Reklama

Spinning w marcu

03/03/2008 14:30

Witam! Z tego co widziałem w Pańskim blogu, jest Pan profesjonalistą w dziedzinie spinningowania, w związku z czym mam do Pana kilka pytań. Czy o tej porze roku warto spinningować np. na Narwi ewentualnie na Omulwii? Spędzam nad wodą dużo czasu, stosuję woblery rozmaitej maści, czasem wahadłówki i nic nie łapię. Co poleci Pan do łowienia na tę porę? Gdzie szukać ryby?? Zastanawiam się również, gdzie i w jaki sposób można zrobić kurs przewodnika po polskich wodach (ewentualnie również zagranicznych) i jakie trzeba spełniać warunki. Czy jest popyt na takie usługi? Proszę przybliżyć mi dokładniej ten temat.

Niestety, jeśli chodzi o szkołę, która kształciłaby przewodników wędkarskich, to nie mam dobrych wiadomości, ponieważ w Polsce nie ma takiej placówki. Funkcjonują one w Szwecji. Z własnego doświadczenia wiem jednak, że w większości przypadków przewodnicy sami promują się w środowisku i pracują na swoją pozycję, nie kończąc specjalistycznej szkoły –swoim doświadczeniem dzielą się na stronach internetowych, biorą udział w konkursach i przez to stają się bardziej znani. W moim przypadku, to przedstawiciele wielkich firm z branży zaprosili mnie do współpracy.

Odnosząc się natomiast do pytania dotyczącego spinningowania w lutym, to mogę powiedzieć, że jak najbardziej warto łowić o tej porze roku. Oczywiście trzeba liczyć się z okresem ochronnym wielu ryb, ale spokojnie można wybrać się na okonie, które w tym czasie powoli przygotowują się do tarła. Możemy też łowić jazie i klenie. Jeśli chodzi o miejsca, w których można spotkać teraz ryby, to z pewnością są to najgłębsze miejsca w zbiorniku – pod nawiasami traw, na zalanych trawach, kamienistych opaskach, a w słoneczne dni na wypłyceniach.
Co do łowienia? W przypadku okonia polecam błystkę obrotową wielkości nr 0 i 1 oraz przynęty gumowe – rippery i twistery 3-5 centymetrowe. Na jazie i klenie najlepiej stosować wolno tonące woblery i prowadzić je bardzo powoli.
Pozdrawiam!


Przypominam, że cały czas czekam na Państwa pytania dotyczących wszelkich kwestii związanych z wędkowaniem - metodami połowu, doborem przynęt, sprawdzonymi miejscami na złapanie dużej ryby itd. Pytania można kierować drogą e-mailową na adres:sicina@wedkuje.pl !
Odpowiedzi będą systematycznie pojawiać się w moim blogu - www.sicina.wedkuje.pl oraz na głównej stronie portalu.
Zachęcam do zadawania pytań!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo wedkuje.pl




Reklama