Na szczupaki z Daiwa Cormoran

/ 2 komentarzy

"Na szczupaki z Daiwa Cormoran"
O szczupakach, ich życiu i sposobach połwu napisano już tyle, że każdy z nas widząc nowe teksty dostaje „trzęsiawki“ . Upiększone w nowe „wdzianka” stare „wędkarskie prawdy”, tak można w kilku słowach opisać to, co rok w rok, ukazuje się w wędkarskiej prasie i na forach !!!. W każdej z tych informacji jest dużo prawdy i wszyscy autorzy mają rację !!!. Szczupaki w zasadzie, można łowić i łowi się w każdej wodzie inaczej. Jednakże, jest jedna podstawowa zasada: „ By szczupaka złowić, na ryby trzeba chodzić”. Nie umożliwi wam tego siedzenie w domu i czytanie o nim, wszystkiego co już napisano. W domu ich nie złowicie!!!. Wędki w dłoń i nad wodę, obojętnie jaką. Szczupaki są wszędzie, nie bez przyczyny nazywa się je „wszędobylskimi”.
Łowiąc z łodzi zazwyczaj używam multiplikatorów, każdy znajdzie na rynku coś dla siebie, jest ich cała masa. Godne polecenia są multki Daiwy jak np: DAIWA TATULA 100HSL, a jeśli macie w kieszeni więcej do wydania, to na pewno nie zawiedzie was Daiwa T3 Ballistic 100HSL lub Daiwa Team Daiwa Zillion. O ile kołowrotek można kupić w ciemno, to juz wędkę trzeba (należy) sprawdzić w dłoni. W moim przypadku, łowiąc z brzegu nad wodę zabieram Daiwę Exceler 3,15m c.w. do 45g. Spełnia wszystkie wymagania. Na wiosnę „zębate” biorą na wszystko, choć mają (od czasu do czasu), swoje dziwaczne dni i ignorują nasze wabiki. Ciekawą blaszkę wprowadził na rynak CORMORAN jest nią WIRÓWKA BULLET (4-12,5g) w programie jest wiele różnych wariantów kolorystycznych.
Na zakończenie ( tradycyjnie) życzę wszystkim połamania kija !!! Pamiętajcie nie wszystkie złowione ryby trzeba zabierać z ich środowiska. Dajmy dużym szczupakom szansę istnienia w naszych wodach, one są bowiem najbardziej cennym materiałem rozrodczym.

Zgłaszam na konkurs wedkuje.pl

 


4.8
Oceń
(17 głosów)

 

Na szczupaki z Daiwa Cormoran - opinie i komentarze

u?ytkownik102837u?ytkownik102837
0
Gratuluje pięknej ryby, za artykuł ode mnie oczywiście 5 *****. Pozdrawiam Boczny Trok (2014-05-11 15:32)
aldentealdente
0
Ehhh....Slawo,mamy naprawde wspaniałe jeziorko w naszym użytkowaniu i jest się czym chwalić :-) Jeszcze tylko dwa dni do weekendu :-) (2014-05-15 08:31)

skomentuj ten artykuł