Zanęta - Żwir i białe robaki!
  • konto usunięte
Zanęta - Żwir i białe robaki! – Kopia tekstu.

Także w silnym nurcie ryby spokojnego żeru chętnie biorę na białego robaka!

1. Robaki oddzielamy od trocin za pomocą sitka o 3,5 milimetrowych oczkach.

2. Pierwszą czynnością jest wybranie casterów i martwych robaków. Następnie oczyszczone białego robaki (równe 2l) wsypujemy do misy zanętowej i zraszamy wodą. Uważajcie, aby ich za bardzo nie zamoczyć.

3. Teraz do lekko zroszonych wodą białych robaków dodajemy odpowiedniego kleju (Magic Gum Firmy Mosella) w ilości około 10% objętości robaków i dokładnie mieszamy, pamiętając, aby nie wdychać unoszącego się drobnoziarnistego kleju!

4. Robaki z klejem trzeba dobrze wymieszać; powinny wyglądać jak wypudrowane. Nie powinny się jeszcze kleić, abyśmy później mogli je połączyć ze żwirem. Podczas przygotowywania żwiru robaki stawiamy w cieniu.

5. W suchy kwarcowy żwir zaopatrujemy się w sklepie akwarystycznym. Zwracajcie uwagę na okrągłe krawędzie, gdyż kanciaste ziarnka mogą być przyczyną skaleczeń dłoni w trakcie mieszania. Białe robaki i żwir mieszamy w stosunku 1 do 2.

6. Do żwiru w wiadrze dolewamy odrobinę wody, po czym mieszamy z klejem znajdującym się na dnie (około 10%, a więc 0,4l).

7. Mieszamy tak długo, aż każde ziarenko żwiru będzie pokryte klejem, a dno wiaderka będzie puste.

8. „Wypudrowane” białe robaki dosypujemy do żwiru i oczywiście wszystko razem solidnie mieszamy.

9. Aby robaki dobrze się złączyły ze żwirem, ostrożnie spryskujemy je wodą. Zbyt duża ilość wody może popsuć nam całą robotę.

10. Po każdej kolejnej dawce wody całą masę dokładnie mieszamy. Jeśli woda jest odpowiednio dozowana, białe robaki i żwir powoli zmienią się w spójną masę.

11. Na koniec wszystkiego należy w czystym wiaderku pod dużym ciśnieniem sprasować. Wskakujemy do wiadra!

12. Gotowe „ciasto” to sztywna bryła. Robaki nie ruszają się już, ale wciąż żyją. Połączenie wytrzymuje od 3 do 5 godzin.

13. Do regularnego nęcenia wystarczą kulki „ciasta” wielkości dłoni. Po rozpuszczeniu się kleju w wodzie robaki staną się znów aktywne.

Kopia tekstu!

 


1.6
Oceń
(16 głosów)

 

Zanęta - Żwir i białe robaki! - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł