Kołowrotek Method Runner FD 406

/ 2 zdjęć


W tym roku bardzo wkręciłem się w łowienie leszczy. Po długich poszukiwaniach udało mi się je namierzyć i rozgryźć na Wiśle. To zaprocentowało bardzo szybko. Po niedługim czasie skutecznie zacząłem je łowić na Bugu czy wodzie stojącej.


To wymagało nabycia nowego sprzętu. Potrzebowałem między innymi kołowrotka, który sprawi się przy łowieniu feederem i pickerem. Który będzie idealnie pasował do methody. Nie mogłem się zdecydować między Robinson Method Runner FD 406 a Method Master FD 404. Z tego niezdecydowania wziąłem obydwa. Dziś chciałbym Wam przybliżyć ten pierwszy Robinson Method Runner FD 406.

Zdecydowałem się wziąć ten młynek między innymi dlatego, że bardzo przypomina mi mój pierwszy kołowrotek do feedera który już kilka lat działa bez zarzutu Robinson Feeder FD 504. Runner ma bardzo podobna szpulę i szczoteczki zapobiegające wkręcaniu linki pod szpulę.
Kołowrotek ma jak dla mnie bardzo przyjemny dla oka kształt i kolorystykę. Niewielki czarny korpus i duża szpula z pomarańczowymi wstawkami wyglądają razem całkiem elegancko. Zwłaszcza, że jest dobrze spasowany. Nic tam nie sterczy i nie ma szczelin w które mogły by się dostawać piasek czy woda. Kołowrotek waży 370g co do kija do metody pasuje znakomicie.

Ale od walorów wzrokowych ważniejsza jest praca. Ta również jest zadowalająca. Kołowrotek pracuje cicho i płynnie. Nic nie stuka, nie zacina się i nie ma luzów. Po sezonie użytkowania nic sie nie zmieniło. Nie oszczędzałem go, leżał w rosie, deszczu, trawie a pracuje jak na początku. Tak samo płynnie pracuje hamulec, który jest niezwykle istotny.

Kołowrotek wyposażony jest w system wolnej szpuli „super freerunner” Funkcja ta przydaje się karpiarzom oraz łowcom sandaczy na martwą rybkę. Na jednej jesiennej wyprawie próbowałem powalczyc z sandaczami na martwą ukleje, niestety trafiłem w gniazdo sumków po 50cm. Po kilku wyjętych odpuściłem tę metodę.

Szpula mieści 200 metrów linki 0,25mm. Jest płytka, szeroka i wysoka co przekłada się na dalekie i precyzyjne rzuty.
Z czystym sumieniem mogę polecić osobom, które szukają kołowrotka do feedera w granicach 150zł
Na koniec trochę danych od producenta:

System wolnej szpuli „Super Freerunner”
Lekka grafitowa konstrukcja
6 łożysk
Igiełkowe łożysko oporowe
Duraluminiowa, dwukolorowa, anodyzowana szpula z bezpiecznym klipsem
Grafitowa szpula zapasowa
Wzmocniony, rurkowy kabłąk
Powiększona rolka pokryta stopem mosiądzu i azotku tytanu, typu „kropla wody”
Aluminiowa rączka typu CNC
Ergonomiczny, antypoślizgowy uchwyt korbki typu „soft rubber”
Komputerowo wyważony rotor
Precyzyjny multitarczowy hamulec
Możliwość przełożenia rączki lewo/prawo

 


4.2
Oceń
(10 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)
Kołowrotek Method Runner FD 406 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł