oglądałem katastrofę ze zbiornika Słupeckiego , a my tu mamy samo centrum Polski i dzieją się takie sceny , jak z horroru .

Jerzy Suchodolski --- społeczny strażnik PZW , członek Ligi Ochrony Przyrody , sekretarz Sądu Koleżeńskiego przy Kole Miejskim PZW Nr 1 w Płocku , jeden z najaktywniejszych blogerów w Portalu www.wedkuje.pl ( opisuje głównie walkę z patologią i kłusownictwem w powiecie płockim , swą pracę wykonuję społecznie na rzecz całego społeczeństwa , związanego z wędkarstwem i ekologią ....na mojej stronie www.jurek.wedkuje.pl

Załączam wszystkie zdjęcia zrobione przeze mnie , jak również artykuły z lokalnych gazet .

Pozdrawiam serdecznie i liczę na pomoc .

 


4.8
Oceń
(139 głosów)

 

Straszliwa katastrofa, której urzędnicy nie chcieli zapobiec! - opinie i komentarze

jurekjurek
0
Moja bezsilność wynika z tego , że urzędnicy już na nic nie reagują i powiem szczerze , że jeszcze nigdy w swoim życiu nie widziałem tak olbrzymiej katastrofy , która może być jeszcze megakatastrofą za kilka dni , kiedy zaświeci mocniej słońce . Byłem tam dziś i było czuć , tak nieprzyjemny fetor na długości prawie 700mb . Tym mocniej boli to wędkarza , jak widzi , że to są ryby ( moja pasja , ja powinienem je ratować , a nie patrzeć , jak gniją ) . Ten akwen już przynajmniej na 1 rok będzie martwą wodą , ciekawe kiedy odrodzi się tam życie . Władzom priorytetem było ratowanie tamy , choć i tak wszystkie 6 lodołamaczy na stałe stacjonuje w Stoczni Rzecznej ..................... Nie mogli choć po razie skruszyć tego lodu , jeszcze w grudniu , widocznie słuchali się pilnie przełożonych .........
(2010-03-22 21:55)
karlikkarlik
0

Jurek dobrze wiesz że mamy za krótkie ręce żeby coś zdziałać nie mamy siły przebicia możemy
się starać na wszystkie sposoby i tak nic z tego CHYBA ŻE  TVN albo gazety ale dobrze wiesz że to walka z WIATRAKAMI.

   TRZYMAJ SIĘ JUREK JESTEM Z TOBĄ

(2010-03-22 21:59)
arturarturarturartur
0

Czy  ktoś  za  to  odpowie  !!!!!   To  BYŁY  nasze  ryby  !!!!!!!!!!!!!!!  Ten  smrodek  powinien  zalecieć  jak  najdalej  .

(2010-03-22 22:09)
hubihubi
0
Witam ,Jurek to co opisałeś i pokazałeś to się w głowie nie mieści wszyscy olewają ale przyjdzie czas kiedy to sobie przypomną będą wybory wtedy będą prosić o wsparcie,siedzą na stołkach biorą dużą kasę za pierdzenie w stołki i nic nie robią bo po co się takim czymś zajmować szkoda czasu  to jest wielka hańba i brak poszanowania tego co stworzyła natura za twoją pracę i opis dajemy pięć wielkich gwiazdek pozdrawiamy i czekamy na dalszy ciąg tej sprawy Piotrek z Hubkiem. (2010-03-23 05:10)
janunio1janunio1
0
Jurek ja też jestem z tobą i kolegami trzymaj się 5*****
(2010-03-23 08:26)
emilrxemilrx
0
NIESTETY JEST TO KOLEJNA SYTUACJA JAK NASI WIELCY DZIAŁACZE MAJĄ NAS GŁĘBOKO W DUPIE!!!!!PEWNIE NIKT ZA TO NIE ODPOWIE , A POSPRZĄTAĆ  WĘDKARZE BĘDĄ MUSIELI !!!!! JESZCZE NIECH PODNIOSĄ SKŁADKI NA ZARYBIENIE . JEST TO ŻAŁOSNE ,CO SIĘ DZIEJE U NAS W KRAJU .
(2010-03-23 09:20)
maksymilian 42maksymilian 42
0
Jerzy! Dlaczego nachodzisz urzędasów? Oni są od wymyślania jak zwiększyć podatki dla ludności,od picia kawy,przekładania papierów z jednego segregatora do drugiego,a Ty śmiesz im w tym przeszkadzać.
A tak naprawdę to co robi  nasz związek i instytucje związane z ekologią i gospodarką wodną w tym sanepid ? (wszystkie te instytucje piszę z małej litery ponieważ póki nie zaczną działać u mnie nie mają żadnego szacunku). Bardzo mocno współczuję mieszkańcom Płocka a w szczególności tym mieszkańcom którzy mieszkają w sąsiedztwie.
Jurku współczuję Ci za tą ogromną nerwówkę i powodzenia w walce z wiatrakami "czytaj urzędasami", jestem z Tobą w tej walce.
Gorąco pozdrawiam maksymilian 42
(2010-03-23 09:51)
dan984dan984
0
Szkoda nawet sie wypowiadać...mam nadzieje tylko że na śląsku nie będzie takich karygodnych przypadków.... może są ale jeszcze o tym nie wiem, naprawdę czekam już kiedy się skończy bezkarność debilnych (bo inaczej już chyba nie można nazwać) urzędasów. Pozdrawiam Kolegów po kiju. dan984
(2010-03-23 10:13)
tomasz123tomasz123
0
witam, jestem przerażony tym widokiem, w pełni popieram twój protest, dziwię się że nic nie robi SANEPID  i Ochrona Środowiska, pewnie  "znów o niczym nie wiedzą " , mam nadzieje że zajmie się tym telewizja, zawsze dziwi mnie to,że wędkarza bez problemu można ukarać za byle przewinienie , a w przypadku takich tragedii zawsze nie ma winnych, pozdrawiam i życzę powodzenia i wytrwałości w dalszej walce .
(2010-03-23 10:19)
panonipanoni
0
Koledzy powiem krótko i na temat mam nadzieję że zrozumiecie to prawidłowo . W obecnych czasach jesli ktoś z osób odpowiedzialnych za dane przedsięwzięcie nie bedzie miał konkretnego zyzku lub pośrednio to bedzie miał to serdecznie w dupie , przepraszm za słowo ale tak to wygląda . Jeśli ktoś z was łudzi się że po zgłoszeniu jakich kolwiek problemów małych czy tak poważnych jak ten że ktoś zareaguje a tym bardziej w trycie natychmiastowym to jest sory ale jest "frajerem"  Kolega co opisał tę sytuację jak wspomniał jest wędkarzem już ponad 34 lata to znaczy że jest to człowiek który ma zakodowane jakieś wartości które były oczywiste bo wuwczas słowo HONORU czy objęcie jakiegoś stanowiska było jedno znaczne o odpowiedzialności za powieżone mu mienie . Niestety to tylko już historia teraz w miejscach gdzie powinni siedzieć ludzie HONORU  a siedzą "kapitaliści"  którym jedynie w głowie jak zarobić łatwe pieniądzę często kosztem innych . Takie jest moje zdanie nie tylko w tej kwestji . Za takie lekceważące podejście do tej sprawy powinniście koledzy z tego okręgu złożyć donos do prokuratury a jak znam życie sprawa zostanie umożona to robi sie odwołanie do wyższej instancji . Ciągnąć sprawę do puki odpowiedzialni nie dostana po kieszeni. A ogólna opinie moim zdaniem jest taka że w mediach i nie tylko wszyscy co zasiadają gdzie kolwiek robia jedynie fikcję że naeży zgłaszać nieprawidłowości bo np. Policja pomoże i tylko czekają na sygnał o takich sprawach i inne urzędy ale to tylko FIKCJA by ludzie czuli że faktycznie moga coś zrobić a w praktyce conajmniej 60% sprw jest olewana . Jak sami nie bedziemy dochodzić wspólnego dobra to napewno oni tego nie zrobią :/ (2010-03-23 10:23)
u?ytkownik1117u?ytkownik1117
0

katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ludzie , jak można było do tego stanu rzeczy dopuścić !

ręce opadają .............

(2010-03-23 10:24)
Marcin87PLMarcin87PL
0
Witaj Jerzy!
Przykre jest to co opisałeś a zarazem jakże prawdziwe i jak bardzo pasujace do naszych reali Nasza pasja umiera, nasze pieniadze leza na dnie zbiornika po to by inni mogli zarabiac.
Jestesmy z Toba i czekamy na Newsy w tej sprawie 5***** (2010-03-23 10:25)
Zbig28Zbig28
0

Rzeczywiście to dramat.  Dobrze Jurku zrobiłeś powiadamiając media. Może się tym na poważnie zajmą.

Jednak wydaje mi się, że właściwszym byłoby zgłoszenie do prokuratury. Formalny wniosek złożony przez zarząd koła lub SSR musi być rozpatrzony i powinno zostać wszczęte postępowanie.

KTOŚ  MUSI  ZA TO  ODPOWIEDZIEĆ !!!!!!!!!!

( ps : Szkoda, że w naszej społeczności jest tak mało "Jurków" )

(2010-03-23 10:41)
Raptor1981Raptor1981
0
Jestem bardzo ciekaw czy ktoś za to odpowie czy wszyscy urzędnicy którzy kryją siebie na wzajem umyją od tego procederu ręce. Przykro mi to mówić ale podejrzewam że nawet jeżeli sprowadzisz tam TVN i program UWAGA, na dobrą sprawę nic szczególnego nie zdziałają tyle tylko że to nagłośnią na całą Polskę. Po kilku miesiącach sprawa przycichnie i będzie jak dawniej - myślę że skoro urzędnikom ta tragedia nie przeszkadza powinno się martwe ryby zebrać i wysypać przed Urząd Miasta może fetor rozkładających się ryb wraz z widokiem szczurów, kotów i innych padlinożerców zrobi wrażenie. Naprawdę współczuje jestem z tobą Jurek.
(2010-03-23 10:48)
2780plox2780plox
0

Jerzy.

Pomimo wyczuwanej w twoich wypowiedziach bezsilności wiem, że nie odpuścisz.

Czytałem Twoje wcześniejsze informacje o sytuacji w tym porcie. Lecz w najczarniejszych snach nie mógłbym przypuszczać, że jest to aż taka tragedia.

Ktoś wcześniej napisał, że wędkarza ukarają za byle co. Niech weźmie niewymiarową rybę. Chociaż jedną. A tu tony śniętych ryb.

Dobrze wiesz, że nie możemy Ci pomóc. Jednak wspieramy Cię wszyscy. Nie ustawaj w swoich działaniach.

Pozdrawiam.

(2010-03-23 10:50)
FanAtykFanAtyk
0
Mamy XXI wiek a nadal spuszcza się u nas toksyczne związki do wody (tak samo jak u mnie w Warszawie ścieki prosto do Wisły). Nie wiadomo czy się śmiać z naszego wieśniactwa i nieudolności czy płakać nad totalną ignorancją władz i urzędników. W myśl zasady - jeśli coś mnie nie dotyczy bezpośrednio to mnie nie interesuje. A chcemy aspirować do roli jednego z ważniejszych graczy na europejskim boisku. Żenada...
(2010-03-23 11:37)
panonipanoni
0
Koledzy ma pytanie dotyczące tego tematu , napisałem co myślę i mniej wiecej dla czego tk mogło sie stać ale pokazuje sie chmurkaa bez mojego tekstu . Nie wiecie czemu ??? czyżby jakaś cenzura i nie można pisać co sie myśli ??? (2010-03-23 12:07)
u?ytkownik31340u?ytkownik31340
0
MASAKRA !!!!! Ludzka głupota nie zna granic . Smutne ale prawdziwe niestety . (2010-03-23 12:34)
Mat24Mat24
0

Istna tragedia :/ jak można było doprowadzić do takiego stanu, to jest niepojęte. Mam nadzieję, że ludzie odpowiedzialni za ten koszmar odpowiedzą przed odpowiednimi organami władzy.

A ta informacja, że ta zanieczyszczona woda wraz z trującymi substancjami i śniętymi rybami spływa do Wisły toż to istny kataklizm. Teraz pozostaje tylko osoby odpowiedzialne za ta tragedie postawić przed sądem i wyznaczyć odpowiednie kary. Dla takich ludzi tylko więzienie a dla Urzędu miasta wielki wielki minus. 

(2010-03-23 12:42)
Sebastian KowalczykSebastian Kowalczyk
0

Zgroza…Mam nadzieję, że TVN nagłośni sprawę.

(2010-03-23 13:22)
maro403maro403
0
Natura jest surowa i robi swoje aczkolwiek niedbalstwo .
(2010-03-23 13:37)
BobertoBoberto
0
...czas chyba szukac jakiegos pochlonietego wedkowaniem posla lub senatora ... moze w ten sposob ... sam juznei wiem .. boje sie o to co bedzie dzialo sie na mazurach .. bo lod ma jeszcze okolo 30 cm ...  Jurku *****
(2010-03-23 13:51)
marek.horakmarek.horak
0
Najgorsza jest znieczulica władz i przekładanie interesu prywatnych firm nad ratowanie środowiska...
(2010-03-23 14:19)
u?ytkownik10466u?ytkownik10466
0
Zasrane urzędasy,leniwe skurwysyny,nie obchodzi ich nic poza własną dupą przyrośniętą do stołka.Chodujemy te pasożyty na własnej krwi a gdy raz na jakis czas moga sie przydać to chowają złamasy łby w piasek,kolejna tragedia za którą pewnie nikt nie beknie,ten kraj dawno już zszedł na psy.Aż żal patrzec na te zdjecia,można było przecież temu zapobiec...
(2010-03-23 14:36)
pawlo572pawlo572
0
Brak słów !!!! urzędnicy dbają tylko o swoja dupe i reszta ich nie obchodzi !!! naglosnijcie ta sprawe żeby mieli po dupie !!! bez przesady tyle ryb zdechniętych to przesada
(2010-03-23 15:26)
u?ytkownik18880u?ytkownik18880
0
Porażka !!!!!!!!!!!! ja współczuje tym wędkarzom którzy płacili za zarybianie i ryby poszły (wiadomo gdzie) ja nie moge wyobrazić sobie jak można było dopuścić do takiej katastrofy WSPÓŁCZUCIE
(2010-03-23 15:36)
nalepanalepa
0
Pracuję na zachodzie 13 lat i trochę poznałem tamtejszą demokrację i sposób myślenia  tamtejszych ludzi , a zwłaszcza jeżeli chodzi o ochronę środowiska naturalnego , nasz kraj mimo że należy do zjednoczonej europy , nadal jest na etapie głębokiego wczesnego komunizmu , gdzie nikt za nic nie odpowiada , gdzie niema żadnego prawa , gdzie szerzy się chamstwo i złodziejstwo , nie wspominając o korupcji i układach partyjnych przez które są wybierani tacy idioci na tak odpowiedzialne stanowiska . Naprawdę mam dość tego kraju i tej całej hołoty politycznej która w ten sposób rządzi tym naszym pięknym krajem i która doprowadza do takich dramatów ekologicznych i społecznych , gdzie nikomu za to włos z głowy nie spadnie , bo to jest jedna wielka nieodpowiedzialna mafi---------------------------------------- a !!!!!!!!! .
(2010-03-23 15:39)
lukassolukasso
0

 Ten przypadek katastrofy ekologicznej doskonale pokazuje stan w jakim znajduje się nasza gospodarka, jeśli można to tak nazwać. Wszystko wygląda przepięknie na papierze a tak naprwadę niekt nie dba o środowisko naturalne. Społeczeństwo jest obojetne a urzędnicy jeśli nawet chcieli by coś zrobić to mają związane ręce. 

(2010-03-23 15:42)
ponikwodaponikwoda
0

Żal patrzeć. Jedyne co przychodzi na myśl to to że stała się TRAGEDIA, brak słów.

(2010-03-23 15:48)
jajacajajaca
0

Moim zdaniem za ten artykuł to skali jest za mało, więc dam ile mam *****

(2010-03-23 15:52)
jajacajajaca
0

W każdym cywilizowanym kraju urzędnik jest po to by pomagać obywatelowi a w Polsce jest jak jest!

(2010-03-23 15:56)
Pati80Pati80
0
Drogi Jurku to co przeczytałam i zobaczyłam woła o pomstę do nieba. Jak można było do tego dopuścić, ale to tylko w Polsce takie rzeczy. Rząd i inne instytucje dbają tylko o własny interes a nie o jakieś tam ryby.. Kochani obudźcie się nikt z rządu nie pomoże. (2010-03-23 15:56)
CEJN58CEJN58
0
Zastanawiałem się jak skomentować ten artykuł no i doszedłem do wniosku ,że na portalu nie wypada przeklinać.Myślę,że końcowym efektem tych tragedii będzie na pewno podwyżka opłat za karty wędkarskie bo nasi zwierzchnicy nic nie wymyślą widząc ich "ogromne"  zaangażowanie w sprawy wędkarstwa.Więc co dalej ???????
(2010-03-23 16:14)
rybousty11xdrybousty11xd
0
ręce opadają
(2010-03-23 16:34)
TomekBTomekB
0
Ci którzy są temu winni powinni skończyć jak te ryby.
(2010-03-23 16:42)
spokojnyspokojny
0

   Jurek to wygląda jak jakieś pobojowisko, cmentarzysko i pomnik urzędniczego idiotyzmu.

 

Ludzie jak można...

 

Jurku, brak słów... a te spólki to powinny beknąć po dziesięciokroć, za nimi władze miasta i instytucje odpowiedzialne za ochronę środowiska.

 

PYTAM GDZIE JEST: WIOŚ, sanepid, straż miejska i policja, weterynaria ?  

     GDZIE ONI SĄ !!!

 

normalnie ryczeć się chce, widząc takie pobojowisko,

 

 Trzymaj się Jurku i nie odpuść tym...

Grzegorz

(2010-03-23 17:11)
me how76me how76
0
...chciałem się wypowiedziec na ten temat,ale po obejrzeniu tych zdjęc brakło mi słów...
(2010-03-23 17:20)
jajacajajaca
0

Urzędnik w tym kraju za nic nie odpowiada, jeśli się pomyli albo zaniecha to żadna kara go za to nie spotka za błędy urzędników płaci obywatel, jak się tym media zajmą to mu premie zabiorą, na którą i tak nie zapracował a potem wyrównają pod inną postacią.

 

SWIĘTE KROWY

 

Dlaczego tak jest? Odpowiedz jest prosta na każdym ze szczebli jest tak samo tam nie dostanie pracy zwykły kowalski dają ogłoszenia do prasy o wolnym etacie, bo muszą, ale etat jest już obsadzony koleżanką siostry stryjecznej żony brata, taka jest prawda, więc jak potem zwierzchnik ma ukarać jak tam 80% to klany rodzinne i pociotki. Oczywiście reguła potwierdza wyjątek są instytucje i placówki, których ta opinia krzywdzi, ale to są naprawdę wyjątki.

 

Im wyższe stanowisko urzędasa tym bardziej powinien czuć się winny i nie ważne, jaka instytucja SANEPID URZĄD MIASTA czy SŁUŻBY MIEJSKIE

(2010-03-23 17:24)
hubihubi
0
URZĘDASY TO PAŃSTWO W PAŃSTWIE BEZ ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI TAKĄ POSADKĘ TO MOZNA TRZYMAĆ AŻ DO EMERYTURKI . (2010-03-23 17:32)
endriutendriut
0

WITAM JURKU. TO CO SIĘ TAM DZIEJE... NIE CHCE SIE GADAĆ...

WŁAŚNIE OGLĄDAŁEM WIADOMOŚCI I W PIOTRKOWIE NA BUGAJU TEŻ PEŁNO SNIETYCH RYB POMIMO STARAŃ WĘDKARZY...

ŻAL NA TO WSZYSTKO PATRZEĆ...

POZDRAWIAM.

 

(2010-03-23 17:52)
withanight88withanight88
0
nie moge pojąc jak mozna do czegos takiego w ogóle dopuścić! (2010-03-23 17:59)
CEJN58CEJN58
0
LUDZIE czy w naszej społeczności wędkarskiej nie ma mądrych głów prawniczych co by postawiło winnych tych tragedii przed sądem.Przecież to były nasze pieniądze ,które wydaliśmy na zarybienia wód. A może jest to czyn mało szkodliwy ?
(2010-03-23 18:14)
erixonerixon
0
W Międzyrzeczu niestety to samo :(    http://www.youtube.com/watch?v=RdWbR-MbSwI
(2010-03-23 18:41)
endriutendriut
0

Jurku na stronie UWAGA TVN jest pozycja kontakt. Wyślijmy wszyscy do uwagi link z tego wpisu. Jeden (już wysłałem) może nie wystarczyć, ale jeżeli wszyscy tam poślemy maile to może zobaczą problem i ktoś się z kamerą tam zjawi...

Pozdrawiam.

(2010-03-23 19:10)
splawsplaw
0
Dodatkowo, podejrzewam, że właściciele tej wody dołorzyli się do tej katastrofy (zawsze byli niechętni wędkarzom). W tych czasach to, niestety, pieniądz jest ważniejszy nad dobro przyrody. (2010-03-23 19:15)
Cinek96Cinek96
0
Nas wędkarzy boli to najmocniej bo przecież to nasza pasja i życie.A media mogłyby nagłośnić te sprawę być może ktoś poniósł by za to konsekwencje. Szkoda mi wędkarzy którzy tam łowili i przedewszystkim tych martwych rybek , aż szkoda rybek . Trzymam kciuki za to co chcesz zrobić ! (2010-03-23 19:28)
kazikkazik
0

Z jednej strony Dyrektywa Wodna Unii Europejskiej którą podpisaliśmy , a następnie Prawo Wodne pod  nią zmienione , a z drugiej strony takie coś co zaprzecza tym Przepisom . Takie pobojowisko nie powinno mieć miejsca w 21 wieku . Widać że niektórzy Polacy w pogoni za pieniądzem nie zwracają uwagi że przy okazji niszczą nasze dobro narodowe czyli wody jakie państwo nam udostępniło . Powinni wszyscy odpowiedzialni za ten stan zostać pociągnięci do odpowiedzialności i ukarani . Nie wiem jak można Tobie ,,Jurku” pomóc , bo z dzisiejszej demokracji jedynie tylko pozostała prasa i media , a resztę zostało nam zagarnięte przez tych co rządzą i prywaciarzy żądnych szybkiego zarobku .

(2010-03-23 19:41)
FraglesFragles
0
A może by tak złożyć doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa? Bo jeżeli za to okrucieństwo jest ktoś winny, w co ani przez chwilę nie wątpię. Powinien za to ponieś zasłużoną karę ku przestrodze innym!!! Gdyby ktoś zredagował takie doniesienie do prokuratury w formie elektronicznej, na pewno każdy by się pod tym podpisał.
(2010-03-23 19:52)
jurekjurek
0
Zgadzam się w 100 % z Andrzejem .....endriut...... , możemy wszyscy wysyłać skopiowany mój artykuł do TVN 24 , oraz do podanego linku ............Także chętnych kolegów zapraszam , a raczej serdecznie proszę  Jurek Suchodolski .
(2010-03-23 19:58)
EdelEdel
0
Powiem krótko. Ręce opadają. Tu widać jak jesteśmy bezradni razem z naszym PZW na czele. A gdzie są " zieloni" i im podobni. TRAGEDIA (2010-03-23 20:24)
king112king112
0
Witam Jurku. Postanowiłem pójść dalej niż TV i kopie twojego artykułu przesłałem do Kancelarii Premiera, skąd otrzymałem e-mailem zwrotnym potwierdzenie że zostały zaalarmowane odpowiednie służby to znaczy" Ministerstwo Ochrony Środowiska oraz Wydział Skarg Wniosków i Petycji KPRM" w związku z moją skargą odnośnie opieszałości i olewającej postawy władz Płocka. Mam nadzieje że służby podlegające Premierowi nie potraktują całej sprawy jak nasze władze Miejskie. Pozdrawiam i mam nadzieje że doczekamy się satysfakcjonującego końca tej przykrej dla nas wszystkich sprawy.
(2010-03-23 20:29)
FraglesFragles
0
Zgodnie z życzeniem Jurka, skopiowałem jego tekst i wysłałem do TVN. A może ktoś ma jeszcze inny pomysł na pozytywny sposób załatwienia barbarzyńców. Mam tu na myśli wędkarzy prawników.
(2010-03-23 20:30)
polikazpolikaz
0
Złożyć zawiadomienie do Prokuratury o popełnieniu przestępstwa z art. 181 $ 1 KK i art.182 $ 1 KK. Artykuł 181 dotyczy postępowania a raczej zaniechania postępowania przez urzedników a z art. 182 można ścigać tych trucicieli wody, czyli właścicieli portu .
(2010-03-23 20:51)
mar83mar83
0
Opowiadali mi znajomi kiedyś było tak .Codziennie rano we właściwej prokuraturze odpowiedni prokurator miał obowiązek czytać regionalne gazety.Jeśli spostrzegł artykuł lub informację,wskazującą na możliwość naruszenia kodeksu karnego,wszczynał sprawę z urzędu.No ale tak było za komuny.Dziś jest demokracja i jak prokuratorowi nie wskaże się właściwego paragrafu i sprawcy.to nie kiwnie nawet palcem.Tak jest i w tym przypadku.a przecież te posty są również formą zgłoszeniem podejrzenia  popełnienia przestępstwa
(2010-03-23 21:00)
spokojnyspokojny
0

Właśnie wkleiłem link do Kancelarii Prezydenta RP

 

http://www.prezydent.pl/kontakt/ok.html

Pozdrawiam

 

Grzegorz

 

(2010-03-23 21:16)
jurekjurek
0
Dziękuję bardzo serdeczni koledzy , jutro postaram się zrobić film w tej Stoczni Rzecznej .................... o ile pozwoli mi na to straszliwy fetor rozkładających się ryb ..........Pozdrawiam serdecznie wszystkich i jeszcze raz bardzo jestem wdzięczny .
(2010-03-23 21:21)
prezes74prezes74
0
Jurek prześlij mi kopię wszystkiego gdzie reagowałeś , jak wiesz starosta jest z  mojej miejscowości , znam go osobiście postaram się coś zadziałać.

(2010-03-23 21:29)
king112king112
0
Jurek to też nasz problem, nie jesteś sam w kupie siła, może w ten sposób zmusimy kogoś do działania. Jak nie można na szczeblu regionalnym to trzeba wyżej. Dla zainteresowanych adresy e-mail kancelarii Premiera i Prezydenta, zasypmy ich wołaniem o pomoc może ktoś usłyszy:
kontakt@kprm.gov.pl
kontakt@prezydent.pl
oraz do Ministerstwa Środowiska
info@mos.gov.pl


(2010-03-23 21:33)
wojtunio64wojtunio64
0
W komentarzach wszystko zostało powiedziane ALE NIE MOGĘ WYTRZYMAĆ.Jeden człowiek społecznie szuka wszelkich sposobów na załatwienie sprawy,a gdzie są PIERDZI STOŁKI?CO ROBI PREZES KOŁA?JAK ON SPOJRZY PO CZYMŚ TAKIM LUDZIOM W OCZY ?JURKU PEŁEN SZACUNEK DLA TWOJEJ OSOBY.
(2010-03-23 21:48)
mitekmitek
0
witam! kolega king ma racje mowiac ,, w kupie sila ,, , jak jedna osoba napisze petycje i ja wysle to ja splawia ale jak jedna petycje wysle ze sto osob to bedzie problem dla urzednikow , wiec moze wspolnie napisac ow petycje i na chaslo kazdy z nas wysle ja pod wskazany adres poleconym niech odpisuja w ustawowym czasie , niech sie podpisuja pod tymi odpowiedziami a to ich [ urzedasow ] najbardziej boli jak sie ich zmusza do wylonienia , brania odpowiedzialnosci za slowo itp (2010-03-23 21:59)
jarcyk18jarcyk18
0
jezdze co wtorek do płocka towar rozwozic i przejezdzam zawsze koło stoczni .dobrze,ze tak pozno to przeczytalem bo bym sie skusil i zobaczyl jak to wyglada naprawde.A WOLE TEGO NIE OGLADAC.   Co bedzie w tym roku z rybami-ogolnie w polsce?. Moj kochany Bug rozpieprzony w tamtym roku teraz zima na kilkudziesieciu zbiornikach dokonała zniszczenia no i nasi kochani kłusole.Kur....................a , To co niedlugo wszyscy za granice na ryby????? (2010-03-23 22:19)
bielik1971bielik1971
0
Ten prezes z innymi koledzy dyrektorzy z zarządu tego koła powinni mieć  na tym akwenie zawody ciekawe jak by się im wędkowało po tej tragedii.A tak na marginesie to ich do gazu.
(2010-03-23 22:20)
marianek81marianek81
0
nie mamy co się dziwić w końcu żyjemy w Państwie łapówkarstwa i złodziejstwa a szczególnie w rządzie i mu pokrewnych instytucjach
(2010-03-23 23:03)
wiechu1603wiechu1603
0

Straszny widok.

Co do wysłania linku do TVN "Uwaga"  mój już jest wysłany, może jak więcej kolegów go wyśle to w końcu ktoś się zainteresuje tym problemem ( link podał kol. " endriut " w kometarzu )

Także koledzy wysyłajcie !!!

Co do znalezienia winnych tej tragedii to wątpię aby takie osoby się znalazły, żyjemy w kraju gdzie urzędnicy obejmując stanowiska patrzą aby tylko ich kieszenie się zapełniały a problemy omijają z daleka spychając obowiązki i winę zawsze na kogos innego.

Pozdrawiam.

(2010-03-23 23:37)
cepielcepiel
0
jedynie można by do "uwagi" zgłosić bo to przecież nie są żarty Panowie.Jeżeli te ryby miały jakis wirus to te ptaki co miały ucztę go złapia i wtedy dopiero będzie tragedia...Nie m co tego lekceważący i pasowało by znaleźć winnych,bo kutafonom za coś się płaci chyba:/
(2010-03-23 23:38)
tinkatinka
0

Jurku- Przy tym co opisujesz ,,katastrofa ekologiczna w Słupcy" to mały Pikuś. W Słupcy zdechłe ryby sprzątają wędkarze z całego okręgu bo dzierżawcą jest PZW, a w Płocku 4 właścicieli i nikt się nie poczuwa. Może potrzebują nakazu sądowego, bo jeśli tak , to zanim go otrzymają to ten fetor wyparuje.  Pozdrawiam.

 

(2010-03-24 00:58)
gaborxpgaborxp
0
Wspaniały artykuł Jurku ale moim zdaniem publikacja go na łamach Polskiej prasy i telewizji miewiele zmieni odpowiedzialne za tą tragedie osoby mają ukałady ,znajomości itd. i ukaranie ich jest praktycznie niemożliwe tym bardziej że w zasadzie to tylko my wedkarze widzimy ten problem a instytucje do tego powołane maja to głęboko w du........ sądze więc że podobne artykuły i zdięcja trzeba publikować w prasie i telewizji Zachodniej Europy to może ze wstydu władze nasze coś zaczną z tym robić, pozdrawiam gaborxp  (2010-03-24 05:23)
czarny13czarny13
0
Poszedł Lonk do TVN Uwaga niech każdy z nas wyśle (2010-03-24 06:55)
jajacajajaca
0

Ja też wysłałem skopiowany artykuł z linkiem do strony do TVN

Przesłanie do Kancelarii Premiera to świetny pomysł. Jest nadzieja.

 

(2010-03-24 07:28)
jajacajajaca
0
do Kancelarii Prezydenta RP prośbę o pomoc też przesłałem. (2010-03-24 07:36)
bodziowwbodzioww
0

Koledzy powysyłałem linki  ale teraz to jak widać  pozostaje nam tylko czekać.....  A zdjęcia jureczka mówią same za siebie i nie trzeba tu chyba wiele komentować......;( Pozdrawiam

(2010-03-24 08:26)
The Piterson12345The Piterson12345
0
masakra ... tyle ryb .. z tego co mi wiadomo ryby podusiły sie wszędzie.. przynajmniej u nas na stawach prywatnych .. i nie pomogły spreżarki nic.. ehh ta zabójcza zima.. nie ma na nią rady (2010-03-24 09:18)
panonipanoni
0
czemu nie moge dodać komentarza :/ a ta sprawa wręcz śmierdzi i szkoda słów (2010-03-24 11:25)
panonipanoni
0
nalep w części msz racje choć nie jestem zwolennikiem ani komuny ani "kapitaliazmu ale za komuny gdy bys zgłosił cos takiego do komitetu to nie było by tego co jest teraz wzieli by za dupę odpowiedzialnych . Teraz jest samowolka układy kolerzeńskie i poplecznictwo czyli wszystko co skłania sie do korupcji przekrętów itp. często w świetle prawa . (2010-03-24 11:31)
janglazik1947janglazik1947
0
Tak jest w tym kraju -urzędas siedzi sobie przy biórku i czuje się bardzo ważnym(a ma wszystko w d....ie).Kto tym ludziom płaci!!!!!!Kto za nich odpowiada-czy ten co ich zatrudnia???????Wysadzic zza biórek i do stoczni z łopatami morze coś taki d...ek wreszcie zrozumie po co go zatrudniono.
(2010-03-24 12:31)
mitekmitek
0
witam ! dolaczylem sie i napisalem do TVN prosbe o zajecie sie ta sprawa , mysle ze im bardziej to naglosnimy tym lepiej dla tej sprawy lub kazdej sprawy podobnej  pozdrawiam (2010-03-24 15:20)
zegarzegar
0
Już wcześniej Jurku zwracałeś uwagę na problem w stoczni . No i wyszło gówno z worka. Wysyłajmy ponaglenia gdzie się da. Może jednej osoby nie usłyszą , ale pięćset - tysiąc, to myślę że tak i  ta śmierdząca sprawa nie spadnie z wokandy. Pozdrawiam...
(2010-03-24 15:31)
rastifrastif
0
witaj Jurku,czytałem już dużo różnch artykułów w naszym portalu ale co do tego,to się w głowie nie mieści.W naszych szerokich kręgach wędkarskich mamy bardzo dużo społeczności:aktorzy,adwokaci,prokuratorzy,sędziowie jak i inni przedstawiciele władz,czyżby ich to nic nie obchodziło.uszanowania dla wszystkich prawdziwych wędkarzy. (2010-03-24 17:10)
RafiikRafiik
0
powinni za to karać (2010-03-24 18:00)
panonipanoni
0
Panowie ubolewam na tą sytuacją a jeszcze bardziej na tym że odpowiedzialni za powieżone im mienie mają to głęboko w.....  Jeszcze bardzie mnie denerwuje to że czy to np. Straż Miejsk , Policja , itp. instytucje w mediach napinają się i z oburzeniem mówią że tylko wystarczy im taki sygnał wysłać a napewno bedą z całym zaangażowaniem wyjaśniać to tak jak polityk po wypiciu flaszki jechał samochodem i w czasie kontroli powiedział zrzekam się imunitetu , w cuda nie wierzę :/ My skuszeni i mający nadzieję że może ten bedzie inny dajemy temu szansę a okazuje się że on ją wykożystuje ale dla siebie a resztę ma gdzieś . Więc jak już ktoś tu napisał jeśli sami we własnych okręgach nie bedziemy pilnowac i interwaniować to nie bedzie o co sie martiwć . Przykro patrzeć na to ale liczę że jesliTVN to ruszy to warto to dlej ciągnąć by kogoś "udupić" wtedy bedziecie miec posłuch a odpowiedzialni za to zastanowią się i bedą brć w końcu poważnie wasze zdanie nawet przez telefon i bedą interwencje . Jeszcze raz życzę wytrfałości i powodzenia. (2010-03-24 20:29)
u?ytkownik29889u?ytkownik29889
0
Brak słów o matko, dołączam się do wszystkich.

Moje info z artykułem i z linkiem poszło do:

Kancelarii  RP
TVP INFO
TVN UWAGA ORAZ 24
MINISTERSTWA OCHRONY ŚRODOWISKA
POLSAT

Miejmy nadzieje, że w końcu ktoś za to odpowie bo to nie pierwsza taka sytuacja w naszym kraju.

(2010-03-24 21:18)
u?ytkownik12727u?ytkownik12727
0

To straszne, ale co poradzimy. Maja w tym interes hodowle ryb. Na na takich katastrofach właśnie oni zarabiają, a my płacimy składki. Pozdrawiam i polecam bardzo bobry artykuł na stronie WKS Szczupak Rogalinek. Straszliwa katastrofa na Radzynach,

http://www.szczupakrogalinek.pl.tl/Aktualno%26%23347%3Bci.htm

(2010-03-24 22:03)
u?ytkownik24522u?ytkownik24522
0
To co zobaczyłem przeszło moje oczekiwania ,nie mogę uwierzyć że to właśnie ludzie i nie kto inny, tylko właśnie oni doprowadzili do tej wielkiej katastrofy ekologicznej. Ktoś odpowiedzialny za tą katastrofe bo jakże to inaczej nazwać będzie miał odwage i powie ;przepraszam ale zawiodłem i nie nadaje się na tym stanowisku:.Ktoś zniszczył to co każdy z wędkarzy kocha najbardziej (ryby i ich środowisko).A ukryty winowajca nie poczuwa się do odpowiedzialności, będzie szukał winnych nie tam gdzie powinien.POWINNIŚMY ZASTANOWIĆ SIĘ kogo wybieramy i na jakim szczeblu. Jestem jednego pewien, że ten który latami siedzi za biurkiem nigdy nie zrozumie tego co latami przesiaduje nad wodą,i on właśnie zna bolączki swego środowiska.POZDRAWIAM I ŻYCZĘ POWODZENIA W WALCE Z 'WIATRAKAMI' (2010-03-25 10:20)
szon001szon001
0
Wielka katastrofa jak można zeby tyle ton ryb się zmarnowało  brak słuw nie prędko populacja ryb się odnowi wielka strata tyle ryb na marne urzędnikom jak widać na tym nie żaledzało. (2010-03-25 17:24)
robert289922robert289922
0
Ale jak była podobna sytuacja na Zalewie Zegrzyńskim to w mediach było głośno ,może dlatego że blisko stolicy a taki Płock to urzędasy mają w .......Zastanawia mnie jedno jak u sąsiada na polu spowoduje że zginie sarna  albo dzik to będę ścigany za kłusownictwo .A jak przez czyjąś bezmyślność zgineło tysiące ryb na prywatnym akwenie ,to jest cicho jak makiem zasiał ,nawet media zabardzo nie chcą się tym zająć .Na Zegrzyńskim potrafili napowietrzać wodę a tu wystarczył by jeden telefon aby któryś z lodołamaczy pokruszył lód .A teraz jak to wypuszczą w dół rzeki to wspułczuje tym którzy czerpią wodę od Płocka do morza .   (2010-03-25 17:38)
ricardoricardo
0
Witam!!!! Popieram oburzenie i wstyd mi za urzędy które powinni na to zareagować.Pierdołami to potrafią się zajmować a jak mają podjąć jakąś decyzję to zgania jeden na drugiego.To jest po prostu polska polityka.WSTYD Panowie urzędnicy!!!!!!!!!!!
(2010-03-25 17:42)
robert289922robert289922
0
Właśnie wysłałem link do TVN UWAGA .oby nas było jak najwiecej to może nam się uda (2010-03-25 17:57)
barylaxpbarylaxp
0
TAK PANOWIE! TO JEST TYLKO POLSKA! NIC DLA LUDZI I PRZYRODY TYLKO WSZYSTKO PRZECIWKO! BARANY _ POLITYCY! SIEDZĄ I NAWET DUP NIE CHCE IM SIE RUSZYC ABY COS ZROBIC TYLKO KIESZENIE NAPYCHAJA! JUREK JESTEM Z TOBA! POWYSTRZELAC WINNYCH!
(2010-03-25 18:14)
barylaxpbarylaxp
0
WYSLALEM LINK DO TVN I TVN24 ZAWSZE COS!
(2010-03-25 18:19)
barylaxpbarylaxp
0
WYSLALEM JESZCZE KILKA MAILI DO INNYCH ZRODEL! MOZE COS Z TYM KTOS COS ZROBI! TRZYMAM KCIUKI!
(2010-03-25 18:24)
zdzich1zdzich1
0
Można by tu zacytować słowa Smolenia z serialu "Świat według Kiepskich" (;Ale Jaja;)
My tu koledzy rozpaczamy a decydenci mają i będą mieć wszystko w dupie!
Ponieważ prawo i przepisy są tak skonstruowane że tych przy korycie nie ruszą a jedynie tych maluczkich za byle co by wieszali.tak było jest i będzie.Można jedynie takimi rozpaczliwymi działaniami próbować zmniejszać rozmiary zła.
Kolego Jurku jestem z Tobą ! Życzę ci dużo siły i wytrwałości w walce z tą znieczulicą!
(2010-03-26 01:07)
jacekpljacekpl
0
Okropne ciekawe co na to Unia Europejska ktos powinien sie za to wziasc i nie zostawic tego tak. (2010-03-29 00:07)
politurapolitura
0
Ludzie mieli Oświęcim, a ryby mają Płock. Czy musi tak być? (2010-03-30 21:27)
gruby12345gruby12345
0
trzymam kciuki by akcja kol jurka zakonczyla sie tak jak powinna i miala szczesliwe zakonczenie z drugiej strony mam pelny podziw za taka walke i determinacje w dazeniu do celu i jestem z toba wyslalem kopie artykolu pozdrawiam  (2010-04-25 15:22)
jajacajajaca
0
Odpowiedział wam ktoś? bo mi kancelarja Prezydenta tak !!! (2010-05-14 22:42)
u?ytkownik58380u?ytkownik58380
0

Masz już dość? Ja nie.

OCENA: 1

(2010-11-13 17:52)

skomentuj ten artykuł