Zbiornik (Zalew) Sosina znajduje się na terenie miasta Jaworzno (wschód Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego). Ma 50 ha powierzchni, otaczają go lasy i łąki. Poza wędkowaniem zbiornik wykorzystywany jest do uprawiania sportów wodnych, a także czysto rekreacyjnie – jako kąpielisko, co umożliwiają wygodne plaże.
Piękna woda z wysoką klasą czystości, dobrzy gospodarze. Ryb jest dużo, wodę znam z zawodów – naprawdę warta polecenia. Jest również gastronomia i opłaty za parkowanie w sezonie letnim.
Jest to trudna woda, przezroczysta, widać jak ryba bierze, potrzebna tu będzie odległościówka lub długi kij, ryba jest bardzo płochliwa, więc zalecam pierwsze nęcenie obfite, a potem tyko donęcać kubkiem. Ryby lubią ochotkę i pochodne długie przypony. Polecam łapać blisko zarośli.
Ja osobiście opisuje tą wodę tyko pod kątem zawodów. Bo tylko z tego ją znam, myślę, że panowie z kół Jaworzno opiszą ją dokładnie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze