Wywiad środowiskowy

/ 4 komentarzy / 2 zdjęć


Słoneczko świeci coraz mocniej, doszedłem do wniosku że czas nad wodę. Składki opłacone, sprzęt przygotowany, no to co ? trzeba się zorientować jak tam najbliższe łowiska. Zacząłem od jeziorka Szczęśliwickiego, mam go pod nosem więc nie trzeba było nawet samochodu. I tu rozczarowanie, śnieg stopniał ale lód nadal trzyma. przespacerowałem się do okola i tym razem do.... samochodu. Następny etap: Jeziorko Czerniakowskie, no tu już mam mały kawałek.

Po 30 minutach (to jednak sobota) jestem na miejscu, i ....... Znowu to samo, choć już cienki i przy brzegu pokazuje się woda, to jednak lód. Po kilku minutach podziwiania budzącej się do życia przyrody, dalej w drogę. Została Wisła, tu już znacznie lepiej, co rzeka to rzeka. Pochodziłem, popatrzyłem i co ? lodu niema, ale za to na miejscówce którą sobie od paru lat upodobałem straszny syf, butelek po piwie i małych ćwiarteczkach więcej jak w pojemniku recyklingowym , puszek nie było (chłopcy wyzbierali, na tych zawsze można liczyć). Choć nie jestem wzorem czyścioszka, coś trzeba było z tym zrobić. Po trzydziestu minutach wyglądało to już jako tako (szkoda że mnie nikt z SSR nie widział może dostałbym jakąś pochwalę, albo choć dyplom za wzorową postawę).

Zostało mi jeszcze jedno miejsce do odwiedzenia, Kanał żerański. Miałem jednak na ten dzień dosyć, pojadę tam w niedziele. Tym razem na wszelki wypadek wezmę z sobą żonę, jednak co cztery ręce do zbierania śmieci to nie dwie.
Pozdrawiam i do obaczenia nad wodą.

 


4.6
Oceń
(29 głosów)

 

Wywiad środowiskowy - opinie i komentarze

Adam01Adam01
0
Czyli mieszkamy w podobnej okolicy :) ja nad Wisłę jade jutro, ale tylko popodziwiać. Czekam na relacje znad Żeraniu (2012-03-17 12:13)
RandarioRandario
0
Pojadę jutro, zobaczę opiszę. Pozdrawiam (2012-03-17 13:51)
naruto1919naruto1919
0
cóż musi ci wystarczyć to że sam możesz czuć się dumny z postawy jaką prezentujesz ja ci medalu nie dam ale duży szacunek za taką postawę sam też tak robię jakby nie było po pierwsze zgodnie z przepisami jako wędkarze mamy obowiązek utrzymać czystość na stanowisku wędkarskim, a bo drugie tak kolokwialnie jak widzę jednego z drugim jak przychodzą i rozkładają się czasami w takim syfie to aż mi się niedobrze robi no co za frajda i wypoczynek w śmieciach się rozłożyć powiedźcie sami ..... (2012-03-22 09:07)
RandarioRandario
0
I oto właśnie nam wszystkim powinno chodzić, Pozdrawiam kolegę. (2012-03-22 11:06)

skomentuj ten artykuł