Witajcie Przedstawię wam mój sposób połowu karasia. A więc zacznijmy od zanęty: 0,5kg (TRAPER FEEDER) 1 puszka kukurydzy dwie garście kaszy ( nie gotowanej) zapach waniliowy ( najlepszy cały flakon taki do pieczenia) Pierwszy raz gdy zastosowałem taką mieszankę zanętową na efekty nie trzeba było długo czekać Dobra zanęta powinna pływać po wodzie i powoli pracować tworząc chmurkę. Zanęta powoli osiądzie na mulistym dnie i swym zapachem i kolorem zwabi odpowiednie okazy.
Dlaczego chmurka zanętowa ? Z prostego powody. Zwykłe nęcenie nic nie da. Muł wszystko zakryje a tak zapach rozejdzie się po stanowisku i przyciągnie to na co polujemy.
Mieszamy to wszystko dopiero nad wodą.
Karaś to zdumiewająco odporna ryba, która potrafi przetrwać nawet w najgorszych warunkach. Niestraszny mu brak tlenu i wysokie zakwaszenie wody Wybieramy łowiska bogate w kapelony i liczne dziury w dnie. Jednym słowem tam gdzie mało tlenu i światła w wodzie ( karaś jest wytrzymały na brak tlenu) Najlepsze do połowu tej ryby są takie jak by oczka wodne na jeziorach.
Ja do połowów karasia używam bata (4m) żyłka ok 0,20 i haczyki 12-14 , spławik 1-3g Pamiętaj , że karaś jest rybą ostrożną i płochliwą. Przynętę bierze delikatnie i nieufnie.
Najlepszą przynętą według mnie są małe białe robaki. należy tak ustawić grunt, aby ciężarek wisiał mniej więcej 15-20 cm nad dnem, a przypon leżał w mule. Karaś na ogół długo próbuje przynętę. Nie należy się więc spieszyć z zacinaniem. Najlepiej zacinać jak spławik "odjeżdża" nam gdzieś lub jest podtapiany.
Karaś to ryba waleczna, niezwykle silna. Pilnuj sprzętu.
NIE RÓB NIC NA HAMA ( no chyba ,że idzie w trzciny)
Przy holu bądź stanowczy, nie daj rybie płynąć tak jak ona chce. Jeżeli masz podbierak użyj go.
Nigdy nie dopuszczaj do tego aby żyłka z wędką utworzyły kąt 90 stopni. Dlaczego ? To proste troszkę mocniejsze szarpnięcie i po zabawie, rybka odpływa.
Komentarze