Opłaty za połów na morzu - m. Kołobrzeg

/ 13 komentarzy

Jakiś czas temu byłem opłacić pozwolenie na połów ryb na wodach morskich. Trochę się wszystko pozmieniało - nachodziłem się i przy okazji straciłem sporo czasu.
Nowe stawki opłat skarbowych za sportowe zezwolenia połowowe na wody morskie wynoszą:

- na okres 1 miesiąca - 16 zł

- na okres 1 roku: wydawane rencistom, emerytom, młodzieży szkolnej do lat 24 lat - 31 zł, innym podmiotom - 49 zł.

Wpłaty należy dokonać na konto Urzędu Miejskiego w Słupsku na rachunek:
Bank Polska Kasa Opieki SA
nr 59 1240 3770 1111 0000 4069 0746


Inspektorat Rybołówstwa Morskiego - ul. Węgorzowa 6c - mieści się w porcie rybackim w odnowionym budynku koło fabryki lodu. - http://oirmslupsk.mojbip.pl
Uprzedzam, że nie można wpłacić na miejscu pieniędzy tylko trzeba mieć potwierdzenie przelewu.
Potem wypełniamy wniosek - potrzebny jest numer dowodu, dane adresowe itd. Czekamy swoje i dostajemy zezwolenie na połów na wodach morskich.
Proste.

 


2.8
Oceń
(12 głosów)

 

Opłaty za połów na morzu - m. Kołobrzeg - opinie i komentarze

wikingwiking
0
Polska rzeczywistosc . Biurokracja gora moze i dobrze bo gdyby niepotrzbnych zwolniono okazalobysie ze mamy znowu 15% bezrobocie. Ale dodam jescze ze np.w Szwecji takie zezwolenia mozna kupic w biorach turystycznych, sklepach i stacjach paliwowych. Polska jest debest (2008-08-11 18:04)
t12tomt12tom
0
miejsc opłaty jest więcej, wystarczy w necie wpisać zezwolenie połowowe na wody morskie. Poza tym z jakie racji mam dorabiać kasę Słupska jak tam nie jeżdżę. Urzędy morskie są w Szczecinie, Gdańsku itd. Poza tym do wędkowania potrzebna jest licencja, którą się otrzymuje po wniesieniu stosownych opłat. Połamania kijów.... A swoja drogą czemu rok łowienia w wodach Morskich kosztyuje średnio 33% opłaty w Okręgach PZW??????? (2008-08-14 22:37)
u?ytkownik908u?ytkownik908
0
Kolego wiceprezesie pzw 28 z opłat i składek PZW zarybia się zbiorniki i rzeki płaci się krocie za dzierżawę i ochronę wód czego nie robi się w stosunku do morza.
i to pisze wiceprezes koła który powinien dokładnie wiedzieć jakie koszty ponoszą Kola i okręgi
Co byś chciał za 50 zł kupić na ogromną powierzchnię wód w Polsce zagospodarowanych i zarządzających przez PZW
kilogram karpia kosztuje 9 zl szczupaka 14 zl sandacza 20 zł. Każdy wędkarz chciałby przychodzić z wyprawy z worem ryb tylko za co odbudować wyłowione ryby.
(2008-08-27 01:23)
dariuszdyldariuszdyl
0
Kolego boss, dodaj jeszcze do tego że z naszych składek trzeba też utrzymać ZO i ZG. (2008-09-03 10:27)
kdienkdien
0
Drodzy koledzy, czy w naszym kochanym państwie jest coś za darmo. Chyba przyznacie, że nie. Nawet za powietrze (niezbyt czyste) trzeba płacić. I denerwuje mnie, że jadąc do Kołobrzegu, którego mikroklimat został zatrzymany przez wysoką zabudowę - musze płacić klimatyczne. A czy mieszkańcy rejonów nadmorskich, jadąc np. samochodem w centralną Polskę, uiszczają opłatę klimatyczną.
Kończąc, byłem w tym roku w Dźwirzynie, zapłaciłem przelewem za zezwolenie na połowy w morzu, podjechałem do Kołobrzegu i w 5 minut załatwiłem tzw. licencję. Szkoda, że nie można tych zezwoleń wykupić w miejscowych sklepach wędkarskich. (2008-09-04 09:44)
t12tomt12tom
0
Kolego boss..... wkurzył mnie Pański komentarz, gdy go tylko przeczytałem...czyli teraz. Pisze Pan że materiał zarybieniowy jest drogi. 100% prawdy... tylko skąd k.... obcy gatunek typu karp??? Czy można wyrzucać publiczne pieniądze wbrew prawu??? Po co w PZW etatowi rybacy, czy płatne opracowania operatów rybackich pisane (to jest przypuszczenie a nie stwierdzenie) pod działaczy rybackich (chyba nie wędkarskich???? może czegoś nie wiem??? a może źle interpretuję?????) A już wiem po co rybacy, przepraszam zapomniałem.... przecież są po to żeby wyłowić ryby z drogich zamówień... A i jeszcze po to żeby móc wydać pieniądze na dofinansowanie SSR i kasę na PSR, W KOŃCU KTOŚ MUSI CHRONIĆ INTERESY RYBAKÓW ŻEBY KŁUSOLE NIE ZAPIE.... (czytaj wyłowili) TYCH DROGI RYB WĘDKAMI. CZEKAJĄ NA NIE SIECI!!!!! A może warto zmienić nazwę PZW na PZWiOIR (pzw i ochrony interesów rybackich) i dopier... ludziom jeszcze wyższe opłaty!!! Ale szary wędkarz i tak nie pójdzie poraz kolejny na zebranie wyborcze w soim kolei nie zapyta na co były wydane pieniądze w kole, nie zapyta co robiły władze koła, nie przyjdzie wybrać innych, którzy może by mieli chęć coś zmienić. W końcu zebranie jest i zimą, ato jedyny moment żeby wyszarpać na zimowisku pod lodem to co jeszcze tam zostało nie wybrane przez bedących pod ochroną gatunkową rybaków z napisem PZW. Gratuluję. Płaćmy więcej. (2008-09-08 13:01)
u?ytkownik908u?ytkownik908
0
Skąd ten obcy gatunek karp.. czy to wbrew prawu... a to wędkarze zrzeszeni ci prawdziwi wędkarze którzy nie wyłapują pod lodem to co jeszcze zostało pod ochroną i to właśnie oni przychodzą w zimę na zebrania i to oni decydują i domagają się czy to ma być opcy karp czy lin czy jeszcze coś innego a to nie są pieniądze publiczne z kasy państwa to pieniądze ich to oni najlepiej wiedzą na co wydać ich pieniądze ile na zagospodarowanie i chronione ile na coś innego.... dlaczego ktoś ma za nich decydować..... bo na tych wodach też są kusole którzy czatują i wybijają w bestialski sposób wszelki gatunek tych prawdziwych wędkarzy ich własnośc... używając ohydnych przeróżnych narzędzi zastawiając sieci gdzie jest inne miejsce przeznaczenia. To oni ci prawdziwi wędkarze walczą z patologią w ich strukturach gdzie też są nie godni. Tu nie chodzi o wyższe opłaty o dobicie najuboższych tu chodzi o prawdziwych wędkarzy którzy doceniają i wiedzą na co idą ich pieniądze .Nie wszystko jest idealne ale kiedyś na pewno będzie inaczej na pewno lepiej. (2008-09-08 18:28)
kalmarkalmar
0
może jestem wygodny, ale widzę to tak; przyjeżdżam nad morze; wszystko jedno jaka gmina, wpadam do urzędu gminy, wnoszę opłatę, dostaję zaświadczenie - prawda, że wygodne dla turystów :) wszystko w jednym miejscu, formalności zostawiamy urzędnikom. a my bezstresowo na plażę i kładziemy zestaw 150 m od brzegu :) i z takim doświadczeniem z przyjemnością plażujemy się tak w kolejnych pobytach nad Bałtykiem :) a tak, czujemy się jakby łachę robili (2008-11-19 12:40)
kalmarkalmar
0
choć nie przeczę, że może jest tak jak powinno być - tak dla porządku ;) pozdrawiam (2008-11-19 12:48)
piokwasiorekpiokwasiorek
0
Kochani wędkarze nie ma sensu się kłócić .Rzeczywistość jest taka a nie inna i tego nic nie zmieni opłatę trzeba wnieść i kropka.A co do opłat to nie jest ona taka wysoka 49 złotych na cały rok.Trochę mi szkoda przyjezdnych bo rzeczywiście muszą się naszukać i nerwów stracić zanim znajdą ulicę Węgorzową.Chociaż w niektórych urzędach gmin i bankach są dokładnie podane i dane do wpłaty i adres stosownego urzędu morskiego wydającego sportowe pozwolenia.Także tradycyjnie polska rzeczywistość jest jak zwykle górą.Jednym słowem zaciskamy zęby wypisujemy blankiet przelewu wpłacamy szukamy danego urzędu i już mamy pozwolenie.Niestety smutne ale prawdziwe,może z czasem ktoś wpadnie na to że wystarczy tylko sam dowód wpłaty,ale musimy na to jeszcze poczekać zanim ktoś na to wpadnie.Serdecznie pozdrawiam i życzę połamania kija i wytrwałości.:-) (2009-04-06 13:10)
grekgrek
0
Kolego ja napiszę Ci tylko tyle,ze ten artykuł ratuje mi życie.Tylko tu znalazłem to co szukałem!Nigdzie nie ma napisane krok po kroku jak opłacic morze.Dzięki bardzo!!!!!!!!!!!!!!!! (2009-04-25 15:28)
regieregie
0
czy ta stawka i reszta procedur obowiazuja w tym roku 2012? jaki obszar wod podlega kolobrzeskiej portowce ? (2012-04-19 21:53)
Sniper64Sniper64
0
Cześć Wszystkim:) krótkie pytanie :) bo tak czytam i dużo piszecie o tych zezwoleniach:) Mianowicie za tydzień będę w Ustroniu morskim na urlopie i biorę wędkę ze sobą:) Co mam pierwsze zrobić i gdzie się udać by spokojnie sobie usiąść nad wodą! Ale tak konkretnie....:) (2015-06-20 20:32)

skomentuj ten artykuł