Metoda spławikowa zestaw

/ 6 komentarzy

Metoda spławikowa zestaw - Wędkarstwo - to amatorskie łowienie ryb za pomocą wędki, w sposób i w miejscu zgodnym z przepisami. Od wędkarza wymaga się uwzględniania wymiarów ochronnych ryb i okresów ochronnych, mających związek z datą odbywania tarła przez ryby.

Witam drogich kolegów wędkarzy. Wędkarstwo zaliczane jest do najbardziej pasjonującego sportu dzięki wędkarstwu można się zrelaksować, a zarazem zdobywać sukcesy wędkowania. Chciałbym opisać jedną z metod połowu jaką jest spławik. Czasem młodzi wędkarze chcą swoją przygodę zacząć od największego okazu lecz czasem trzeba poczekać, aby osiągnąć swój wymarzony cel jakim jest złowienie największej ryby swojego życia.

Chciałbym teraz opisać jaki zestaw powinni stosować zestaw początkujący wędkarze. Wędzisko jakie bym polecił młody wędkarzom to długość ok.3.60m długości kołowrotek powinien być wyposażony w regulowany hamulec żyłkę główną poleciłbym o grubości 0.15-0.17, a żyłkę na przypon o grubość 0.10. Zapewne wielu z was zastanawia się po co komuś żyłka przyponówka ? Właśnie wytłumaczę po co ona jest - gdy np. mamy tak zwany zaczep to zerwiemy tylko haczyk, a nie cały zestaw. Żyłki przyponówki są dobre np. na zawody wędkarskie ,na wyprawy przypony można robić z różnych grubości żyłek i najważniejszy w zestawie spławikowym jak sama nazwa mówi jest spławik.

Spławik powinien mieć wyporność od 2g-4g .Teraz opisze wam na co można skusić swoją zdobycz najbardziej dostępna przynętą są dżdżownice, czerwone robaki , kukurydza, pęczak tak zwana(kasza manna. Łowisko trzeba też odpowiednio zanęcić żeby ryby podpłynęły mimo iż nie macie zbyt dużo pieniędzy na zanęty sklepowe można w domu samemu przygotować całkiem dobrą zanetę dużo przepisów można znaleźć w Internecie. Pamiętajmy jeszcze o kulturze nad wodą jak i o grzeczności nie zostawiajmy na łowisku śmieci.

Na spławik można złowić wiele gatunków ryb np. płocie, klenie, liny, leszcze, świnki, jazie, kiełbie, uklejki itd. Każdy początkujący wędkarz łowi płocie ukleje, kiełbie ale z zbiegiem czasu nabiera doświadczenia i łowi coraz większe okazy.
Wszystkim początkującym wędkarzom życzę jak największych okazów i połamania kija!!!

'Tekst przygotowany na konkurs wędkuje.pl'

 


4.2
Oceń
(39 głosów)

 

Metoda spławikowa zestaw - opinie i komentarze

slawomir66slawomir66
0
Łukasz brawo za odwagę i twój pierwszy artykuł. Jak na młodego wędkarza to duży krok. Masz za odwagę konkurowania z wybitnymi blogerami i wędkarzami 5. (2009-02-17 20:14)
swiezyswiezy
0
... świetny artykuł napisany przez początkującego wędkarza dla zaczynających łowienie za odwagę pisania i zachętę na przyszłość pięć gwiazdek ..... (2009-02-18 20:59)
użytkownik1117użytkownik1117
0
dobry artykuł, Łukasz, nie odbierz mojej wypowiedzi za krytykę, ale za radę , opisałeś wędk ok, ja , radziłbym ci wędkę dłuższą, napewno lepiej by si sie rzucało zestaw i napewno hol byłby pewniejszy , zyłki też trochę grubsze np 0.18 do 0.20 , jak i przypon grubszy a to dlaczego? jak widzę jesteś młodym wędkarzem , gratulacje, i takim zestawem swobodnie możesz holować rybkę , a gdyby powiesiła ci sie na haku wieksza sztuka miałbyś problem , dużo rybek traci sie właśnie, gry zestawy są zadelikatne , wiem powiesz mi że jeszcze masz hamulec, ok , ale nad woda wielu młodych o tym zapomina , a póżniej mówią = ale miałem sztukę na haku = więc przemyśl moja radę = pozdrawiam i życzę sukcesów (2009-02-19 10:34)
użytkownik5105użytkownik5105
0
dobra metoda ----masz---pięć...pozdr.... (2009-02-20 20:32)
lowca1987lowca1987
0
dobry artykuł. obyś miał takichwiele (2009-02-28 20:30)
użytkownik131131użytkownik131131
0
fajne fajne ale i tak wszystko z tego wiem (2012-10-25 12:14)

skomentuj ten artykuł