Zestaw pop-up

/ 11 komentarzy / 5 zdjęć


Zestaw pop-up fluo
Dla karpiarzy hasło pop-up nie jest żadną nowinką. Dla mnie jako początkującego w połowach karpi i amurów metodą gruntową i z typowym ukierunkowaniem na te gatunki ryb jak najbardziej jest. Do sięgnięcia do tego specyfiku zmusiły mnie poszukiwania nowych rozwiązań spowodowane mizernym żerowaniem większych karpi w okresie letnim. Mówię tu o mizernym żerowaniu w ściśle określonym okresie wędkowania. Chodzi o to, że wybrałem sobie takie łowisko, które jest dostępne tylko ze środków pływających i nie ma mowy o wyłożeniu zestawów na 24h, aczkolwiek nad wodą bywam stosunkowo często. Nie jest to dla mnie żadną przeszkodą, wręcz przeciwnie, nie może być w tym przypadku mowy o żadnym lenistwie, a ponadto chcę dążyć do jak najbardziej efektywnego wykorzystania czasu spędzonego bezpośrednio nad wędkami. Poczytałem, poradziłem się doświadczonych karpiarzy i w ruch poszły kulki pop-up (pływające). Pierwsze doświadczenia jak najbardziej pozytywne pomimo, że jeszcze pierwszej ryby z ich wykorzystaniem nie złowiłem. Pierwsze próby mówią, że możliwości zastosowania wariantów przynęty z tymi kulkami są wręcz nieograniczone. Na zdjęciu zaprezentowany został jedynie jeden zestaw dwóch kulek. Jednak to nie wszystko. Ważne jest, że kulki te znakomicie trzymają się haczyka. Bardzo łatwo jest je uzbroić na włos, łatwo przyswajają wszelkiego rodzaju dipy. Po namoczeniu zwiększają trochę swoją objętość z około 5mm do wielkości solidnego ziarna kukurydzy, ale nie umniejsza to nic ich właściwościom. Kolejne warianty jakie z powodzeniem można zastosować to m.in. dołożenie do jednej kulki ziarna kukurydzy lub różnej maści kulek proteinowych , czy też pelletu. Stosowne dipy dają taką możliwość ciekawych kompozycji, że mam nadzieję, iż karpie z początkiem września się temu nie oprą. Decyzja już jest. Zawsze jeden zestaw będzie z kulkami pop-up lub mieszanką, a drugi standardowy. Zabaczymy co czas pokaże. Ze względu na kapryśne brania zastanawiam się jeszcze na przezbrojeniem jednej wędki z dotychczasowym zestawem z lead core i zestawem samozacinającym na coś innego. Chcę w jakiś sposób wyeliminować dotychczasowe delikatne skubnięcia i może uczynić zestaw bardziej czułym. Będziemy eksperymentować i cierpliwie czekać na kolejne medalowe okazy.
1.09. załączam nowe zdjęcia 3-6 z wariantami przynęty. nr 3 typowy pellet halibut z kulką pop-up. ostatnie kompozycja eksperymentalna, 2xziarno kukurydzy z gnojaczkami.

 


4.2
Oceń
(50 głosów)

 

Zestaw pop-up - opinie i komentarze

ArekCsArekCs
0
Nic nowego, ciekawego nie zostało umieszczone w tym artykule -_-
(2011-08-30 00:32)
adams2adams2
0
Autor zaznaczył na wstępie"dla karpiarzy to nic nowego".Więc dlaczego tego typu wpis?Myslę,że niektórzy koledzy zazdroszczą autorowi aktywnosci.Ja czytam tego autora z przyjemnoscią(rzeczowo i konkretnie dzieli sie swoją wiedzą).Chętnie przeczytam też Kolegi wpisy z połowu karpi i nie tylko karpi. (2011-09-01 09:48)
Karol90Karol90
0
całkiem ciekawy patent, myślę że spróbuje tego..
(2011-09-01 19:54)
pstrag222pstrag222
0
własnie dla tekich jak ja poczatkujacych a w zasadzie stawiajacycych pierwsze kroki w wedkarstwie karpiowym artykuł wiele pomaga. ***** i pzdr. pstrag222
(2011-09-09 15:18)
jacbydgjacbydg
0
artykul ciekawy.ale odnosnie wlosa to przyjacielu masz go troszke nie tak zrobionego.wezel bez wezla powinien byc nawiniety na haczyk lekko poza ostrze haczyka i wlos dluzszy aby kulka ledwie dotykala luku kolankowego haczyka,,a odnosnie delikatnych brań ktore chcesz wykluczyc to na 90 procent wydaje mi sie ze są to brania amura które trzeba od razu zacinac przy najmniejszym ruchu swingera
(2011-11-07 21:47)
zawadzkizawadzki
0
Dla mnie,poczatkujacego,bardzo dobry artykul. Kazda porada jest dla mnie wazna.  (2011-11-19 10:27)
LuceKKLuceKK
0
Dla początkującego karpiarza artykuł elegancki
(2011-11-27 19:33)
micholmichol
0
Zdjęcie nr 3 fajnie jakby włos wychodził z tyłu haka i na pewno zmieniłbym kolejność przynęt czyli najpierw pellet a potem kulka proteinowa ponieważ taki bałwanek będzie miał większe szanse lekko oderwać się od dna. (2012-05-11 09:54)
marek-debickimarek-debicki
0
Dzięki za uwagi! Jak najbardziej zasadne. Pozdrawiam i do usłyszenia. (2012-07-24 17:19)
rocco82rocco82
0
fajnie opisane...no i ta chec siegania po nowe sposoby:)) ale moja propozycjajest taka.Załoz srucinke mała jakies 2cm od haka zeby plywala sobie przyneta wlasnie tyle od dna a nie tak wysoko jak dluga plecionka;) polamania (2012-09-20 19:56)
Michaelo19Michaelo19
0
dla niektórych którzy dają niezbędne komentarze zastanówcie się czasami co piszecie i do czego odnosi się wasz komentarz człowiek taki jak on stara się pomoc osoba ale wy to w dupie macie jak kiedyś wy się uczyliście wędkarstwa przypomnijcie sobie? stare pokolenie pomoże podzieli się ale nowe ma to w dupie wszystko a takie informacje są naprawdę cenne szacunek i dzięki za temacik :) Piątak oczywiście pozdrawiam (2012-09-23 21:32)

skomentuj ten artykuł