Jezioro Pańskie - gmina Drawno.

/ 1 komentarzy / 3 zdjęć


Jezioro Pańskie.

Powierzchnia 44,9 ha;
wysokość n.p.m. 81,7 m;
szerokość maksymalna 500 m;
długość maksymalna 1250 m;

Jezioro Pańskie leży w zlewni rzeki Drawy. Przepływa przez nie rzeka Głęboka, która łączy jezioro szerokim odpływem z sąsiednim jeziorem Trzebuń. Zbiornik otoczony jest w przewadze lasem, z bujnie rosnącą linią trzcinowisk. Na jego południowym brzegu znajduje się leśne pole biwakowe. Usytuowane jest dość korzystnie ponieważ leży pomiędzy dwoma jeziorami i jest doskonałą bazą do wyprawy na którekolwiek z nich. Do pola biwakowego czy też nad jezioro Pańskie dojechać można leśną drogą, która przecina trakcje kolejową oraz doprowadza nas do drogi nr 10 prowadzącej z Recza do Kalisza Pomorskiego.

Brzegi jeziora są obficie porośnięte i trudno dostępne. Jedyna kładka jaka jest nad jest nad jeziorem znajduje się na plaży usytuowanej obok pola biwakowego. Jednocześnie jest to jedyne miejsce gdzie możemy swobodnie zwodować środek pływający, bez którego nie radziłbym wybierać się nad to jezioro w celach wędkarskich. Dno jeziora jest piaszczyste i twarde dlatego jest licznie odwiedzane przez turystów. Woda w dziwny sposób często zakwita, nawet zbyt często gdybym miał porównać do pozostałych zbiorników co utrudnia rozpoznanie dna. Maksymalna głębokość wynosi 5 metrów i jest bogato urozmaicone florą i fauną.

Pozdrawiam.

Jezioro Pańskie - gmina Drawno. opis łowiska:

Akwen: Jezioro Pańskie »
GPS: N 53o 17' 45" E 15o 42' 10"
Położenie: Województwo: Zachodniopomorskie » Powiat: Choszczeński » Gmina: Drawno
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Gorzów Wlkp. » (zobacz porozumienia Okręg PZW Gorzów Wlkp. 2024r »)
Noclegi w pobliżu: Drawno - meteor
Tagi łowiska: ZACHODNIOPOMORSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Gorzów Wlkp.

 

4.4
Oceń
(8 głosów)

Jezioro Pańskie - gmina Drawno. mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

u?ytkownik151738u?ytkownik151738
0
Tamtego pomostku już nie ma :/ rok temu spalili go ludzie ( byłą impreza no i wyszło ... Rozmawiałęm z leśniczym) Koło pola biwakowego także są 4 pomosty... Pozdrawiam ! (2013-05-16 19:58)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy