Zestaw z martwą rybką,sprzęt i przynęty

/ 4 komentarzy / 3 zdjęć


Kompletując zestaw wybieram wędkę o długości 3,5 m,koniecznie o akcji szczytowej ,ciężar wyrzutu w granicach 60-80 g.Kołowrotek musi pomieścić conajmniej 200m żyłki o średnicy 0,25mm,hamulec musi być bardzo precyzyjny,przełożenie 1:4.Pozwala mi to wpełni kontrolować hol zaciętego sandacza,szczególnie wtedy gdy biorą bardzo delikatnie i zapinają się płytko.Podczas końcówki holu sandacze często zachowują się nieobliczalnie,co prowadzi w większości przypadków do utraty ryby.Ze względu na twarde paszcze sandaczy stosuje haczyki,ciękie,sprężyste i bardzo ostre,o długim trzonku z łopatką,wielkość w przedziale 4-1.Haczyki o długim trzonku zdecydowanie zwiekszają nasze szanse na prawidłowe zapięcie ryby.Stosuję spławiki ze wstępnym obciążeniem,łowię zawsze na przegruntowanym zestawie,grunt ustawiam conajmniej 1m większy niż głębokość łowiska.Jedynym obciążeniem zestawu jest 2g oliwka położona na dnie,zaletą takiego zestawu jest dobrze widoczny spławik,a biorący sandacz ma czas aby poczuć dodatkowy ciężar,zestaw bywa wolno spychany przez fale co dodatkowo wpływa na lepszą prezentację przynęty.Najlepsze wyniki uzyskiwałem stosując jako przynętę ukleje,stynki i płocie,można je zakładać w całości,w formie filetów lub kawałków.Każdy sposób jest dobry,więc często ekperymętuje aby trafić na ten najlepszy.Zacięcie wykonuję po wstępnej fazie brania,kiedy ponownie sandacz ruszy ze swoja zdobyczą i pewnie zatopi spławik.Holując sandacza nigdy się z tym nie spieszę ,staram się go zmęczyć jak najdalej od miejsca podebrania.Bardzo często używam żeli zapachowych stynki lub kraba w niektórych sytuacjach znacznie poprawiają skuteczność naszego zestawu.

 


4.5
Oceń
(45 głosów)

 

Zestaw z martwą rybką,sprzęt i przynęty - opinie i komentarze

użytkownik1805użytkownik1805
0
Ja w zależności co chcę złowić. Jak poluję na sandacza to albo przeszywam całą martwą rybkę,lub zakładam haczyk bliżej ogona,a lesli to ma być np. szczupak to za oczodoły. (2009-05-10 21:29)
adleradler
0
ŁOwiłem dotąd sandacze na spining nigdy mi się nie udało na fileta , ani na martwą rybkę .No cóż zainpirował mnie ten artykuł sprubuję w czerwcu . (2009-05-12 12:16)
tomasz3001tomasz3001
0
Witam.Dzieki za podzielenie sie z innymi swoimi doswiadczeniami w" polowaniu "na sandacza.Za kilka dni wybieram sie owa rybke nad J.Przeczyce,wiec napewno cos z Twoich porad zastosuje.Pozdrawiam i polamania kija.... (2009-05-30 17:26)
cinek543cinek543
0
ŁOwiłem dotąd sandacze na spining nigdy mi się nie udało na fileta , ani na martwą rybkę .No cóż zainpirował mnie ten artykuł sprubuję w czerwcu . (2009-06-04 19:06)

skomentuj ten artykuł