Wklejanka Dragon Thytan Sensitive 2-15 g

/ 6 komentarzy / 2 zdjęć


Typ wędziska, nazwa: wklejanka spinningowa; Thytan Sensitive.

Producent, dystrybutor, udzielający gwarancji: Dragon.

Seria, typ oferty itp.: wędzisko należy do rodziny wędzisk Thytan (match, karpiowe, feeder, dorszowe, spinningowe). Jest to oferta tanich wędzisk, ogólnie uważanych za dość udane w swojej klasie cenowej.

Przeznaczenie: łowienie okoni i sandaczy obserwując ruchy szczytówki, która służy za sygnalizator brania i wskaźnik zachowania się przynęty, jak opadanie, uniesienie, delikatne szarpnięcie itd. Nadaje się do jigowania, łowienia z opadu, delikatnego stukania o dno (łowiąc z łódki). Dodatkowo, możliwe użycie w spinningowaniu kleni, jazi, boleni, leszczy i innego dużego białorybu.

Parametry: moje wędzisko posiada długość 2,7 m, c.w. 2-15 g, waga 202 g, krótki dzielony dolnik, 2 części blanku. Część szczytowa wędziska zabezpieczona jest w pokrowców przez plastikową tubę.

Blank: producent pisze, że wędzisko jest lekkie, jednak dla mnie jego ciężar jest wyczuwalny w dłoni. Miałem okazję rozmawiać z kolegą na ten temat i on twierdzi, że wędzisko faktycznie jest raczej lekkie. Pomijając to, jeśli założy się kołowrotek o odpowiedniej masie, to wyważone wędzisko dobrze leży w ręku.

Blank w trzech miejscach – mam na myśli widoczną siateczkę – jest wzmocniony oplotem (Titanum Mesh). Czy jest wzmocniony niewidoczną dla oka siateczką – tego nie wiem. W każdym razie blank jest dość mocny, a wędkarze uważają, że jest dość odporny na urazy mechaniczne, tak jak pisze producent. Ja tylko raz zamaszyście uderzyłem blankiem o burtę łodzi i w efekcie nic się nie stało wędzisku, jednak na dalsze sprawdzanie odporności raczej nie mam ochoty.

Na wysokości stopki kołowrotka blank jest gruby. Mając małe dłonie tę grubość wyraźnie się czuje. Właściwe to dobrze, bo pewnie się trzyma nawet w rękawiczkach. Zdaję sobie sprawę, że nie da się zrobić uniwersalnej grubości, bo ludzie mają różnej wielkości dłonie.

Wędzisko ma odcień granatowy, oploty mają jaśniejszy, niebieski kolor, szczytówka jest koloru czerwonego. Całość prezentuje się ładnie.

Akcja, power, praca szczytówki: wg producenta wędzisko posiada akcję Fast, ja dodam, że wg mnie akcja leży raczej w dolnej granicy Fast, jednak wędzisko jest na tyle szybkie, że spoko wystarcza do zacięcia szybkiego sandacza. Mimo tego nie rozrywa kruchego pyska okonia zaciętego z większej odległości (czyli zacinanego nieco mocniej).
Power blanku jest naprawdę duży, czym zostałem mile zaskoczony. Co prawda, siłowałem się nie na dużej rybie, lecz w jeziorze holowałem ciężki zaczep (konar), to jednak wystarczyło, abym miał przykład wytrzymałości blanku. Moim zdaniem bez trudu wyholuje szczupaka 4 kg, sandacza jeziorowego nawet cięższego. Na bolenia spokojnie wystarcza. Fachowcy, przy odrobinie szczęścia, na pewno wyholują w jeziorze cięższe ryby.
Moc blanku wyraźnie wzrasta od połowy wędziska w dół.
Praca szczytówki nie jest zła, szczytówka jest dosyć mocna i niezależnie od obciążenia ugina się od drugiej przelotki, dzięki czemu można łowić okonie znacznie głębiej pływające. Mam inne wędzisko okoniowe, innej firmy, o c.w. 2-10 g i przy Thytanie to wędzisko jest kruchą witką i używam go tylko do łowienia okoni w toni.
Generalnie, Thytana Sensitive spokojnie można przeznaczyć do łowienia okoni w głównej mierze w strefie głębokiego dna.

Walory użytkowe: wg mnie posiada bardzo duże walory użytkowe. Wędzisko nadaje się do użycia w jeziorze, stawie, rzece każdej wielkości. Udaje mi się osiągnąć dość długie rzuty przynętą, co uważam za pomocne przy łowieniu kleni, boleni, sandaczy i okoni aktywnie żerujących, mocniej uderzających w przynętę. Przy główce 7 g i gumie o długości 6 cm spokojnie obławia się górki i stoki, bliskie i leżące dalej, z brzegu i łodzi. Dla miłośników łowienia szczupaków (raczej tych mniejszych) na mniejsze przynęty wędzisko okaże się pomocne.

Opakowanie: sprzedawany jest w standardowym, opisanym, dwukomorowym pokrowcu w kolorze granat-niebieski, wiązanym na dwie długie czarne tasiemki.

Jestem użytkownikiem: Prawie rok.

Najczęściej łowione ryby z udziałem tego wędziska: okoń, mały sandacz, kleń, jaź, boleń żerujący w miejscu łowienia kleni.

Mam zastrzeżenia do pracy?: na razie nie.

Pochwalam za?: dwie części są dobrze spasowane, nie ma luzów na łączeniu. Jest nadwyżka na łączeniu, wynosi 14 mm - wróży to długie użytkowanie wędziska.

Czy polecasz to wędzisko innym wędkarzom?: Tak. Za takie pieniądze kij pracuje super i jest przydatny.

Czy kupiłbyś ponownie to wędzisko?: Tak. Planuję zakup feedera z rodziny Thytan.

Zapłaciłem za wędzisko: 162 zł, obecnie w sklepie internetowym natrafiłem na cenę 150 zł.

Podsumowanie, uwagi: Dobra relacja jakości i ceny. Dla początkującego wędkarza i w dodatku z cienkim portfelem, a już szczególnie dla uczniów, jest to dobra oferta. W przypadku drastycznego uszkodzenia czy zagubienia blanku nie dostanie się zawału serca z rozpaczy.

Jeśli ktoś z początkujących wędkarzy ma chęć popróbować łowienia wklejanką, to niech kupi Thytana Sensitive (jest 5 różnych wędzisk w ofercie). W razie czego, zawsze kijek można odstawić w kąt „na przyszłość” lub przesiąść się na coś innego za 300-400 zł.

 


5
Oceń
(29 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 2)

Ocena użytkowników:

Jakość:
(4.3)
Cena:
(4.6)
Użytkowanie:
(4.3)

Średnia ocena:

4.4Wklejanka Dragon Thytan Sensitive 2-15 g - opinie i komentarze

kamil11269kamil11269
0
fajne wędzisko;) (2012-10-05 18:07)
dawidwoldawidwol
0
Mam ten kij od początku sezonu i na razie żadnych problemów nie było. Minusem jest zaniżony min. cw... (2012-10-13 12:28)
Lin1992Lin1992
0
Bardzo fajnie opisane. Ciekawie i sensownie *****. (2012-10-14 17:57)
bebzonbebzon
0
bardzo dobrze opisane zostawiam ***** i pozdrawiam:) (2012-12-03 16:37)
mszpetmanmszpetman
0
Leci na pysk przez ten łamany dolnik czy nie bardzo? Oczywiście 5 za test (2012-12-07 23:01)
tripodtripod
0
Nie jest tak źle z wyważeniem wędziska, założenie nieco cięższego kołowrotka wyraźnie poprawia wyważenie i punkt ciężkości ustawia się na korku górnej części uchwytu na dolniku. Dolna część wędziska ma duży power (utrzyma silniejszą rybkę) i w tym przypadku występuje relacja "coś za coś", tym bardziej, że jest to wędzisko w grupie najtańszych. (2012-12-09 07:52)

skomentuj ten artykuł